EMILY04
20.03.08,08:27
Dobry den.
Naša spolocnost si kupila motocykel a k nemu vybavu (motocyklovu prilbu, bundu, nohavice, topanky a ladvinovy pas). Tie doplny som zaradila ako vydavok na bez. pri praci a kedze sme platcovia DPH uplatnila som si na ne odpocet DPH. Ale pri danovej kontrole mi tieto doklady vyradili z DPH a na moje prekvapenie ze preco a kde je to v zakone, tak mi danovci povedali, ze aka by to bola kontrole keby nieco nenasli a nevyhodili. To ma riadne zarazilo:confused:. Vraj si to mam dat cele do nakladov aj s DPH.

Chcem vas poprosit moze mi niekto poradit, ci je to niekde v zakone ze si na tuto vybavu nemozem odpocitat DPH.

Vdaka. Emily
Vladimír Ozimý
21.03.08,22:20
postupovali ste správne a odvolal by som sa ... nemajú právo takto konať a asi by som ich riadne niekam kopol...to čo je za prístup...
Dana K.
21.03.08,23:00
Dobry den.
, tak mi danovci povedali, ze aka by to bola kontrole keby nieco nenasli a nevyhodili. To ma riadne zarazilo:confused:.


Tak toto zarazilo aj mňa :eek:. My sme mali niekoľko kontrol, občas nejakú chybičku našli, ale stalo sa, že aj nenašli (a to bola dokonca kompletná kontrola DPH aj DzP) a boli spokojnejší viac ako my :cool:
EMILY04
25.03.08,07:20
Som rada, ze nie som jedina, ktorej sa niekore praktiky danovych uradnikov nepacia. Mala som uz niekolko danovych kontrol a tie dopadli velmi dobre, vačšinou to boli kontroly bez zapisu ale takyto postup a spravanie ake bolo u tychto danovnicok z BA ma riadne sokoval.
Vdaka za podporu.
azla
25.03.08,08:01
Dobry den.
Naša spolocnost si kupila motocykel a k nemu vybavu (motocyklovu prilbu, bundu, nohavice, topanky a ladvinovy pas). Tie doplny som zaradila ako vydavok na bez. pri praci a kedze sme platcovia DPH uplatnila som si na ne odpocet DPH. Ale pri danovej kontrole mi tieto doklady vyradili z DPH a na moje prekvapenie ze preco a kde je to v zakone, tak mi danovci povedali, ze aka by to bola kontrole keby nieco nenasli a nevyhodili. To ma riadne zarazilo:confused:. Vraj si to mam dat cele do nakladov aj s DPH.

Chcem vas poprosit moze mi niekto poradit, ci je to niekde v zakone ze si na tuto vybavu nemozem odpocitat DPH.

Vdaka. Emily
Prvá zvýraznená časť vety - arogantný prístup (nie odborný)
Ak kontrola neuznala nárok na odpočet Dph, mala to zdôvodniť prečo Vám neuznali odpočet, mali uviesť, ktorý § zákona bol porušený.