aaandrejj
19.03.08,11:57
Dobrý deň.
Má niekto skúsennosti s fimou edbusy?
Filip Glasa
19.03.08,12:58
mackotl
24.03.08,13:44
Ja s nimi mam skusenosti... Ak by ste mali dake pripadne otazky tak Vam ich rad zodpoviem...
rickman
24.03.08,14:37
^^^^ Toto sa im odopriet neda - na monitoringu si zakladaju. Je potrebne mat pod kontrolu vsetky fora, nie ze na nas niekde budu kydat :D. I like that!
radogr
04.04.08,05:22
aj ja poznám túto firmu dost dobre. Mám otvorenú aj kanceláriu. kludne sa mozte nieco popytat ak chcete
Braňo
04.04.08,06:01
http://lesk.zoznam.sk/cl/11125/185041/Dalsi-zazrak-
http://forum.bleskovky.zoznam.sk/t/8/15176/Edbusy
http://nadeje.bloger.cz/edbusy
http://http___latent_bloger.bloger.cz/clanky/podvodnici

nejdem komentovať ani vháňať emócie, každý si spraví názor....

ja neodporúčam, uvedený názor môžem oprieť o to, že vôbec nemajú licenciu na predaj bankových produktov. a s nebankovými už Slovensko skúsenosti má....
a najzaujímavejšie je, že fungujú formou voľného združenia fyzických osôb.
Filip Glasa
05.04.08,06:40
bepo
05.04.08,09:04
Už ju preveruje slovenská polícia z podvodu takže nastáva správny adrenalín pre priaznivcov
radogr
01.05.08,19:49
bepo, skus si prosim ta najprv preverit tvoje informacie predtym ako nieco napises. Ziadny podvod sa nestal, nikto nebol obvineny, ani v cesku ani na slovensku firme nebola zakazana cinnost a to vsetko uz mesiac potom ako je vedene vysetrovanie.. skus sa zamysliet preco asi???? ak si aspon trosku inteligentny tak to velmy rychlo pochopis. A spravny adrenalin pre priaznivcov nastal to mas pravdu, ale nie preto ze sa vysetruje ale preto ze aj napriek tomu ze doposial nebolo zistene ziadne porusenie zakona a aj napriek tomu ma firma stale zabklokovane ucty... Tu totizto zacala mocenska hra a ludia ktori len letmo nieco o EDBUSY vedia trepu hovadiny pretoze nevedia cele pozadie.....
Kedze si poradák a VIP tak by si si mal dávat pozor na to ake "overene"informacie pises. A to plati pre vsetkych, ktori tu pisu bludy.
Filip Glasa
02.05.08,07:29
radogr, pre každého polointeligentného človeka je EDBUSY podvod. Dohľadu nad finančným trhom ide zatiaľ len o to, či EDBUSY porušil zákon, alebo v nich len našiel dieru.
Keď tak dobre poznáš pozadie, tak skús vysvteliť ako ten systém v EDBUSY funguje. Som zvedavý na to ďalšie perpetum mobile.
capitalservice
02.05.08,16:19
Je to úplne jednoduché, v SR je veľmi nízke nazvyme to "finančné povedomie" alebo gramotnosť. No a najlepšie sa lovia blbé ryby. A v tých našich slovenských vodách ich teda plává...
Nečudo, že lovia, aj to že sa im darí. Legislatíva je taká aká je a nemožno za to nikoho viniť. Legislatíva je normatívny rámec pre pokojný a spokojný život občana. Nie je inkvizíciou striehnúcou na každého, kto v legislatíve nájde diery a využije ich vo svoj prospech.
No každý zdraví sedliacky rozum si dokáže spočítať, že to akosi nemôže fungovať. Lenže pažravosť naša každodenná... Poviem to takto: Ak im niekto naletí, dobre mu tak. Pretože nie práve pažravosť tam naše sedliacke rozumy ženie? A nie je náhodou cieľovou skupinou pre ktorú je ich marketing určený, cieľová skupina pažravec?
A nebola cieľová skupina pažravec (pažravec po výnosoch) už oslovená napr. BMG...
A potom že štát staraj sa, štát odškodni... apelujúc na kresťanskú morálku a kresťanské tradície ku ktorým sa hlásia skoro všetky polit. strany.
A nie je náhodou pažravosť (obžerstvo) smrteľný hriech?
Čo sa týka BMG, trest na pažravých prišiel ako blesk s jasného neba a nechápavo postávali pred zatvorenými pobočkami...:)
No a čo sa týka tejto firmičky ostáva mi povedať len nasledovné:
OBČAN NEPOUČÍŠ SA ?
radogr
14.05.08,22:20
capitalservice ty si asi ďalší, čo namá ani páru o čom píše... Ja si myslím že ak niečomu nerozumien tak nebudem vykrikovat hovadiny ale radšej si to nechám vysvetlit ty si asi názoru že je inteligentnejšie trepat hovadiny odveci...
Ak aspon trochu poznáš systém MLM tak vieš že to je niečo neskutočne výborné pokial je v systéme aj nejaký produkt. Bohužial, vela spoločností sa tvári ako MLM a zbierajú peniaze, lenže u nich žiadny produkt nieje.
Ak máš aspon základnú fin. gramotnosť tak pochopíš, že čo som ti chcel týmto naznačiť pretože firma EDBUSY produkt má a má ich niekolko, kdežto firmy ako BMG atd. produkt nemali, to znamená že ich nemôžeš porovnávať!!!!!!!
To potom môžeš porovnávať aj auto a bicykel..... Myslím že si dosť hlúpy....
radogr
14.05.08,22:25
Falap:
Ahoj, som veľmi rád že si prejavil záujem o vysvetlenie. Ja ti to velmi rád vysvetlím len je to možné len osobne. Myslím že ak máš aspon trochu fin. gramotnost alebo máš skúsenosti z podnikaním že to pochopíš veľmi rýchlo.
Tento systém je velmi precízny a aj matematicky vypočítaný a reálny.

Skúsim len načrtnút aby som rozptýlil nejaké myšlienky o pyraméíde atd.... : Tu nemusíš hladat nových ludí nato, aby si dostal svoj objednaný produkt - úver. Tí ktorý ale hladajú nových ludí tak majú zato svoje provízie ako v každom MLM.
Filip Glasa
15.05.08,13:23
Objevila brněnská firma Edbusy perpetuum mobile, nebo pro své klienty přichystala parádní podvod?

http://www.finmag.cz/clanek/4738/
radogr
18.05.08,17:21
no páni, čo tak info že od 21.5. firma edbusy ďalej pokračuje v ponúkaní fin. produktov... Hmmmmm??? máte dojem že keby tam niečo bolo tak za 2mesiace vyšetrovania by na to česká polícia neprišla?????? :D

Do budúcna by som Vám odporučil reagovať len na témy, ktorých problematiku ovládate lebo kecať len tak hovadiny dokáže fakt aj podpriemerne inteligentný človek však falap??? :---
Braňo
18.05.08,17:33
bepo, skus si prosim ta najprv preverit tvoje informacie predtym ako nieco napises. Ziadny podvod sa nestal, nikto nebol obvineny, ani v cesku ani na slovensku firme nebola zakazana cinnost a to vsetko uz mesiac potom ako je vedene vysetrovanie.. skus sa zamysliet preco asi???? ak si aspon trosku inteligentny tak to velmy rychlo pochopis. A spravny adrenalin pre priaznivcov nastal to mas pravdu, ale nie preto ze sa vysetruje ale preto ze aj napriek tomu ze doposial nebolo zistene ziadne porusenie zakona a aj napriek tomu ma firma stale zabklokovane ucty... Tu totizto zacala mocenska hra a ludia ktori len letmo nieco o EDBUSY vedia trepu hovadiny pretoze nevedia cele pozadie.....
Kedze si poradák a VIP tak by si si mal dávat pozor na to ake "overene"informacie pises. A to plati pre vsetkych, ktori tu pisu bludy.

