Kalmanka
19.03.08,12:55
Ahojte, potrebujem poradiť. Prevzali sme lízing- jedná sa o OA Nissan X-Trail- vozidlo s možnosťou odpočtu DPH. Neviem v akej OC ho zaradiť do majetku, neplatili sme žiadnu akontáciu, len pokračujeme v platení splátok. V splátkovom kalendári mám rekapituláciu -
nadobúdaciu cenu / istinu/ 797.233,6 bez DPH, 1.zvýšenú splátku istiny 239.170,1 bez DPH, poplatok za prevod vlast. práv k PL 3.000 bez DPH, finančnú činnosť 12.409 bez DPH a leasingovú cenu bez poistenia 879.426,5 bez DPH. Viem že sa zaraďuje v cene bez DPH ale v ktorej?
Potom mám rozpísaný splátkový kalendár - ide o doplatenie 14 -tich splátok, leasing bol na 36 mesiacov. Viem, že splátku treba rozkúskovať na istinu, finančnú činnosť a DPH - mám to urobiť v peň. denníku priamo z účtu /keď platím splátku/ kde to rozčlením a zaradím do majetku, prev. réžie a DPH/Do kolónky DPH dám nezaradiť do priznania./ Po zaplatení splátky mi prišla fa v znení - fa v rozsahu prijatej platby za nájomné- zaúčtujem to ako výdavok ovplyv.ZD - réžia- nájomné? Tak som to skúsila a v knihe evidencie DPH som mala fa a v peň. denníku boli rozčlenené jednotlivé položky splátky. A ešte odpisy - z ktorej sumy ich budem počítať ? Ďakujem veľmi pekne za radu