luluhaha
19.03.08,20:15
Dobrý večer, potrebujem sa poradiť ohľadne správneho zaúčtovania v JU ohľadne omylom - dva krát uhradenom sociálnom poistení za podnikateľa - mám to akurát zaradiť do platieb do fondov ? dakujem
Zoltán Kovács
19.03.08,19:36
Dobrý večer, potrebujem sa poradiť ohľadne správneho zaúčtovania v JU ohľadne omylom - dva krát uhradenom sociálnom poistení za podnikateľa - mám to akurát zaradiť do platieb do fondov ? dakujem

Áno zaradíš to ako platba do fondov.
koňo
19.03.08,19:49
Nezaoberám sa jednoduchým účtovníctvom, ale - ide o daňovo uznaný výdavok? Ja by som to nechal na priebežnej položke, kde by sa to vyrovnalo po vrátení peňazí.
Zita5
19.03.08,19:51
Ja som napísala , odpoveď a potom som ju vymazala , ale nedá mi , tak sa vraciam opäť k tejto téme .

S predchádzajúcim príspevkom č.2 súhlasím vtedy , ak platieb do fondov je 12 - čiže predpokladám , že boli riadne platené .Ak by bola duplicitná platba tou 13 -tou , tak by som účtovala ako VNZD.
Lucida
27.01.10,14:50
ahojte.

prave toto teraz riesim. takze ak je 13-ta uhrada tak je to VNZD alebo to dat na priebezne polozky. myslim ze Socialna poistovna je nekonecny pribeh takze skor by som to dala na VNZD a ked sa to vrati tak prijem VNZD.

co vy na to?