Rado, možno ti bepo stúpil na otlak, ale tu máš dôkaz.
http://beta.markiza.sk/spravy/clanok-457999-edbusy-je-zrejme-dalsia-pyramydova-hra

Zatiaľ nikto hodnoverne nepreukázal, že by dostal tých 800 tisíc SKK.
Zákaz činnosti je už len posledné štádium firmy, signály, akým spôsobom táto firma funguje tu sú, takže útoky, ktoré hovoria, kto trepe hovadiny a aké to má pozadie sa dá jednoducho na internete nájsť. Ak so systémom Edbusy zarobíš slušný príjem, z ktorého vyžije Tvoja rodina úprimne Ti zablahoželám, ale veľmi tomu neverím.

Ver mi, že ja aj bepo už nejaký rok podnikáme a nepresvedčí ma firma, ktorá má základný kapitál dva milóny a niekoľkotisíc klientov čakajúcich na stovky tisíc korún, že ich dokáže zarobiť resp. výhodne požičať.
tetrisss
18.05.08,17:47
Nemozem si pomoct, ale ked citam o tychto dobrocinnych spolocnostiach, tak mi prichadza na rozum Owenov Slnecny stat no a ako dopadol.
33andrea
22.05.08,13:19
:confused::confused::confused:
Ingrid Ondruskova
22.05.08,14:23
Braňo
"Ver mi, že ja aj bepo už nejaký rok podnikáme a nepresvedčí ma firma, ktorá má základný kapitál dva milóny a niekoľkotisíc klientov čakajúcich na stovky tisíc korún, že ich dokáže zarobiť resp. výhodne požičať."[/quote]


...svätá pravda a kalkulačka tiež nepustí...
radogr
22.05.08,19:45
škoda sa tu s vami hádať, a ešte vačšia ak niekto považuje za dôkaz nejaký pomýlený článok z bulvárneho média.... ale ok....
Mne to len príde tak že keďže zatial nemáte skúsenosti s niečím podobným vo vašom podnikaní tak sa Vám asi moc nedarí a nešlapete nikomu vašou silou a konkurenciou po peniazoch.....

Myslím že tu sa nedá ísť hlavou proti múru a niekomu, kto nezažil alebo nepočul o tom že podnikať sa u nás dá ale len do určitého štádia kvázy voľne, nemám naozaj čo vysvetlovať. Myslel som si že tu sú odborníci, ktorý sa naozaj vyjadrujú len k niečomu čomu naozaj rozumejú z oboch strán ale práve táto téma ma v tom trošku napravila.....
Ste naozaj ešte v plienkach, ak si myslíte že u nás existuje sloboda v podnikaní aj keď budete dosahovať nadpriemerné výsledky....
Takisto si myslím že ešte nikto z Vás nepočul o tom ako sa u nás narába s novými prevratnými nápadmi, ktoré si chce dať niekto patentovať a tým by sa mohli zmeniť doterajšie zaužívané praktiky na ktorých zarába istá skupina ľudí.

Ked zistíte o čom som vyššie písal tak možno pochopíte aj ostatné súvislosti.
Prajem Vám veľa zdaru vo vašom podnikaní a želám Vám aby ste nikdy nezačali byť v tom čo podnikáte dominantný pretože vtedy Vám začnú naozajstné problémy......
rickman
23.05.08,06:13
Amen!
Braňo
23.06.08,04:43
škoda sa tu s vami hádať, a ešte vačšia ak niekto považuje za dôkaz nejaký pomýlený článok z bulvárneho média.... ale ok....
Mne to len príde tak že keďže zatial nemáte skúsenosti s niečím podobným vo vašom podnikaní tak sa Vám asi moc nedarí a nešlapete nikomu vašou silou a konkurenciou po peniazoch.....

Myslím že tu sa nedá ísť hlavou proti múru a niekomu, kto nezažil alebo nepočul o tom že podnikať sa u nás dá ale len do určitého štádia kvázy voľne, nemám naozaj čo vysvetlovať. Myslel som si že tu sú odborníci, ktorý sa naozaj vyjadrujú len k niečomu čomu naozaj rozumejú z oboch strán ale práve táto téma ma v tom trošku napravila.....
Ste naozaj ešte v plienkach, ak si myslíte že u nás existuje sloboda v podnikaní aj keď budete dosahovať nadpriemerné výsledky....
Takisto si myslím že ešte nikto z Vás nepočul o tom ako sa u nás narába s novými prevratnými nápadmi, ktoré si chce dať niekto patentovať a tým by sa mohli zmeniť doterajšie zaužívané praktiky na ktorých zarába istá skupina ľudí.

Ked zistíte o čom som vyššie písal tak možno pochopíte aj ostatné súvislosti.
Prajem Vám veľa zdaru vo vašom podnikaní a želám Vám aby ste nikdy nezačali byť v tom čo podnikáte dominantný pretože vtedy Vám začnú naozajstné problémy......

