Ľudmila Meliorisová
19.03.08,13:23
Dobrý deň všetkým...
Bastian
19.03.08,12:47
Nápad to nie je zlý, len si budeš musieť vybrať na čo sa chceš sústrediť. Či to budú domácnosti, firmičky, alebo budovy, závody, inštitúcie...
Najzajímavejšie sú práve tie budovy - ale tam to často ide (klasicky po slovensky) cez známosti alebo cez úplatky. Čo sa týka domácností, je v tom čím ďalej tým väčší priestor, ale je s tým veľa problémov.
Filip Glasa
19.03.08,13:00
ja by som si nechal domácnosť upratovať, lebo upratovani neznášam :-)
ale bál by osm sa len tak púšťať cudzích ľudí do bytu.
Bastian
19.03.08,13:02
Všetci to vnímajú citlivo - je to normálne. Ale keď to niekto nezvláda, tak nemá na výber.
Celé upratovanie (tak ako aj iné činnosti) stojí a padá na ľuďoch, ktorých zamestnáš.
Ľudmila Meliorisová
19.03.08,17:51
Áno práve v domácnostiach vidím možnosti, lebo asi to začnú ľudia využívať čím ďalej tým viac. Samozrejme, že je to o dôvere. Ale rada by som sa dozvedela aj nejaké skúsenosti od ľudí, ktorí to už robia a tak... ďakujem vopred.
padro
19.03.08,18:05
myslim ze to ma buducnost, ked vidim ako sa rozrastaju luxusne stvrte, bude to tam musiet niekto aj upratovat:)
seky
23.03.08,05:04
Ludmila napis mi na e-mail..seeky@atlas.sk ..
dabako
16.04.08,15:35
Áno práve v domácnostiach vidím možnosti, lebo asi to začnú ľudia využívať čím ďalej tým viac. Samozrejme, že je to o dôvere. Ale rada by som sa dozvedela aj nejaké skúsenosti od ľudí, ktorí to už robia a tak... ďakujem vopred.
mám upratovaciu firmu už 5 rokov a špecializujeme sa práve na domácnosti, aj ked kde tu nejaké kancle a vacsie objekty padnú vhod ;) S domácnostami je to piplacka ako s klientami, tak so zamestnancami. Osobný prístup ku vsetkym. Niekedy je to ako v materskej skolke. Komu sa ale chce prebijat cez tendre na velkych klientov, tak je to super job.
jolly7575
17.04.08,11:22
milý dabako,
velmi pekne ta prosim o nejake drobne rady ako si zacinal so zalozenim upratovacieho servisu, mám si zalozit najskor zivnost, alebo uzatvorit kontakty? Ako si mam zamestnat dievčata? dakujem ti velmi pekne za vsetky rady a želám vela úspechov v práci.
jozefm30
17.04.08,13:31
Taka malickost. Upratovanie domacnosti. Upratovacia firma bude hladat zamestnancov na upratovanie, reklama na nete, v tlaci atd. Plus zhanat zakaznikov. VYDAVKY. 80% klientov ktory si takto nechavaju upratovat, sa po par navstevach zamestnanca upratovacej sluzby dohodnu na pracu mimo firmy. S upratovacou sluzbou ukoncia spolupracu a zamestnanec si bude zarabat mimo firmu. A este Vam Vas zamestnanec povie "ved to je moj klient". Skusenot :-)
Bastian
17.04.08,13:56
V prvom rade sa musíš rozhodnúť, či to chceš naozaj. Keď áno, tak musíš mať najprv živnosť (nemôžeš chcieť od niekoho aby s Tebou jednal keď nemáš ani živnosť). Či Ťa to bude baviť a ešte dôležitejšie je, či máš na to, aby si pracovala s ľuďmi, nakoľko práve tá skupina ľudí, ktorých budeš zamestnávať je tak troška viac problémová. Upratovací servis zameraný na upratovanie domácností funguje podľa mňa najlepšie, keď prácu vykonávajú rodinný príslušníci... ale aj s rodinou to je v niektorých prípadoch ťažké (niekedy ešte ťažšie...). Tak ako už napísal jozefm30 veľmi často to končí prebratím klienta. Môžeš si urobiť zmluvu aj s klientom aj s babou, ale je to len papier. Keď Ťa niekto chce ofakliť, tak to urobí tak či tak. Ďalšia vec je, že nájsť ľudí čo budú pendlovať od domu k domu nie je ľahké. Väčšina žien ktoré hľadajú prácu upratovačky, chce byť na jednom mieste (na zmluvu 8 hod.). Také malé frky Ti nezoberie hociktorá... tiež musíš byť pripravená na momenty, keď niektorá ochorie a nemôže prísť. Musíš zabezpečiť náhradu, lebo to musí byť upratané. Pravdaže si nemôžeš dovoliť platiť doma sediacu náhradníčku... takže potom musíš riešiť a improvizovať za jazdy.
Netreba zabudnúť ani na poistenie... lebo sa môže stať všeličo. Môžeš byť hocijaký odborník na ľudí, nie vždy odhadneš správne... Taká upratovačka musí vedieť upratovať, musí byť pedantná, zodpovedná (veď jej odovzdáš kľúče od cudzieho domu), musí aspoň ako tak vyzerať, nemôže to byť nemehlo čo každým otočením niečo zhodí, musí mať slušné vyjadrovanie, nemôže mať lepkavé prsty, musí pred odchodom zamknúť dvere, zatvoriť kohútik, vypnúť svetlá, pozatvárať okná, nemôže to byť klebetnica čo všetko vytaráka atď. atď.
Je to iné keď upratuje iba nejaké spoločné priestory, chodisko...
Noro25
30.06.17,08:02
Dobrý deň, chcel by som sa poradiť, ako zháňate klientov? Domácnosti. Dávate letáky alebo ako? Ďakujem.
kopretinka
30.06.17,09:00
aj si si pozrel dátum? fakt si myslíš,že tu niekto čaká 9rokov na tvoju otázku?
Noro25
30.06.17,09:31
Samozrejme, že áno. Príde im oznámenie? ako si sa k tomu dostala po toľkých rokoch?
misoft
30.06.17,10:58
Noro - máš ty všetkým päť po hromade? Osoba, ktorej sa pýtaš (asi Ľudmila) tu bola naposledy pred tými deviatimi rokmi - akurát TEBE sa ozve - používaj to šedé v gebuli...
Noro25
03.07.17,11:26
Nie.....som slepý.....prišlo ti upozornenie? tak o to mi šlo. Namiesto blbých komentov by sa mi skôr zišla pomoc niekoho, kto s tým robí. Ďakujem.
misoft
03.07.17,12:59
Noro25 - tak si najskôr toto prečítaj:
http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
Ak chceš odpovede - založ si NOVÚ otázku a nezakladaj otázku do existujúcej otázky.

P.S. A nevyskakuj - takých ako ty, si dávam na raňajky....