mariahruskovaing
19.03.08,15:11
Dobrý deˇˇn prajem všetkým účtujúcim.chcela by som sa spýtať.Príjem podľa par.8 z príležitostne poľnohospodárskej výroby. Danovník priznáva príjmy a náklady preukázne.&kupil traktor za 119 tis. Môžem mu dať do nákladov 1/6 odpisu z OC traktora ?Na poľnohospodársku výrobu nemá žiadne oprávnenieúnapr.živnosť a pod.../dakujem a teším sa na skorú odpoveď
mariahruskovaing
19.03.08,14:46
nikto,budem rada a zajtra sa zastavím
Vladimír Ozimý
19.03.08,14:50
Dobrý deˇˇn prajem všetkým účtujúcim.chcela by som sa spýtať.Príjem podľa par.8 z príležitostne poľnohospodárskej výroby. Danovník priznáva príjmy a náklady preukázne.&kupil traktor za 119 tis. Môžem mu dať do nákladov 1/6 odpisu z OC traktora ?Na poľnohospodársku výrobu nemá žiadne oprávnenieúnapr.živnosť a pod.../dakujem a teším sa na skorú odpoveď

Ak to radíte do par. 8 potom môžte si od príjmu z poľnohospodárskej činnosti odrátať preukázateľné výdavky alebo 25% paušálne výdavky. Každopádne 1/6 odpisu z traktora je suma ktorá sa uplatňuje v prípade ak máte majetok zaradený do obchodného majetku alebo evidenciu podľa par. 6 ods. 11 čo nespĺňate a tým pádom odpis nie je pre vás daňový výdavok. Pre vás bude asi výhodnejšie uplatniť 25% paušálne výdavky. Ako daňový výdavok by som možno vedel preukazať spotrebu nafty pri práci alebo niečo také...ale nie odpisy...
mariahruskovaing
27.03.08,00:45
urobila som evidenciu výdavkov, prešla na preukázateľné výdavky