ahammerova
19.03.08,12:20
Dobry den,

rada by som sa opytala nasledovne.
Som na rodicovskej dovolenke, a zaroven som mala hruby prijem z prenajmu nehnutelnost (nie ako SZCO) vo vyske 117 600.
Rada by som sa opytala, ci danovy zaklad tvori hruby prijem minus naklady (ktore vypocitam pausalne 40 percentami co tvori 47 040 alebo na zaklade skutocnych vydavkov co je 51 600)?

A zo ziskaneho cisteho prijmu mam narok odpocitat si nezdanitelnu ciastku vo vyske 90 816 ?

Alebo som uplne mimo?

Velmi pekne dakujem za odpoved.
Hammerova
mysimis
19.03.08,11:22
Dobry den,

rada by som sa opytala nasledovne.
Som na rodicovskej dovolenke, a zaroven som mala hruby prijem z prenajmu nehnutelnost (nie ako SZCO) vo vyske 117 600.
Rada by som sa opytala, ci danovy zaklad tvori hruby prijem minus naklady (ktore vypocitam pausalne 40 percentami co tvori 47 040 alebo na zaklade skutocnych vydavkov co je 51 600)?

A zo ziskaneho cisteho prijmu mam narok odpocitat si nezdanitelnu ciastku vo vyske 90 816 ?

Alebo som uplne mimo?

Velmi pekne dakujem za odpoved.

Hammerova

Je na Tebe či si uplatníš výdavky skutočné alebo percentom. V Tvojom prípade bude výhodnejšie si uplatniť v skutočnej výške. Máš nárok na nezdaniteľnú položku, ale tá je vo výške 95616,- Sk.
katkaj
19.03.08,11:22
Dobry den,

rada by som sa opytala nasledovne.
Som na rodicovskej dovolenke, a zaroven som mala hruby prijem z prenajmu nehnutelnost (nie ako SZCO) vo vyske 117 600.
Rada by som sa opytala, ci danovy zaklad tvori hruby prijem minus naklady (ktore vypocitam pausalne 40 percentami co tvori 47 040 alebo na zaklade skutocnych vydavkov co je 51 600)?

A zo ziskaneho cisteho prijmu mam narok odpocitat si nezdanitelnu ciastku vo vyske 90 816 ?

Alebo som uplne mimo?

Velmi pekne dakujem za odpoved.
Hammerova

Výdavky si určíš sama. Buď uplatníš paušálne alebo skutočné.

Nezdaniteľná položka na rok 2007 je v sume 95 616