Radogr, Tvoje reči trošku značia, že si na ich strane. Ja mám určite záujem o objektivitu. Samozrejme môžeš argumentovať,najsilnejším argumentom však bude, ak dáš referencie na spokojných klientov, čo sa Ti žiaľ nepodarí, nakoľko tieto referencie neposkytuje ani uvedená firma. Nezdá sa Ti v tejto dobe minimálne podozrivé, že firma, ktorá má veľké úspechy má eminentný záujem o utajenie svojich klientov a referencií. Ver mi, že ja osobne nemám problém komukoľvek povedať mená mojich klientov a už sa jedná aj o firmy s obratom presahujúcim ďaľeko základné imanie Edbusy. Obviňovať niekoho, že je ešte v plienkach považujem za detinské, nakoľko neargumentuješ. Ak máš pocit, že som neúspešný v podnikaní, nemám problém argumentovať.
radogr
25.06.08,20:56
Radogr, Tvoje reči trošku značia, že si na ich strane. Ja mám určite záujem o objektivitu. Samozrejme môžeš argumentovať,najsilnejším argumentom však bude, ak dáš referencie na spokojných klientov, čo sa Ti žiaľ nepodarí, nakoľko tieto referencie neposkytuje ani uvedená firma. Nezdá sa Ti v tejto dobe minimálne podozrivé, že firma, ktorá má veľké úspechy má eminentný záujem o utajenie svojich klientov a referencií. Ver mi, že ja osobne nemám problém komukoľvek povedať mená mojich klientov a už sa jedná aj o firmy s obratom presahujúcim ďaľeko základné imanie Edbusy. Obviňovať niekoho, že je ešte v plienkach považujem za detinské, nakoľko neargumentuješ. Ak máš pocit, že som neúspešný v podnikaní, nemám problém argumentovať.
Na toto tvoje iba toľko : Firma nemôže zverejniť zoznam klientov, ktorým bol splnený závazok koli tomu že to upravuje zmluva. Ja osobne nepoznám nikoho rozumného, kto by po tom ako príde k miliónu o tom trúbil do sveta. Vedia o tom jeho známy a hotovo. Ja osobne poznám človeka komu bol už vyplatený závazok a je mi to velmi blýzka osoba... To ti musí stačiť. Ak nie tak to je tvoja vec. Mojou úlohou v tejto firme je klientov oboznámiť s tým čo poskytujeme - cháp to ako produkt(dovolenka, dom, auto,financie.....) ja im dokážem na základe logických a velmi jednoduchých pravidiel vysvetliť ako to celé funguje, mojou úlohou nieje nikoho prehovárať!!!! čiže ak sa ti to nepáči alebo tomu neveríš, nechaj tak ak to chceš tak si to kúp, hotovo. Žiadna iná varianta neexistuje. Keďže píšeš že podnikáš, tak verím tomu že do hodiny by som ti dokázal vysvetliť o čo ide a podložené právnymi zmluvami by si zistil že nejde o žiadny o**b. Ja si ten čas na teba nájdem a osobne ti to celé podopriem argumentami a faktami, ak máš chut nezávazne si pokecat tak ti vyhoviem. Je to na tebe.
Inak naozaj nemá zmysel tu písať nič viac.
A k základnému imaniu tejto firmy ti poviem, že určite vieš že porovnávať obrat firmy z jej základným imaním je absolútne nelogické a tieto dve hodnoty zo sebou nijako nesúvisia a tobôž nie ak ide o mladú firmu....(dúfam že chápeš čo znamenajú tie bodky za vetou) O tomto myslím hovoria ešte učebnice na stredných školách. A ak ti tvoji klienti dovolia zverejniť koľko kto z nich zarobil tak je to čisto ich a tvoja vec, ale myslím že je aj iná možnosť ako prezentovať tvoju firmu.... Ak máš v zmluvách klauzulu o tom že môžeš o tom verejne hovoriť aj s konkrétnymi iniciálami klientov tak potom ok. Inak sa to považuje za hrubé porušenie zákona a o obchodnej etike už ani nehovorím.
xBORISx
25.06.08,22:24
Edbusy je je podla mna jedna nebezpecna neznama, cele je to zakryte ruskom tajomnosti a najhorsie je ze ani kompetentni nevenuju tomuto pozornost...rad by som si vypocul tvoje argumenty resp vysvetlenie, preco je nutne osone stretnutie? Myslim ze by sme to pochopili aj na zopar prikladoch...
Braňo
26.06.08,04:55
Na toto tvoje iba toľko : Firma nemôže zverejniť zoznam klientov, ktorým bol splnený závazok koli tomu že to upravuje zmluva. Ja osobne nepoznám nikoho rozumného, kto by po tom ako príde k miliónu o tom trúbil do sveta. Vedia o tom jeho známy a hotovo. Ja osobne poznám človeka komu bol už vyplatený závazok a je mi to velmi blýzka osoba... To ti musí stačiť. Ak nie tak to je tvoja vec. Mojou úlohou v tejto firme je klientov oboznámiť s tým čo poskytujeme - cháp to ako produkt(dovolenka, dom, auto,financie.....) ja im dokážem na základe logických a velmi jednoduchých pravidiel vysvetliť ako to celé funguje, mojou úlohou nieje nikoho prehovárať!!!! čiže ak sa ti to nepáči alebo tomu neveríš, nechaj tak ak to chceš tak si to kúp, hotovo. Žiadna iná varianta neexistuje. Keďže píšeš že podnikáš, tak verím tomu že do hodiny by som ti dokázal vysvetliť o čo ide a podložené právnymi zmluvami by si zistil že nejde o žiadny o**b. Ja si ten čas na teba nájdem a osobne ti to celé podopriem argumentami a faktami, ak máš chut nezávazne si pokecat tak ti vyhoviem. Je to na tebe.
Inak naozaj nemá zmysel tu písať nič viac.
A k základnému imaniu tejto firmy ti poviem, že určite vieš že porovnávať obrat firmy z jej základným imaním je absolútne nelogické a tieto dve hodnoty zo sebou nijako nesúvisia a tobôž nie ak ide o mladú firmu....(dúfam že chápeš čo znamenajú tie bodky za vetou) O tomto myslím hovoria ešte učebnice na stredných školách. A ak ti tvoji klienti dovolia zverejniť koľko kto z nich zarobil tak je to čisto ich a tvoja vec, ale myslím že je aj iná možnosť ako prezentovať tvoju firmu.... Ak máš v zmluvách klauzulu o tom že môžeš o tom verejne hovoriť aj s konkrétnymi iniciálami klientov tak potom ok. Inak sa to považuje za hrubé porušenie zákona a o obchodnej etike už ani nehovorím.

