Alčalča
19.03.08,12:46
Chcela by som sa spýtať na odpočet daňovej straty: v zákone sa píše, že je možné túto stratu odpočítať max. po dobu piatich rokov. To znamená, že ja si môžem ľubovoľne vybrať, koľko rokov budem túto stratu odpočítavať, maximálne však 5 rokov?
Ďakujem.
m.marcela
19.03.08,12:01
Daňová strata každého zdaň. obdobia sa posudzuje samostatne, možno odpočítavať počas piatich bezprostredne nasledujúcich zdaňovacích období po jej vykázaní. Nemusí sa odpočítavať rovnomerne, ale pokiaľ to základ dane dovoľuje, možno v jednom zdaň.období odpočítať aj celú stratu - úhrn strát.
Alčalča
19.03.08,13:51
Ak tomu dobre rozumiem, ja si nemôžem túto stratu odpočítať napr. počas 3 po sebe nasledujúcich zdaň. období, ale len počas 5 rokov, alebo naraz?
jessica
19.03.08,13:56
Chcela by som sa spýtať na odpočet daňovej straty: v zákone sa píše, že je možné túto stratu odpočítať max. po dobu piatich rokov. To znamená, že ja si môžem ľubovoľne vybrať, koľko rokov budem túto stratu odpočítavať, maximálne však 5 rokov?
Ďakujem.

Áno.
Zuzanak1
26.03.08,07:59
Ahojte. Mám otázku. SZČO ukončil živnosť v r.2007, z r.2005 mu zostala ešte strata, ktorej časť si odpočítal v r.2006. Môže si ten zvyšok odpočítať v r.2007, keď ukončil živnosť ? Neviem dôvod prečo nie, tak sa pre istotu pýtam, tých múdrejších. Platí ešte "preinvestovanie odpočítanej straty" ? Ďakujem.