luana38
20.03.08,05:20
nakolko moj zdravotny stav mi neumoznuje pokracovat v mojej povodnej praci, chcela by som sa opytat, na moznost otvorit si ako SZCO chranene pracovisko a poziadat UPSVAR o prispevok. Citala som ich stranku a nepochopila som nic, co sa tyka vysky prispevku a hlavne na co ho mozem pouzit, ci ten prispevok ponukaju len evidovanym nezamestnanym, nakolko ja som este na povodnom pracovisku a cakam na odpoved zo S:poistovne, kde mi na komisii priznali 55% inv.dochodok no pisomne stanovisko este nemam. dakujem ak mi vie niekto poradit.
ola
20.03.08,06:12
V pripojenom linku je zodpovedaných veľmi veľa otázok ohľadom dotácie

http://www.porada.sk/t74205-suhrn-tem-na-otazky-dotacie-z-up-esf-a-ich-uctovanie.html

Čo sa týka podmienok pre získanie dotácie UPSVaR, tie sú zhodné ako pri zdravom jedincovi.

http://www.porada.sk/681360-post23.html

Čiže byť evidovaný na úrade práce a uchádzať sa o zamestnanie najmenej 4 mesiace. Podľa § 50 zák. o službách zamestnanosti budete zaradená medzi znevýhodnených uchádzačov a máte šancu získať vyššiu dotáciu po splnení všetkých podmienok

ešte dávam do pozornosti § 57 cit.zákona
http://www.porada.sk/t21601-zakon-o-sluzbach-zamestnanosti-od-01-01-2007-a.html#50
luana38
20.03.08,16:11
dakujem za odpoved, no vsetkemu aj tak nerozumiem.-))
ola
21.03.08,08:06
dakujem za odpoved, no vsetkemu aj tak nerozumiem.-))

OK...veď všetkému sa ani nedá rozumieť, je to nad ľudské sily. Ale nemému ani vlastná mať nerozumie, takže treba pekne napísať čomu nerozumieš a môžeme sa tu na to spolu mrknúť, hm? ;)
luana38
21.03.08,14:58
Neviem, co znamena ten 24 nasobok- coho?-), keby tam bola konkretna suma, tak je to na pochopenie jednoduche, a este to naozaj musim byt evidovana na UP? Ja som v pracovnom pomere- zatial, no po vypovedi som chcela hned mat to chranene pracovisko. Tak teda neviem.
luana38
22.03.08,06:39
Da sa ako chranene pracovisko otvorit aj jasle pre deticky, ci materska skolka?
ola
23.03.08,08:51
Neviem, co znamena ten 24 nasobok- coho?-), keby tam bola konkretna suma, tak je to na pochopenie jednoduche, a este to naozaj musim byt evidovana na UP? Ja som v pracovnom pomere- zatial, no po vypovedi som chcela hned mat to chranene pracovisko. Tak teda neviem.

Ten 24-násobok... je z minimálnej celkovej ceny práce. Z nej sa odvíja samotná výška príspevku podľa § 56.
Minimálna celková cena práce od 1.10.2007 je 10.953 Sk, t.j. minimálna mzda 8.100 Sk a úhrada na zdravotné poistenie, poistné na sociálne poistenie a príspevku na starobné dôchodkové sporenie platené zamestnávateľom - vo výške 35,2% z minimálnej mzdy
Výška príspevku je závislá od typu regiónu a priemernej miery evidovanej nezamestnanosti v okrese.

Čo sa týka zriadenia chráneného pracoviska, sú rôzne druhy štátnej pomoci a taktiež príspevky na jeho prevádzku. Najvhodnejšie by bolo zájsť na Úrad práce sociálnych vecí a rodiny na príslušný odbor a informovať sa o možnostiach priamo tam.


Da sa ako chranene pracovisko otvorit aj jasle pre deticky, ci materska skolka? ...pri dodržaní všetkých zákonom stanovených podmienok a predpisov, prečo nie? Opakujem, najlepšie je zájsť si na príslušný úrad práce pre informácie za akých podmienok sa dá zriadiť chránené pracovisko
luana38
23.03.08,16:09
Dakujem za rady, urcite sa tam pojdem popytat, len strach z noveho ma velke oci....a tiez uz nie som na zaciatky najmladsia-))