dr.kuko
19.03.08,20:35
Dobrý deň jeden klient ma nahana, ze vraj polnohospodarska poda a lesy prenajte druzstvam, ci lesnym spolkom su oslobodene od dane. Ja to nikde neviem najst. Prosim ak ma niekto s tym skusenosti, alebo vie o nejakej vyhlaske ci paragrafe, dajte mi vediet. Dakukjem.

Kuko
dr.kuko
19.03.08,20:09
Naozaj sa s tymto nikto nestretol...nevadi skusim stastie zajtra:)

J
kukučka
27.03.08,21:19
ak myslíš daň z nehnuteľnosti, tak tú naozaj platí družstvo
dr.kuko
27.03.08,21:45
nie myslim dan z prijmu
betka
27.03.08,22:01
Dobrý deň jeden klient ma nahana, ze vraj polnohospodarska poda a lesy prenajte druzstvam, ci lesnym spolkom su oslobodene od dane. Ja to nikde neviem najst. Prosim ak ma niekto s tym skusenosti, alebo vie o nejakej vyhlaske ci paragrafe, dajte mi vediet. Dakukjem.

Kuko

Ide o DPH.
Oslobodenie podľa par.38. dodanie a nájom pozemkov (nehnuteľností)...
Ak prenajíma platiteľ DPH platiteľovi DPH, rozhoduje sa, že prenájom bude od dane oslobodený...
Ak prenajíma platiteľ DPH neplatiteľovi DPH- prenájom je vždy od dane oslobodený (okrem stavebného pozemku, kt. je vždy v režime DPH)
anaj555
17.06.08,12:21
Dobrý deň, aj mňa zaujíma táto téma, práve som zdedila na juhu Slovenska nejaké parcely. Niektoré ma v prenájme tamojšie družstvo, daň z prenájmu platí ono. Musím z týchto pozemkov platiť daň z príjmu? Ak áno tak aký je postup, počkám kým ma v katastri zapíšu a pošlú list vlastníctva a ja spíšem s PD zmluvu o prenájme? a daň začnem platiť až mi družstvo niečo zaplatí?
A čo s pozemkami, kt. niekto využíva a ani neviem kto čo s nimi? Musím za ne platiť daň z nehnuteľnosti ja? Kde sa mám o tieto pozemky zaujímať vôbec neviem čo mám s nimi robiť.
Ďakujem za (po)radu:).
Vladimír Ozimý
17.06.08,12:36
Dobrý deň, aj mňa zaujíma táto téma, práve som zdedila na juhu Slovenska nejaké parcely. Niektoré ma v prenájme tamojšie družstvo, daň z prenájmu platí ono. Musím z týchto pozemkov platiť daň z príjmu? Ak áno tak aký je postup, počkám kým ma v katastri zapíšu a pošlú list vlastníctva a ja spíšem s PD zmluvu o prenájme? a daň začnem platiť až mi družstvo niečo zaplatí?
A čo s pozemkami, kt. niekto využíva a ani neviem kto čo s nimi? Musím za ne platiť daň z nehnuteľnosti ja? Kde sa mám o tieto pozemky zaujímať vôbec neviem čo mám s nimi robiť.
Ďakujem za (po)radu:).

Nechápem pojem daň z prenájmu platí družstvo????
Aký príjem máte z pozemkov. Máte zmluvu o prenájme?
Daň z nehnuteľnosti platí vlastník ale je možnosť že platí nájomca ak ide o nájom dlhší ako 5 rokov. Takže treba bližšie info
anaj555
18.06.08,07:49
Pardón ospravedlňujem sa, daň z nehnuteľnosti platí družstvo. Ja zatiaľ nemám zmluvu ani nič nedostávam, je to veľmi čerstvé, iba sa popredu informujem, aby som niečo neprešvihla.... Zisk s prenájmu bol asi do 4000,- Sk za rok.
anaj555
20.06.08,09:59
posúvam
Janurka
08.07.08,18:38
Pardón ospravedlňujem sa, daň z nehnuteľnosti platí družstvo. Ja zatiaľ nemám zmluvu ani nič nedostávam, je to veľmi čerstvé, iba sa popredu informujem, aby som niečo neprešvihla.... Zisk s prenájmu bol asi do 4000,- Sk za rok.
Príjmy z prenájmu sú uvedené v § 6 ZDP-odst.3. Podľa § 9 odst. 1 písm. h/ sú od dane oslobodené príjmy, ktorých úhrn nepresiahol päťnásobok životného minima platného k 1. januáru príslušného zdaň. obdobia. Ak takto vymedzené príjmy presiahnu 5-násobok život. minima, do základu dane sa zahrnú len príjmy nad takto ustanovenú sumu. Výdavky k príjmom zahrnovaným do ZD sa zistia rovnakým pomerom, ako je pomer príjmov zahrnovaných do ZD k celkovým príjmom. Podrobné vysvetlenie je v DP FO typ B str. 3.