majkut
19.03.08,12:32
moze mi kava sposobovat busenie, alebo skor spreskakovanie rytmu srdca? kavu pijem asi 6 rok.ale doteraz som nic podobne nepozorovala na sebe...
danushka
19.03.08,12:11
moze mi kava sposobovat busenie, alebo skor spreskakovanie rytmu srdca? kavu pijem asi 6 rok.ale doteraz som nic podobne nepozorovala na sebe...
...tieto pocity by som určite nepripisovala káve..., porozmýšľaj, či nie si v nejakom strese, časovom vypätí. Ak sa to búšenie opakuje bez zjavnej príčiny, neváhaj a navštív lekára.
Bastian
19.03.08,12:22
Ja keď si urobím poriadne silnú kávu (smrťáka), tak mi ide srdce vyskočiť :D
danushka
19.03.08,12:29
Ja keď si urobím poriadne silnú kávu (smrťáka), tak mi ide srdce vyskočiť :D
Ej Bastian, cítim tu mrník...Môjmu mužovi srdce vyskakuje, keď pije kávičku v lete v meste a cupitajú tam dievčetá v krátkych sukničkách, tak sa prosím nevyhovárajte na kávu...;). Príčina nie je v káve, ale v okolnostiach za akých tú kávu pijeme:).
dana9
19.03.08,12:36
preskovanie rytmu pravdepodobne nesuvisi s kavou, mozno ide o wpw syndrom.

Samozrejme, to je vec, ktoru by bolo vhodne konzultovat s lekarom, urobi ekg, sono, pod zatazou a podobne.
akrestanova
19.03.08,12:49
to poznám. Pre toto ja kávu nemôžem piť vôbec. Okrem búšenia ma ešte oblieva studený pot a trasú sa mi ruky. A je to ZARUČENE z kávy.
dana9
19.03.08,12:52
ale podla mna je rozdiel, ci ide o busenie alebo preskakovanie rytmu. Busenie je skoro urcite z kavy, najma ked sa to stane po jej vypiti, ale preskakovanie je nepravidelne busenie, a to svedci skor o inom type problemu, znizena fukcnost niektorej komory/predsiene srdiecka, ktora kvazi vynechava.

pisem to tak laicky
legolas
19.03.08,14:31
moze mi kava sposobovat busenie, alebo skor spreskakovanie rytmu srdca? kavu pijem asi 6 rok.ale doteraz som nic podobne nepozorovala na sebe...

Káva Ti to nemohla spôsobiť, snáď podporiť, ja Ti odporúčam navštíviť odborného lekára /internistu/ a ten naisto nájde príčinu tohoto bušenia.
ilom
19.03.08,16:57
majkut
23.03.08,12:49
hallo hallo :o)
Vsem Vam dakujem :O) mam dobru spravu,ako som prestala pit kavu prestaj aj moj problem, ale pre istotu sa dam vysetrit....Mam taske obdobie teraz, ale uz len trosku a sve bude ok a dufam ze aj srdiecko sa upokoji :o)))
ALDA
24.03.08,06:30
Ak si niekto myslí, že srdce neposlúcha iba zo stresu, je na omyle. Mňa sklamalo 2 x a to sa mi znížil adrenalín. S kávou to netreba preháňať, ale najhoršie sú cigaretky a zlá životospráva.
Teda zhrniem: nestresovať sa, netešiť sa , treba nájsť niečo v strede, ako sa hovorí:Zlatá stredná cesta.A ešte chcem pripomenúť, že treba navštíviť odborníka už pri nepríjemných pocitoch.
To, čo som napísala sú moje vlastné skúsenosti a nikomu neprajem, aby to tiež vyskúšal na vlastnej koži.

Prajem všetkým veľa zdravíčka .:)
wagner
24.03.08,19:45
Ja mám tiež problémy so srdcom, ale kávu mi nikto k vôli tomu nezakazoval. Káva má skôr vplyv na tlak - teda niekomu zvýši. Ja pijem dve kávy cez deň. Na srdce pôsobí podľa mojich skúseností stres, zlá životospráva, cigarety - už nefajčím 9 rokov. Pri búšení srdca si dám šumivý magnézium, zatiaľ vždy pomohol. Okrem toho beriem lieky ktoré mi predpísal internista. Netreba sa so zdravím zahrávať, doporučujem navštíviť internistu a dať sa vyšetriť. Srdce a hlava sú našim pánom, tak sa k nim aj správajme.
ketums
26.03.08,07:48
Ako by som počula o sebe... môže. Aj tachykardia - čo je zrýchlené búšenie srdca (nad80úderov za minútu). Mám nadváhu a možno aj moja nedostatočná činnosť obličiek spôsobila zväčšenie ľavej srdcovej komory, ktorá potom spôsobuje takéto problémy...
Prešla som na nesku a pijem ju slabú len raz za deň. Je to lepšie. Dokonca som čítala, že takéto problémy môže spôsobovať aj glutamán sodný (ten je v sáčkových jedlách, vo vegete a pod.)
Napriek tomu čo mi zistili zo srdcom s tým však nič nerobia.... pomáhajú na to lieky - vasokardin, ale pozor, je návykový a na predpis...
návykový - ked ho berieš nemala by si ho vysadiť zo dňa na deň