camoghe
19.03.08,18:04
Prosím o radu: po podaní daňového priznania každá s.r.o. musí spraviť valné zhromaždenie, na ktorom schváli účtovnú závierku. Ide o s.r.o., kde je spoločník aj konateľ jedna osoba. Neviete náhodou, či toto valné zhromaždenie musí byť bezpodmienečne spravené formou notárskej zápisnice, čiže u notára (čo dosť stojí), alebo či si môžem spraviť si zápis z valného zhromaždenia sama? Posiela sa to potom na OR, tak by som nechcela mať problémy.
liba2
19.03.08,17:12
Prosím o radu: po podaní daňového priznania každá s.r.o. musí spraviť valné zhromaždenie, na ktorom schváli účtovnú závierku. Ide o s.r.o., kde je spoločník aj konateľ jedna osoba. Neviete náhodou, či toto valné zhromaždenie musí byť bezpodmienečne spravené formou notárskej zápisnice, čiže u notára (čo dosť stojí), alebo či si môžem spraviť si zápis z valného zhromaždenia sama? Posiela sa to potom na OR, tak by som nechcela mať problémy.
Urobíš "Rozhodnutie jediného spoločníka" písomne spíšeš všetko tak, ako si rozhodla; podpíšeš sa; a založíš si do dokumentov (tak aby sa to jednoducho našlo pri daň. kontrole). Kopiu dáš ekonómke zaúčtovať.

http://www.porada.sk/t73689-rozdelenie-zisku-v-sro.html
http://www.porada.sk/t69565-konatel-zamestnancom.html
http://www.porada.sk/t71198-rezervny-fond.html
http://www.porada.sk/t61785-nerozdeleny-zisk-strata.html
camoghe
19.03.08,18:46
Vďaka za radu, minulý rok som nevedela čo a ako, a tak som spisovala u notára (ako vidím, zbytočne) valné zhromaždenie sama so sebou. A nevieš náhodou ako má také rozhodnutie jediného spoločníka vyzerať? Akú má mať formu, ako má začať? "Podpísaná..., týmto schvaľujem účtovnú závierku....atď"??
liba2
19.03.08,18:50
Vďaka za radu, minulý rok som nevedela čo a ako, a tak som spisovala u notára (ako vidím, zbytočne) valné zhromaždenie sama so sebou. A nevieš náhodou ako má také rozhodnutie jediného spoločníka vyzerať? Akú má mať formu, ako má začať? "Podpísaná..., týmto schvaľujem účtovnú závierku....atď"??
Jednoduchá veta v štýle rozhodnutia - o čom? tak ako si začala + rozdelenie HV: do RF... na úhradu straty... - samozrejme len to čo sa tvojej s.r.o. týka; a ako posledné podiel na HV suma.... Dátum, podpis. Nezabudni, že to píšeš ako spoločník.
Rozalka
19.03.08,19:02
Vďaka za radu, minulý rok som nevedela čo a ako, a tak som spisovala u notára (ako vidím, zbytočne) valné zhromaždenie sama so sebou. A nevieš náhodou ako má také rozhodnutie jediného spoločníka vyzerať? Akú má mať formu, ako má začať? "Podpísaná..., týmto schvaľujem účtovnú závierku....atď"??
Prikladám takú jednoduchú "muštru".
camoghe
20.03.08,09:06
ďakujem za vzor, teraz už len poslednú otázočku: keďže sa to prikladá k daňovému priznaniu posielanému na Obch.register, stačí to podpísať len obyčajne, alebo je potrebný overený podpis u notára?
liba2
20.03.08,09:32
ďakujem za vzor, teraz už len poslednú otázočku: keďže sa to prikladá k daňovému priznaniu posielanému na Obch.register, stačí to podpísať len obyčajne, alebo je potrebný overený podpis u notára?Nikam sa to neposiela; podpis sa neoveruje.
Alebo sa ja opýtam: z čoho pramení tvoja informácia uvedená v zadaní?
camoghe
20.03.08,12:25
Ak si dobre spomínam, tak mi to minulý rok poradil môj účtovník: poslať na OR na uloženie do zbierky listín Súvahu, Výkaz ziskov a strát, Poznámky + Schválenie účt.závierky valným zhromaždením.
lenka.n
13.05.11,09:40
Poprosím Vás o radu .. ako je to s valným zhromaždením akcionárov.. kedy je potrebne ho usporiadať, čo k tomu treba. Veľmi pekne ďakujem za pomoc.
Economic
05.06.11,08:48
Poprosím Vás o radu .. ako je to s valným zhromaždením akcionárov.. kedy je potrebne ho usporiadať, čo k tomu treba. Veľmi pekne ďakujem za pomoc.

Všetko by malo byť ošetrené v stanovách a.s., resp. v zakladateľskej listine. No podľa mňa určite raz za rok minimálne, kde sa schvaľuje napríklad účtovná závierka. A tá sa schvaľovať musí.
K zvolaniu treba pozvánka akcionárov s udaním programu, dátumu a miesta konania. Myslím, že valné zhromaždenie a.s. osvedčuje notár notárskou zápisnicou.
alusa783
25.04.12,10:09
Nikam sa to neposiela; podpis sa neoveruje.

toto aj mne vrta hlavou posiela sa na okresný sud alebo nie?? čo ak nemam poslané za 2009,2010?
stačí ked pošlem za 2011? alebo spetne spravit a poslat?
alusa783
26.04.12,05:15
vie niekto pomoct?
Economic
26.04.12,05:26
vie niekto pomoct?


Do Zbierky listín môže ísť buď Rozhodnutie jediného spoločníka o schválení účtovnej závierky, (neoveruje sa) alebo prehlásenie spoločníka, že doložená účtovná závierka bola riadne schválená. Sú tu o tom aj iné témy. Pokukaj trošku.
Ja osobne uprednostňujem Rozhodnutie jediného spoločníka. Voľbu dokumentu nechám na teba.
alusa783
27.04.12,08:06
ale toto som nechcela vediet
potrebujem zistit či mam poslat spetne aj za 2009 a 2010 ked sa neposielalo nič do zbierky listin
Economic
27.04.12,08:10
ale toto som nechcela vediet
potrebujem zistit či mam poslat spetne aj za 2009 a 2010 ked sa neposielalo nič do zbierky listin

Ja by som doložila aj rok 2009 a 2010.