galaxy17
19.03.08,15:55
Dobry den,
mam takyto problem s ktorym by som chcel pomoct. Predavam nehnutelnost ktoru vlastnim 9 rokov. Tymto by som bol oslobodeni od platenia dane. Lenze problem je taky, ze pred pol rokom,tj v roku 2007 som si zobral uver a na zaklade zaloznej zmluvy sa stala docasnym vlastnikom spolocnost od ktorej som mal pozicane peniaze. Po splateni uveru mi bola zo strany tejto spolocnosti vystavena kvitancia a po jej predlozeni na katastri som sa stal opat vlastnikom ja. Prerusila sa tymto povinna doba vlastnenia nehnutelnosti 5rokov,aby som nemusel platit dan z prijmu? Ak ANO,neexistuje nejaka vynimka ako sa oslobodit od platenia tejto dane z prijmu?

Este na upresnenie musis dodat, ze predavam dom a dvor, a tieto dve nehnutelnosti maju dva listy vlastnictva. Kde v LV z domom bola povinna doba pre oslobodenie od dane z prijmu prerusena a LV s dvorom prerusene nebolo.

Ako postupovat aby som nemusel platit dan z prijmu, pripadne aby bola dan co najnizsia?
(dom aj s pozemkom som nadobudol na zaklade kupnej zmluvy za 125.000SK a momentalne ho predavam ze 670.000SK)

Velmi pekne Vam dakujem za pomoc a pripadne rady.