rivall
19.03.08,12:04
Ahojte,

potreboval by som vytvorit danovy doklad - fakturu, konkretne na sumu 4000 CZK do ceskej republiky. Chcem sa spytat, ci to mozem spravit aj ako nepodnikatel, s tym ze miesto ICO dam rodne cislo? Viem ze sa nieco podobne robilo a ak nie tu tak v CR.

Situacia je taka, ze ceska firma pre ktoru som nieco robil potrebuje odomna dan, doklad.

Dakujem
HankaS
19.03.08,11:14
Tuším, že keď niesi SZČO,nemôžeš vystavovať faktúru.
rivall
19.03.08,11:16
Tuším, že keď niesi SZČO,nemôžeš vystavovať faktúru.

A co mozem vystavit? aky doklad?
HankaS
19.03.08,11:26
A kôli čomu by si mu mala vystavovať doklad, ak si pre neho niečo robila neakú službu tak si mala oznámiť ze si len klasická FO, ak si mu predala niečo tak len neakú kúpnu zmluvu vystaviť. , alebo ak niečo pre čecha robil tak ho mal zamestnať na prac.zmluvu.
rivall
19.03.08,11:30
A kôli čomu by si mu mala vystavovať doklad, ak si pre neho niečo robila neakú službu tak si mala oznámiť ze si len klasická FO, ak si mu predala niečo tak len neakú kúpnu zmluvu vystaviť. , alebo ak niečo pre čecha robil tak ho mal zamestnať na prac.zmluvu.

ono to bolo na ustnu dohodu. mam moznost ako klasicka FO vystavid daky dan. doklad aby si to firma mohla dat do uctovnictva?:confused:
Dana K.
19.03.08,11:46
Tiež si myslím, že najlepšie by bolo uzatvoriť nejakú zmluvu a potvrdenie o príjme peňazí. Nepodnikatelia fa nevystavujú
Jozef I
19.03.08,11:58
Kľudne by som vystavil faktúru ak ju tak silou moucou chcú a nie je žiadna zmluva (ktorá by bola ale najvhodnejšia). Na faktúru by som napísal iba svoje meno a adresu. IČO ani DIČ nevlastníš tak ho tam ani nemôžeš napísať. Môžeš na ňu napísať čo si vykonal a čo vlastne faktúruješ. Nikde nie je zakázané aby obyčajný človek nemohol vypísať faktúru. Už sa to tu niekde aj riešilo - treba pohladať.