Haki
19.03.08,21:18
Dobrý deň,
rád by som poprosil o radu. Prednedávnom som si kúpil notebook MSI, na ktorom mám nainštalovaný Windows XP s českou lokalizáciou. Mám nainštalovanú aj klávesnicu so slovenským rozložením. A tu je problém. Ked stláčam klávesy s predvolenými písmenami s diakritikou, napr. ž,š a pod, tak fungujú be problémov, ale ked chcem napríklad kombinovať mäkčeň alebo dľžeň s d alebo o, tak nemám šancu. Pritom, ked stláčam klávesu s mäkčeňom a dlžňom samostatne, tak fungujú. Nevedel by niekto riešenie?
jason
20.03.08,05:36
Ahoj, vpravo dole vedla panelu s casom byva taky maly modry stvorcek - panel jazykov. Klik nan pravym tlacidlom a dalej myslim ze je to uz intuitivne. Nastav si spravny region a hlavne daj slovencinu ako predvolenu. daj vediet ci pomohlo.
Haki
20.03.08,06:36
Práve že všetko mám nastavené, a predsa to nefunguje. Preto hľadám pomoc. Hardwarová chyba to asi nebude, takže neviem.
Stevo5
20.03.08,14:50
Tiež ma tu nič nenapadá, je to zvláštne, ak to máš nastavené na SK, malo by to ísť. Len ak by sa stala nejaká chyba pri inštalácii (ale to len hádam).
ENG klávesnica funguje v poriadku?
Skús to prepnúť na CZ klávesnicu aby si videl ako sa to bude správať, či tam budú fungovať tie "samostatné mäkčene a dĺžne".
Haki
20.03.08,18:27
Skúšal som to aj s českou klávesnicou. Robí to to isté
jason
20.03.08,18:32
Nuž myslím si, že by bolo najlepšie zájsť do obchodu, kde si tento počítač kúpil a myslím si, že ti radi poskytnú technickú podporu. Mali by zo zákona. Dobrý predajca to určite rád urobí bez okolkov a poďakuje za návštevu. ;)
sthruska
21.03.08,05:39
Skús si ešte prekontrolovať jazykové nastavenia v systéme. Robí sa to až na troch miestach.
Stevo5
21.03.08,08:20
To správanie klávesnice je v každom prípade neštandardné, ja tiež doporučujem - skús to u predajcu PC, mali by ti pomôcť. Veď systém ti (pravdepodobne) inštalovali oni, tak by to mali vedieť aj dať do poriadku.
ticerka
08.04.08,16:53
Haki, prosim ta, uz si prisiel na riesenie problemu s tvojou klavesnicou? Pretoze ja mam taky isty problem (nie sice na notebooku)
dulko
09.04.08,13:03
Aj ja prosim o pomoc. Mam rovnaky problem, ale notebook acer.

Na inych diskusiach sa pisalo nieco aj o moznom vire.
stanleyp
23.07.08,06:05
Zdravím,

mám stejný problém u notebooku MSI PR200. Vše funguje normálně
pokud nabootuju do Safe Mode, což vylučuje chybu HW. Vypadá
to buď na virus nebo si některý s driverů nerozumí s ovladačem
klávesnice.

Zkoušel jsem i zakázat všechna zařízení, ale při normálním bootu
se mrtvé klávesy na CS klávesnici chovají prostě podivně:|

StanleyP
zuzanar
23.07.08,06:58
Ahojte,

tak takto sa mi začala správať klávesnica asi pred mesiacom, bola som z toho zúfalá, včera som spustila kontrolu celého počítača, našlo mi nejaké vírusy a neželané programy, po vyčistení mi klávesnica funguje normálne. Hurá - skúste to.
zanu
24.11.08,21:27
Možno to niekomu pomôže. Mala som s tým tiež problém, nepomohlo ani preinštalovať ani žiadne antivírusové programy, až na jednej českej stránke bolo toto:
Už jsem na to přišel! Je potřeba odstranit složku(vyhodit do koše)AveoSTI umístěnou C:Program FilesAVEOAveoCap .Je to součást ovl.ke kameře! Jde kamera i ď,ť,ň!!!!!!
Snad Vám to taky bodne!Dalo to ale fušku Zatim nevím co na kameře nepůjde ovládat.Snad na to časem já nebo někdo příjde.Kdyžtak dejte vědět.
Mne to pomohlo na 100% viď : Ňň. Takže veľa šťastia.:---
Bobbix
25.11.08,07:02
Mam doma tiez MSI a ziaden problem. Ziadnu kameru som neodinstaloval ale som nastavoval v (teraz som na anglickom Win, tak si to preloz) Settings > Control panel > Regional and Language Options > Languages > Details. Tu musis mat nastavenz nielen Jazyk na Slovak, ale aj klavesnicu na Slovak
eloelic
25.11.08,12:15
Ano, je to nejaka pliaga s názvom keylogger. Nod32 ho neodstrani, ale skus AVG, ten by ho mal v pohode odstranit. Mal som aj ja ten istý problem.
pipeto
10.05.09,09:23
Možno to niekomu pomôže. Mala som s tým tiež problém, nepomohlo ani preinštalovať ani žiadne antivírusové programy, až na jednej českej stránke bolo toto:
Už jsem na to přišel! Je potřeba odstranit složku(vyhodit do koše)AveoSTI umístěnou C:Program FilesAVEOAveoCap .Je to součást ovl.ke kameře! Jde kamera i ď,ť,ň!!!!!!
Snad Vám to taky bodne!Dalo to ale fušku Zatim nevím co na kameře nepůjde ovládat.Snad na to časem já nebo někdo příjde.Kdyžtak dejte vědět.
Mne to pomohlo na 100% viď : Ňň. Takže veľa šťastia.:---
Měl jsem stejný problém, taky mi nefungovala diakritika na NTB MSI (písmena s háčky na klávesách 1-9 fungovaly bez problému) Žádné přenastavení nepomohlo. Chyba je opravdu v ovladači webkamery. Mě stačilo složku C:\Program Files\AVEO přejmenovat (asi je jedno jak; třeba Kamera) Pokud by nezabralo toto, tak jí zkuste přesunout někam pryč z Program Files a když ani to ne, tak smazání zabere určitě (před odstraněním doporučuju zazálohovat, možná se vám bude ten ovladač hodit)