BKJURAJ
19.03.08,20:01
PROSIM O RADU AKE MEDIUM JE VHODNE NA DLHODOBU ARCHIVACIU FOTOGRAFII
Dana K.
19.03.08,19:07
PROSIM O RADU AKE MEDIUM JE VHODNE NA DLHODOBU ARCHIVACIU FOTOGRAFII

Ja si fotky napaľujem na CD aj DVD, ale všetko pre istou 2x, lebo sa bojím,že sa CD poškriabe a fotky budú fuč. A opäť si dávam robiť aj klasické fotografie (alebo fotoknihu) nie všetky, lebo s digitálom fotím ako divá, ale z každej udalosti aspoň niektorú.
BKJURAJ
19.03.08,19:10
ODPORUCAJU AJ PO URCITOM CASE PREPALOVAT CI UZ DVD AJ CD DIK
diry
19.03.08,19:25
Ja to dávam na externý disk a DVD (CD), ale pre istotu to každý rok prepalujem
Dana K.
19.03.08,19:28
Ako myslíte to prepaľovanie? Že z CD uložíte späť do PC, a potom na iné CD?
diry
19.03.08,19:31
Myslím tým už napálené DVD a CD - prepálim preistotu ešte raz. Niektoré DVD už mám aj 5x, ale istota, že ich PC prečíta je vyššia. A pár korún ma nezabije
Dana K.
19.03.08,19:33
Juuuj, už mi to nemyslí :D, teraz som to pochopila, že to CD treba skopírovať, dík za tip chalani (?) :rolleyes:
Rauch
20.03.08,19:41
treba nato davat pozor,bo potom to dost boli ked sa fotky stratia...
maje
20.03.08,21:28
Ahoj. Ak Ti záleží na vyfotených snímkach, doporučujem použiť médium DVD-RAM. Stojí síce trošku viac ako CD alebo DVD, ale podľa môjho názoru sa oplatí zainvestovať. Do budúcnosti treba s ním opatrne nakladať a uložiť na bezprašné suché miesto.
duves
24.03.08,05:00
DVD-RAM odporuca na archivovanie rodinnych foto a video aj Martin barton z www.cdr.cz (http://www.cdr.cz) a kamos co roky foti uklada to iste na viac medii. Co je vsak dolezite, treba inu zalohu ulozit mimo byt (dom). Clovek nikdy nevie.
pavel9
25.03.08,06:53
Pekný deň.

Najistejšie zálohovanie je na externom pevnom disku.
Pri napaľovaní na CD, alebo DVD médium môže po čase prísť k znehodnoteniu uložených dát, hlavne keď šetríme na kvalitnom médiu kúpou lacných v obchodných reťazcoch. Kvalita a istota vždy niečo stojí.