Ja som nehovoril o konkrétnych osobných údajoch. Ale keď firma neprezentuje svojich klientov je to minimálne podozrivé. Právne zmluvy Ti nepomôžu, keď treba zaplatiť cez 25 tisíc registračný poplatok a potom čakáš na peniaze, ktoré sú v nedohľadne. Práve naopak, aj základné imanie zobrazuje finančnú pozíciu firmy. Pri obrate rádovo v desiatkách miliónov je 2 milióny žalostne málo. Ja som hovoril o menách klientoch ako referenciách. Nikomu nemusím hovoriť konkrétne údaje, stačí ukázať na konkrétnu firmu, klienta. To porušenie osobných údajov nie je nakoľko ja osobné údaje nepotrebujem. Žiaľ, už si ovplyvnený Vašou "internou politkou", ktorá sa obúva do právnych zmlúv a formulácií, vo svete biznisu (celosvetovo) ukázať spokojných zákazníkov nikomu nie je problém ukázať. To, že uvedieš, že blízka osoba už dostala peniaze, je skutočne smiešne a nebudem to ani rozoberať, nakoľko som Ťa prosil o argumenty, ktoré som nenašiel. A veľmi jednoducho roztrúbim, že som bol spokojný s Vašim produktom a dostal som milión, pokiaľ by tomu tak bolo. Dobré meno sa šíri samo. Avšak na takýchto princípoch nestaviate svoju obchodnú politiku. Pre mňa sú dôležitejšie peniaze na účte ako nevyplatená pohľadávka s právnou zmluvou.
radogr
26.06.08,05:38
Edbusy je je podla mna jedna nebezpecna neznama, cele je to zakryte ruskom tajomnosti a najhorsie je ze ani kompetentni nevenuju tomuto pozornost...rad by som si vypocul tvoje argumenty resp vysvetlenie, preco je nutne osone stretnutie? Myslim ze by sme to pochopili aj na zopar prikladoch...
na prikladoch ti to povedat neviem pretože sa to nedá porovnat s ničím čo doteraz poznáš... Pokial budeš chciet naozaj vediet ako to funguje tak to budeš vediet, ak ale budeš len niekde vypisovat na webe že nech ti to niekto vysvetli cez net tak tomu nikdy nebudeš chapat a stale to bude pre teba velka neznama.
radogr
26.06.08,05:52
Ja som nehovoril o konkrétnych osobných údajoch. Ale keď firma neprezentuje svojich klientov je to minimálne podozrivé. Právne zmluvy Ti nepomôžu, keď treba zaplatiť cez 25 tisíc registračný poplatok a potom čakáš na peniaze, ktoré sú v nedohľadne. Práve naopak, aj základné imanie zobrazuje finančnú pozíciu firmy. Pri obrate rádovo v desiatkách miliónov je 2 milióny žalostne málo. Ja som hovoril o menách klientoch ako referenciách. Nikomu nemusím hovoriť konkrétne údaje, stačí ukázať na konkrétnu firmu, klienta. To porušenie osobných údajov nie je nakoľko ja osobné údaje nepotrebujem. Žiaľ, už si ovplyvnený Vašou "internou politkou", ktorá sa obúva do právnych zmlúv a formulácií, vo svete biznisu (celosvetovo) ukázať spokojných zákazníkov nikomu nie je problém ukázať. To, že uvedieš, že blízka osoba už dostala peniaze, je skutočne smiešne a nebudem to ani rozoberať, nakoľko som Ťa prosil o argumenty, ktoré som nenašiel. A veľmi jednoducho roztrúbim, že som bol spokojný s Vašim produktom a dostal som milión, pokiaľ by tomu tak bolo. Dobré meno sa šíri samo. Avšak na takýchto princípoch nestaviate svoju obchodnú politiku. Pre mňa sú dôležitejšie peniaze na účte ako nevyplatená pohľadávka s právnou zmluvou.
to máš odkial že treba platit registračný poplatok???? trepeš uplne z cesty. Ak nemaš spravne info tak si nevieš poskladat ani jednotlive časti. Preto ti hovorim že nepiš o niečom, čo nemaš vysvetlene... Ak robiš učtovnika tak isto odborne a staviaš svoje podnikanie a domnienkach tak ti veru gratulujem... Naozaj asi nevieš vobec o čom je edbusy a ako funguju naše fin. produkty, žiadny reg. poplatok neplatiš. Mam velme rad takych ludi, ktory kecaju o niečom o čom nevedia ani prd, ty si jednym z nich. Ja mam aspon tolko rozumu, že ked sa do niečoho nerozumiem tak o tom nepišem hovadiny, to naozaj nehovori o tvojej serioznosti. A obrat niekolko desiatok milionov si si odkial vycucal? to čislo je niekde uplne inde
Braňo
26.06.08,06:04
Ja som zdroje uviedol v šiestom príspevku, čakám na Tvoje argumenty. Nie na to, aby si mi hovoril, že trepem. Keď to nie je tak, tak uveď ako to je. Práve naopak o finančných produktoch viem dosť veľa, a vyzerá, že som Ti stúpil na otlak. Obrat v desiatkach miliónov mám odtiaľ, že v Čechách už čaká 22 tisíc nespokojných klientov.... Alebo je "Vaša" obchodná politika založená na osobnom stretnutí? skús odpovedať na otázku, či so vstupom do systému sa neplatí žiaden registračný poplatok a ani žiadne iné?
Barbara
26.06.08,06:37
Ja som zdroje uviedol v šiestom príspevku, čakám na Tvoje argumenty. Nie na to, aby si mi hovoril, že trepem. Keď to nie je tak, tak uveď ako to je. Práve naopak o finančných produktoch viem dosť veľa, a vyzerá, že som Ti stúpil na otlak. Obrat v desiatkach miliónov mám odtiaľ, že v Čechách už čaká 22 tisíc nespokojných klientov.... Alebo je "Vaša" obchodná politika založená na osobnom stretnutí? skús odpovedať na otázku, či so vstupom do systému sa neplatí žiaden registračný poplatok a ani žiadne iné?

z netu :

