lila7
19.03.08,16:29
Ahojte,


ja by som sa chcela spýtať, ako je to s príjmami pri uplatňovaní paušálu. Do príjmov sa započítavajú úhrady od odberateľov + príjmy z úroku na účte, alebo iba úhrady od odberateľov? Alebo to závisí od výšky úroku? Do 100,- Sk nie je treba a nad 100,- Sk je to potrebné.

Ide o to, že niektoré banky zrazia aj úrok, niektoré nie. to znamená, že pri úrokoch sú 2 možnosti:
1) kreditný úrok, daň z úrokov
2) iba kreditný úrok

Ako sa to správne zaúčtuje a priznáva sa to v DP? Ak áno, ktorá možnosť a v akej výške.

2. otázka: akú evidenciu (zostavu) je potrebné si nechať (zostaviť) ako dôkaz na podloženie mojich príjmov a odvodov? Mohol by poskytnúť niekto vzor?

Veľmi pekne ďakujem
lila7
20.03.08,05:50
prosím vás, ak s tým máte niekto skúsenosti, čo určite máte, mohli by ste na moje otázky reagovať? Je to pre mňa dôležité a momentálne i veľmi súrne (nielen 1. otázka ale i druhá).

veľmi pekne ďakujem
Soňula
20.03.08,06:39
Skús dať do vyhľadávania, /okienko uplne hore/ slovo paušál, paušálne výdavky. je toho veľa napísaného. Skús Hľadať. Niekde som našla aj dobrú tabuľku na evidenciu paušalných prijmov, aj výdavkov. Skúsim to tu prilepiť.

http://www.porada.sk/t76017-pausalne-vydavky-40-alebo-60-a.html?highlight=pau%B9%E1l
lila7
20.03.08,06:48
Si zlatá Soňula,

idem sa na to mrknúť. Díky moc.
lila7
20.03.08,07:51
Soňula,
nenašla som to tam, pokúsim sa niečo vytvoriť si sama. Ale aj tak si vážim Tvoju pomoc. Príjemné sviatky (bez stresov).