dracica
19.03.08,12:10
Chcela by som sa spýtať ak mala prav. osoba uzavretú leasingovú zmluvu na stroj a po roku sa dohodla s leasingovou spoloč. že leasing predčasne splatí čo aj uskutočnila a nasledne došlo k predaju tohto majetku inej spoločnosti. chcela by som sa spýtať ako vyradiť tento majetok a na aké odpisy má narok. Nestretli ste sa s niečim podobným ??
Zita5
19.03.08,11:20
Dá sa hovoriť o porušení podmienok finančného prenájmu a vtedy pozrite :

Zákon o dani z príjmu

§17 odst.26

(26) Základ dane nájomcu v zdaňovacom období, v ktorom došlo

a) k porušeniu podmienok finančného prenájmu podľa § 2 písm. s), sa upraví o rozdiel už uplatnených odpisov podľa § 26 ods. 8 v daňových výdavkoch a odpisov, ktoré by uplatnil ako vlastník podľa § 27 alebo § 28,
b) po skončení nájmu okrem finančného prenájmu ku kúpe prenajatej veci za kúpnu cenu nižšiu, ako je zostatková cena, ktorú by vec mala pri odpisovaní podľa § 27 alebo § 28, sa upraví o rozdiel už uplatneného nájomného v daňových výdavkoch a odpisov, ktoré by uplatnil vlastník podľa § 27 alebo § 28.
luckapo
20.04.13,10:22
Chcela by som sa spýtať na predčasné splatenie leasingu a následný predaj auta ako by som mala postupovať platca DPH, jednoduché účtovníctvo:
Faktúra s predčasnou platbou od leasingovky 2350 eur VOZD alebo VNZD?
Faktúra s poplatkom za predčasné splatenie VOZD alebo VNZD?
Faktúra s ušlým ziskom?
A ako vystaviť predaj súkromnej osobe s DPH alebo bez a čo so zostatkovou cenou? Stačí keď automobil predám v zostatkovej cene?