Společnost EDBUSY nabízí produkt, který předlužené lidi jejich dluhů zbaví – a světe div se – tím, že jim půjčí další peníze. Je třeba uznat, že společnost na to jde dobře. V současné době, kdy na nás nabídky nejrůznějších výhodných úvěrových produktů doslova útočí ze všech stran (http://www.investujeme.cz/clanky/predluzenost-nam-nehrozi-opatrnost-je-ale-na-miste/), je mnohem lehčí najít zoufalce, který bude slyšet na zázračný lék jeho problémů s úvěry, než takového, který chce vyhodit oknem své těžce nastřádané úspory (i když i těch je stále spousta).
EDBUSY počítá s tím, že lidé, kteří si nabrali dluhy, neumějí je splácet a jsou v bezvýchodné situaci, budou mnohem snáze ovlivnitelní, než lidé, kteří si výši svých dluhů umějí střežit, případně mají peněz dostatek a chtějí investovat. Zákeřné, ale chytré.
Společnost ale neoslovuje pouze zadlužené lidi. Snaží se vystupovat jako seriózní instituce zaměřená na finanční vzdělávání lidí (EDBUSY znamená EDucation BUsiness SYstem). Vystupuje jako „sdružení úvěrových expertů s 10letou zkušeností na českém trhu" (oficiálně ale v tomto oboru podnikají až od března 2007). V současnosti se už společnost přetransformovala na akciovou společnost. Svým klientům je pak schopna zprostředkovat různé finanční produkty od bezúčelových i účelových nebankovních úvěrů, přes hypotéky (http://www.investujeme.cz/clanky/i-na-trhu-hypotek-se-jiz-pohnuly-ledy/) až po různé druhy investic (http://www.investujeme.cz/investice/), pojištění (http://http//www.investujeme.cz/pojisteni/) a spoření (http://www.investujeme.cz/clanky/nadstandardni-uroceni-depozitnich-uctu-signal-zmen-na-bankovnim-trhu/).
Schopná půjčka – lék na dluhy?
Tím nejzajímavějším produktem, který u nás nemá obdoby, je ale Schopná půjčka – úvěr, který slouží primárně na oddlužování fyzických osob a domácností (http://www.investujeme.cz/clanky/oddluzeni-jako-reseni-predluzenosti/). U ní společnost slibuje vskutku ojedinělý způsob, jak se člověk, který je zadlužený a dostává se do problémů, může svých dluhů zbavit. Zní to divně, ale podle společnosti EDBUSY se dluhů zbavíte tím, že si půjčíte peníze.
Tento úvěr je vhodný prakticky pro každého, společnosti nevadí zadluženost klienta, ztrátové podnikání ani exekuce. Stačí být dospělý, pravdivě opsat svou situaci a ochotně spolupracovat. Jak jednoduché.
Podivnosti půjčky se ale začnou záhy objevovat. Pokud se tedy rozhodnete vzít si od EDBUSY půjčku, musíte zaplatit vratnou zálohu 9 520 Kč. Ptáte se za co? Vysvětlení je vskutku originální. Peníze dostáváte od bohatých investorů (nikdo neví, kdo to je), od nichž vám EDBUSY úvěr vlastně zprostředkuje a musí se za vás zaručit. Vybavení úvěru navíc není jednoduchou záležitostí, a proto si budete muset počkat deset měsíců (!), pokud vůbec peníze dostanete. Další tři tisíce pak zaplatíte za členství v EDBUSY klubu, jehož cílem je zvednout finanční úroveň všem, kteří o to mají zájem. Vskutku šlechetné.
Co se bude dít těch deset měsíců, v jejichž průběhu potřebujete řešit svou vážnou situaci, kterou vám má EDBUSY pomoct vyřešit, nikdo neví. Podle některých chytrých názorů v diskuzi, která se tímto produktem zabývá (http://nadeje.bloger.cz/index.php?vypisdiskuzeall=9038), to ale nemusíte řešit. Klidně nechte exekutora, nechť vám všechno vezme, a poté, až dostanete peníze, si to koupíte zpět. Vskutku chytré. Je dobré zmínit, že první klienti měli dostat peníze letos v únoru, ale peníze nejspíš ještě nikdo nedostal...
Další překvapení nastane, když člověk zjistí, že namísto milionu dostane pouze 800 000 korun. To je zdůvodněno provizemi pro obchodníky, které jsou ale podle společnosti skutečně nízké. Myslím, že zaplatit za zprostředkování jednu pětinu peněz hned při obdržení úvěru, není až tak málo. A rovněž je záhadou, za co vlastně člověk zaplatí dopředu bezmála deset tisíc korun.
Půjčte si - a nesplácejte!
Největší překvapení ale čeká na dlužníky hned vzápětí. A je nutno říci, že to je právě to, co je na půjčce od EDBUSY nejzajímavější. Pokud si k půjčce „přibalíte“ produkt s názvem Rentier - pil, nebudete muset svou půjčku vůbec splácet, postará se o to totiž sama společnost. Jak zaznělo v reportáži České televize (http://www.ceskatelevize.cz/program/208452801080110.html?page=video), jejíž redaktoři absolvovali přednášku o Schopné půjčce osobně, „nikomu nic nedlužíte, nikomu nic nesplácíte, nepodepisujete žádné směnky, vůbec nic“. A to je skutečně terno. Kdo by si nechtěl půjčit peníze, s jejichž pomocí se zbaví svých dluhů a ještě to má zadarmo?
Potíž je ale v tom, že Rentier - pil je další úvěr, z něhož ale neuvidíte ani halíř. Společnost však tento produkt prezentuje jako čerpání měsíční renty, která vám vydělává na splátky půjčky. Odborníci ze společnosti EDBUSY jsou totiž schopni ročně zhodnotit tyto peníze minimálním garantováným výnosem 10 – 12 %, což by podle nich úplně mělo stačit na splátky úvěrů a klient by měl být v pohodě.
Zní to vskutku pozoruhodně a lidé bez jakéhokoli ekonomického vzdělání mohou být takovou nabídkou skutečně osloveni a dokonce jí i naletět (i když se to komukoli, kdo má alespoň minimální znalost toho, jak to na finančních trzích funguje, zdá jakkoli neuvěřitelné). Zejména pokud jde o lidi, kteří jsou nadměrně zadluženi a mají problémy se splácením svých stávajících úvěrů. Konečný výsledek však pro ně může být skutečně katastrofální.
Co tedy klient získá?
Nic. Společnosti zaplatí vratnou zálohu, kterou ale nikdy nedostane zpátky. Smlouva, kterou klient podepíše a na jejímž základě má klient obdržet zálohu zpátky, pokud nedojde k jejímu naplnění, má pouze zprostředkovat možnost podat žádost o úvěr. Pak pouze stačí, aby firma dala klientovi kontakt na firmu, která poskytuje úvěry a smlouva je v pořádku.
Ve smlouvě se také klient zaváže zajistit půjčku směnkou, z níž vyplývá povinnost vrátit peněžní prostředky, které nejspíše ani nedostane. Směnka jako zajišťovací nástroj je vskutku výhodná, ale zavázat se podepsáním směnky k vrácení peněz, které jsme ještě nedostali, spíše svědčí nejen o nedostatku peněz, ale i zdravého rozumu.
Členský poplatek za nic a provize za shánění nových členů ukazuje na klasický pyramidový systém, který ještě nikdy nikomu nic pozitivního nepřinesl (pokud nepočítáme zakladatele takových sešlostí).
Garantovaný výnos 10 až 12 % je dalším z nesmyslů, který by si netroufnul nabízet ani Warren Buffett (http://www.investujeme.cz/kratke-zpravy/nejbohatsim-muzem-planety-je-buffet/), a je prakticky zbytečné ho komentovat.
Společnost EDBUSY se pak může tvářit jakkoli seriózně a její produkty nemusí být nutně podvodem, ale Schopná půjčka jakoukoli serióznost společnosti zkrátka zpochybňuje. Je úplně jedno, že společnost má mnoho zastánců, kteří se ohánějí tvrzeními typu „kdo to nezkusí, nezjistí, jak je to výhodné“ apod.

Sama společnost lidem tvrdí, že nic není zadarmo, ale nakonec jim nabídne úvěr, který nemusí splácet. Říká lidem, aby od ní nečekali neuvěřitelné produkty, ale sama jeden takový nabízí. Nabízí velké nic za mnoho peněz, z čehož již měla problémy v Maďarsku a i v ČR se dostala do hledáčku ČNB (http://www.investujeme.cz/kratke-zpravy/cnb-varuje-pred-dalsimi-podezrelymi-nelicencovanymi-subjekty/), která vykonává dohled na finančním trhem. A to samo o sobě určitě není dobrá vizitka.
Je divné, že po tolika zkušenostech, kdy lidé přišli díky různým zaručeným zprávám o levných penězích a bezstarostném splácení o mnoho peněz, se stále nejde dost takových, kteří těmto nesmyslům naletí. To si nedokážou uvědomit, že ve financích není nic dokonalé a zadarmo nikdo nic nedostane (http://www.investujeme.cz/kratke-zpravy/mbank-nabidne-mhypoteku-bez-poplatku/)?
Jak je podle nich možné, že ty dokonalé produkty vždy vymyslí nějaký "loser", který nemá ani pořádné vzdělání, a nechá si za to zaplatit nehorázné sumy? Jak je možné, že se vždy najdou lidé, kteří věří, že dostanou v dnešní době něco zdarma? Pro tyto lidi jsou všichni investoři, obchodníci a bankéři zloději a lichváři, ale nakonec dají své peníze někomu, kdo jim naslibuje skutečné nesmysly, nad nimiž zůstává rozum stát. Někdy to skutečně vypadá tak, že čím větší nesmysl se na světě objeví, tím je lehčí přemluvit lidi, aby do toho šli.
radogr
26.06.08,07:17
Ja som zdroje uviedol v šiestom príspevku, čakám na Tvoje argumenty. Nie na to, aby si mi hovoril, že trepem. Keď to nie je tak, tak uveď ako to je. Práve naopak o finančných produktoch viem dosť veľa, a vyzerá, že som Ti stúpil na otlak. Obrat v desiatkach miliónov mám odtiaľ, že v Čechách už čaká 22 tisíc nespokojných klientov.... Alebo je "Vaša" obchodná politika založená na osobnom stretnutí? skús odpovedať na otázku, či so vstupom do systému sa neplatí žiaden registračný poplatok a ani žiadne iné?
u nás sa žiadne poplatky neplatia!!!!!!!!!!!!!
trošku poupravím tvoju zámerne neúplnú informáciu. V čechách a na Slovensku čaká vyše 25000 klientov na svoj produkt ale nieje ani jeden, ktorý by nemal splnený závazok zo zmluvy vyplývajúci!!!!!!! nespokojný si možno len ty lebo trepeš o niečom čo si len niekde započul.


PS: čakám ťa n ICQ, rád si tam pokecám
radogr
26.06.08,07:25
barbara, ti si tiež robíš úsudok z médii? ak chceš sem vkladať príspevky z netu alebo novín tak si na tom dost zle. Verím tomu že za každý jeden tvoj negatívny ti sem ja dám jeden pozitívny o edbusy. Ale to vobec nič nerieši. Vidím že aj ty sa starieš do niečoho o čom nemáš ani páru.

Edbusy: druhá strana mince

Možná že případ Edbusy bude brzy považován za největší policejní skandál. Skandál policie ve svobodném státě, která s Edbusy na něčí příkaz naložila na způsob „banánové republiky“.
Reportáže o tom, že není možné vymyslet projekt, který by české domácnosti zbavil rekordní zadluženosti, vysílala na svém prvním programu Česká televize i TV Nova – a na mušku si vzaly brněnskou společnost Edbusy (EDucation BUsiness SYstem), na kterou se zaměřila i policie – jednotky rychlého nasazení české policie vpadly po zuby ozbrojené do sídla Edbusy a také do bytů majitelů společnosti, aby zabránily „trestnému činu možného podvodu“.

Od této události uplynuly skoro dva měsíce, a nikdo z Edbusy nebyl ani obviněn, ani vyslýchán. Majitelé Edbusy a. s., klienti, investoři ani občanské sdružení, které mezitím vzniklo, aby chránilo zájmy klientů Edbusy, nevědí, proč jim policie zabavila vybavení a zablokovala účty, a stále ještě nemají šanci se bránit. Nevědí před čím, protože jediné, co klienty Edbusy poškodilo, byl právě zásah policie a masmédií.

V České republice byl vymyšlen originální zákonný způsob krádeží – tunelování. Zrodily se tu ikony těchto podvodů Viktor Kožený a Boris Vostrý. Harvardské fondy, Motoinvest, CS Fondy, Agrobanka, Česká spořitelna, Komerční banka, IPB, Plzeňská banka či Banka Bohemia jsou jen několika významnými příklady proslulého tunelování.

V první polovině 90. let u nás vzniklo více než 50 bank, z toho 18 skončilo v konkurzu či v likvidaci. Z dalších pěti zůstaly jen akciové společnosti bez bankovní licence. Termín tunelování používaný pro cílené a organizované vyvádění financí z bank s úmyslem nikdy je nevrátit není přesný, protože vystihuje jen jednu z uskutečňovaných praktik.

Vhodnější se jeví pojem pumpování, neboť banky byly doslova pumpovány, a řadu z nich to přivedlo až k bankrotu. Banky sloužily jako pumpa peněz, kam si vyvolení mohli kdykoli přijít a napumpovat si. Základním způsobem pumpování bylo ztrátové úvěrování a cílené tunelování managementem, obojí umožněné slabou legislativou a nečinností policie, potažmo orgánů moci výkonné.

V dokumentárním snímku Občan Havel je prezentován i okamžik, kdy Václav Havel vycítil, kde je zakopán pes, a ptal se sám sebe, jak je možné, že jedna a tatáž osoba může mít v Česku neomezený počet „eseroček“ a akciových společností. V praxi se pak ukázalo, že i to byl zákonný způsob, jak nasávat a potom převádět miliardy vykázané jako „účetní ztráty“.

Sám Kožený o tom říká: „Když obchodujete s cennými papíry podle platných cenových pravidel, vzniká pouze zisk nebo ztráta, což jsou účetní pojmy, a nikoliv škoda, což je právní pojem.“

Výsledkem pak je, že české dceřiné firmy vykazovaly ztráty a jejich matky, nositelky základního kapitálu v zemích daňového ráje, tedy na Kypru, v Lucembursku a na Bahamách, vykazovaly zisk.

Během devatenácti let po pádu totality byla českému národu dopřána svoboda, ale nejednou bylo také třeba, aby lid ledacos přenesl na svých bedrech – vždyť je přece zvyklý po staletí trpět a ohýbat se. Nevěříme svým očím a uším, když den co den vídáme a slýcháme zprávy o nových a nových „aférách“, o spojení politické a finanční moci, o zbrusu nových podvodech. Je pak těžké uvěřit, že by se narodil i poctivý Čech.

Edbusy je lapidárně řečeno originální projekt, a není divu, že svůj patent nechce veřejně odhalit. Tím se stává potenciálně nebezpečný a je označován když ne za podvod, tak aspoň za podezřelé perpetuum mobile, rozuměj stroj, který byl jednou uveden do pohybu a setrvává v něm bez dodávání energie tak dlouho, dokud jej nějaká vnější síla nezastaví.

Pavel Kohout ve své knize „Investiční strategie pro třetí tisíciletí“ popisuje, jak počítač složil takové portfolio akcií, jež vydělávalo v průměru 11 procent (a to je slušné zhodnocení). Pohroužíme-li se do systému investování, může jít opravdu o jistou formu perpetua mobile. Když jednou investujete určitou částku peněz do akcií nebo fondů, můžete vydělávat tak dlouho, jak dlouho budete chtít, anebo dokud vám v tom nějaká vnější síla nezabrání.

Edbusy funguje na stejném principu. Peníze od investorů po vzoru Nobelova fondu vkládá na finanční trh a zisk „rozdává“ tisícům českých domácností, aby se zbavily zadluženosti a z velké části i exekuce. Edbusy seskupil investory, kteří tuto ideu vzali za svou a stojí si za ní.

Bez investorů, kteří využili základního lidského práva hospodařit se svým soukromým majetkem podle svého nejlepšího přesvědčení (své finanční prostředky půjčují), by projekt Edbusy nebyl možný. Ovšem právě tito investoři jsou nynější situací postiženi nejvíce – jejich prostředky jsou už skoro dva měsíce blokovány.

Edbusy je zkrátka důkazem, že i v Česku se narodil poctivý Čech, kterému se podařilo pozitivním myšlením a originálním nápadem získat příznivce, pro něž je myšlenka investování vlastních prostředků pro obecné dobro cestou životní morálky.

Možná že případ Edbusy bude brzy považován za největší policejní skandál. Skandál policie ve svobodném státě, která s Edbusy na něčí příkaz naložila na způsob „banánové republiky“, kde začít podnikat nebo investovat jsou už předem vyhozené peníze.

Originalitu projektu Edbusy možná pochopila jedině konkurence, tedy banky nebo leasingové a splátkové společnosti. Kdyby se český národ finančně vzdělal a zbavil dluhů, jejichž úroky jsou často mnohem vyšší než dlužená částka, komu by pak banky a jiné finanční instituce půjčovaly a z čeho by měly rekordní zisky, kdyby se český národ netopil v půjčkách, hypotékách, leasingách a home kreditech?

Nevíte, jak vlastně funguje celý finanční systém, kde a jak vznikají peníze či kredit a na jakých principech fungují banky? Jednoduše a efektivně vysvětluje provoz dnešního bankovnictví 47minutový dokument Paula Grignona s názvem „Peníze jako dluh“.

Celý svět už dávno ví, že peníze dělají peníze, a tak se investování stalo pro mnohé zaměstnáním. I nejbohatší člověk na světě Warren Edward Buffett je nejbohatší právě díky investování, kterému se věnuje už od raného dětství. V jedenácti letech Warren pomáhal otci zapisovat na tabuli v pracovně údaje o akciích a brzy nato si své první akcie také pořídil: za 38 dolarů koupil tři kusy akcií společnosti Cities Service. Když prodané akcie později vzrostly na 200 dolarů, naučil se Warren první lekci investování – trpělivosti.
Braňo
26.06.08,07:36
Iba pozitívne myslenie určite nestačí. a investície do akcií negarantujú stabilný výnos nad 10% dlhodobo. Keďže je tento systém tak úžasný, že ho preveruje polícia a ani spolupracovník firmy, čo si Ty ho neprezentuje verejne, každý si urobí názor....
radogr
26.06.08,07:37
Vidím, že tu sa nedá nič riešiť. Hlavou proti múru ísť neviem a preto tu končím s písaním príspevkov. Možno sem dojdem v priebehu dvoch mesiacov a poviem Vám že aj ja mám už svoje financie vyplatené aby ste mali ten Váš dôkaz..heh
josh
17.10.08,06:21
inak ako sa dari edbusy v tychto krizovych dnoch?
Filip Glasa
18.10.08,11:42
na nich kríza nedolieha, oni iba vyberajú poplatky za poskytnutie úveru, ktorý nikdy neplánovali poskytnúť. Čakateľom dochádza trpezlivosť, ale zase úver bez úroku inde nemajú, čiže musia čakať :-)
matta77
20.10.08,23:03
tak ľudkovia toto vymyvanie mozgov v edbusy musí skončiť. obe strany maju svoje pravdy. položme si par otazok a odpovedí.
1., kedy budu vyplateny podla edbusy oficialne klienti?
odpoved? od troch až do desiatich mesiacov.....teda desať mesiacov
2., čo s tymi čo po desiatich mesiacoch nedostanu "pôžičku" ?
odpoved: vratia sa im peniaze.
3., čo ak poznam klienta ktory nedostal po desiatich mesiacoch slubenych 800 000 Kč a ani späť zalohu?
odpoved: musí počkať do konca roko 2008

názorná ukážka skutočnosti rozhovoru klienta a človeka čo zastupuje spoločnosť edbusy.
teda počkame do konca roka a možeme sa modliť pre dobro tych čo v tom maju peniažky.
evka-janekova
21.10.08,04:44
Už vidím miliardárov, ktorí sa topia v peniazoch a nikdy nemajú dosť, ako dávajú zo svojich peňazí do vreciek chudákov, aby sa zbavili dlhov. Keby to fungovalo, tak by uz každy Cech aj Slovák sa topil v peniazoch boháčov.

A tie názvy (rentiér pil) ved to je jasná blbosť, aby to vyzeralo odborne na zmätenie obyčajných ludí.

Tých 800 000 tis. prvému klientovi bude vyplatených, až ked od ludí vyberu po tých 9 tis. a zúročí sa im to. Ešte som nevidela pôžičku, ktorú najprv zaplatím a potom čakám 10 mes. na peniaze. Ved to nemá logiku ani nic. No 9 tis. nie je až tak moc...ale ked naletí 10 tis. ludí, tak sa tým čo to vymysleli doširoka usmieva.

Pekný deň
Filip Glasa
21.10.08,06:56
radogr
14.01.09,18:06
dlho som tu nebol pozrieť.
Ak by ste chceli nejaké nové info tak rád pomôžem.

Azda poslednou asi najdôležitejšou informáciou pre večných pesimistov je toto

http://www.financninoviny.cz/tema/index_view.php?id=347218&id_seznam=6669
Filip Glasa
27.01.09,17:15
Nyní došlo k další policejní akci. Opět v době, kdy měli být klienti vyplaceni. Majitelé jsou ale nezvěstní (http://www.investujeme.cz/kratke-zpravy/majitele-spolecnosti-edbusy-hleda-policie/). Proč? Bojí se policejního teroru? Nebo mají černé svědomí (http://www.investujeme.cz/kratke-zpravy/pripad-podezreleho-financnika-bernarda-l.-madoffa/)... a bojí se spravedlivého trestu?
http://www.investujeme.cz/clanky/edbusy-aneb-konec-velkolepeho-podvodu/
dadren
01.03.09,18:49
Preco asi nevyplacaju peniaze klientom? Ako ich mozu vyplatit ked maju zablokovane ucty ktore im zablokoval stat. To ako keby nam zobrali nejake naradie ktore potrebujeme k zivnosti ktoru vykonavame a teraz povedia ze mozte pracovat aj nadalej. A vy chcete pracovat dalej ale z cim ked Vam vsetko zabavili a nemate cim robit. Su to normalny ludia ktory chcu pracovat tak ako my vsetci ostatny maju na to zivnost je to volna zivnost na ktoru mozu kludne sprostredkovat uvery. Precitaj si zakonik o volnej zivnosti ktoru schvaláilo ministerstvo financii v ČR.Keby chceli oklamat ludi tak ako hovoria media tak uz davno ujdu za kopecky aj z peniazmi od klientou,kde by ich aj tak nasli a nehlasili by sa sami od seba na policiu na vysluch aby ich zatkli nemyslite? Aj tak si nepozeral tu konferenciu lebo ta to vobec nezaujima. To je take ako to porekadlo Jedna babaka povedala.........ak ho poznas.:(:(:(:(:(
willma
01.03.09,21:42
ja k tomu len toľko, kto chce kam ....., bohužiaľ ľudia sú naozaj nepoučiteľní.
dadren
01.03.09,23:33
ja k tomu len toľko, kto chce kam ....., bohužiaľ ľudia sú naozaj nepoučiteľní.

Preco si myslis ze su nepoucitelny najskor si prezri o edbusy nieco viac a potom zacni niekoho sudit klikni si stranku edbusy cz a pozri si konferenciu celu zlezaradil:mad::mad:
willma
02.03.09,04:51
http://www.porada.sk/t100077-schopna-pozicka.html tak si skús prečítať túto tému a aj link priložený v mojom príspevku.
morpheuSly
26.04.09,20:38
Ja som tiež jeden z tých čo tam dali peniaze a takúto správu som obdržal z ich strany:

-----------------------------------------------------------------------------

společnost EDBUSY, a.s. vstoupila dne 8.4.2009, na základě rozhodnutí mimořádné
valné hromady společnosti, do likvidace. Byla změněna její forma, nově tedy zní:
EDBUSY, a.s. v likvidaci.

Pro současnou obtížnou situaci je zvolený postup formou řízené likvidace tou
nejlepší cestou k narovnání veškerých vztahů jak mezi společností a jejími zástupci,
či klienty, tak i mezi společností a státem, potažmo klienty a státem. Proto Vás v
rámci společného zájmu vyzýváme k akceptování nezbytně nutné doby odhadované
likvidátorem na dobu 2-3 týdnů. V tomto období se bude likvidátor intenzivně
seznamovat se všemi skutečnostmi souvisejícími s danou situací, ve které se
společnost od doby zásahu státních orgánů nachází. Teprve po té vám bude likvidátor
moci poskytnout kompletní součinnost s jeho osobou.

Likvidátorem společnosti byl jmenován pan Dušan Chaloupka. Dnem rozhodnutí valné
hromady na osobu likvidátora ze zákona přešla působnost statutárního orgánu
společnosti jednat jejím jménem. V souladu s tímto přechodem působnosti a změnou
formy společnosti pozbyly platnosti veškeré plné moci udělené před prohlášením
likvidace, tedy jediným oprávněným za společnost jednat, podepisovat, uzavírat
obchody či dohody je výlučně likvidátor společnosti, případně osoby jím zmocněné.

--------------------------------------------------------------------------

Podľa vyjadrenia niektorých ľudí z vedenia by "zálohy" mali byť vrátené do mesiaca. Sám som zvedavý ako to dopadne.
Budem informovať o priebehu.
tetrisss
10.05.09,18:28
Ja sa osobne velmi skepticky divam na tieto uzasne firmy a dnes ma v tom zase utvrdila sprava v spravodajstve, ze firma, o ktorej sa tu viaceri vyjadrovali velmi pochvalne, je vysetrovana v Cesku a je uz v likvidacii a takisto Slovaci, ktori tam dali peniaze, si ich uz asi dlho neuvidia a mozu sa zaradit do dlheho radu so svojou poziadavkou o vratenie, ale tiez iba v Cesku. myslim,ze to nebolo o nic lepsie ako Horizont a im podobni exoti.
longhair
09.06.09,16:19
Firma Edbusy je jedna z tých, ktorým sa hovorí "PYRAMÍDOVÁ", v Českej republike sa o ňu už zaujíma polícia. Asi vedia prečo. Na Vašom mieste by som sa tejto firme zďaleka vyhol :cool:
mandula
09.06.09,18:27
Upozornenie Národnej banky Slovenska na nepovolenú činnosť obchodnej spoločnosti EDBUSY SLOVAKIA, s.r.o.
09. 06. 2009 | Informácia pre verejnosť

Národná banka Slovenska upozorňuje klientov, vkladateľov a investorov na podnikateľskú činnosť obchodnej spoločnosti EDBUSY SLOVAKIA, s.r.o., so sídlom Ružová dolina 6, 821 08 Bratislava.

Uvedená obchodná spoločnosť bola zapísaná do obchodného registra SR 28. 3. 2008, kde má zapísané okrem iného aj činnosti „poskytovanie úverov zo zdrojov, na ktoré sa nevyžaduje povolenie banky" a „sprostredkovateľská činnosť v oblasti poskytovania úverov zo zdrojov, na ktoré sa nevyžaduje povolenie banky". Z upozornenia Policajného zboru, zaslaného Národnej banke Slovenska, a informácií zverejnených na internetových stránkach je zrejmé, že EDBUSY SLOVAKIA, s.r.o., vyvíja na území Slovenskej republiky také aktivity, na ktoré nemá povolenie Národnej banky Slovenska. Podstatou týchto aktivít je verejné povzbudzovanie klientov na investovanie finančných prostriedkov, ktoré je spojené s prísľubom poskytovania úverov a finančných výhod. V podstate však ide o nepovolené zhromažďovanie finančných prostriedkov od verejnosti, teda o konanie, ktoré presahuje rámec činností povolených živnostenským úradom a na ktoré je potrebné povolenie Národnej banky Slovenska. Uvedené konanie EDBUSY SLOVAKIA, s.r.o., navyše pripomína pyramídový systém.

Národná banka Slovenska, ako verejnoprávny orgán oprávnený udeľovať povolenia podľa zákonov regulujúcich finančný trh, upozorňuje verejnosť, že nevydala žiadne povolenie spoločnosti EDBUSY SLOVAKIA, s.r.o., ktoré by oprávňovalo túto obchodnú spoločnosť podnikať v Slovenskej republike vykonávaním činností podľa zákona č. 483/2001 Z. z. o bankách a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, podľa zákona č. 566/2001 Z. z. o cenných papieroch a investičných službách a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a ani podľa zákona č. 594/2003 Z. z. o kolektívnom investovaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Národná banka Slovenska vzhľadom na tieto skutočnosti dôrazne upozorňuje verejnosť, že vyvíjanie akýchkoľvek podnikateľských činností spoločnosťou EDBUSY SLOVAKIA, s.r.o. v oblasti finančného trhu, na ktoré je potrebné povolenie Národnej banky Slovenska, je v rozpore s uvedenými zákonmi, vykonávanie investičných činností spoločnosťou EDBUSY SLOVAKIA, s.r.o. nepodlieha dohľadu Národnej banky Slovenska a finančné prostriedky investované do aktivít EDBUSY SLOVAKIA, s.r.o. nepodliehajú ochrane podľa zákonov Slovenskej republiky.


Národná banka Slovenska
oddelenie komunikácie
Imricha Karvaša 1, 813 25 Bratislava
Kontakt: +421-2-5787 2168,+421-2-5865 2168, +421-2-5787 2169, +421-2-5865 2169
Internet: http://www.nbs.sk

Šírenie je dovolené len s uvedením zdroja.

http://www.nbs.sk/sk/informacie-pre-media/tlacove-spravy/spravy-vseobecne/detail-tlacovej-spravy/_upozornenie-narodnej-banky-slovenska-na-nepovolenu-cinnost-obchodnej-spolocnosti-edbusy-slovakia
marek888
14.07.09,07:39
cele edbusy je hovadina som to vedel od zaciatku preco to tu tak obhajujete ked este ani sami neviete ci vôbec tie peniaze dostanete nechapem no kazdopadne pekne vas dostali budete radi ked dostanete naspet aspon to co ste tam dali
Braňo
07.03.13,06:26
túto tému môžem uzavrieť s tým, že Edbusy skončili s dlhom 700 mil. ČKK.