wildo
20.03.08,07:42
dobrý deň,

potreboval by som vedieť či je v poriadku vyplatna paska, hlavne zrážky viď. obrázok
nesca
20.03.08,06:56
No ľavú stranu som neskúmala, ale pravá je Ok
Zrážky: 1887,- =odvody su Ok
792,- =daň Ok
spolu 2679 - 132(preplatok z RZ) = 2547
čo sa ti nepozdávalo?
Martin Mocko
20.03.08,06:59
No ľavú stranu som neskúmala, ale pravá je Ok
Zrážky: 1887,- =odvody su Ok
792,- =daň Ok
spolu 2679 - 132(preplatok z RZ) = 2547
čo sa ti nepozdávalo?

Ja by som povedal, že je v programe zle nadefinovaný riadok na DDS. DDS tu vstupuje do základu pre výpočet zdravotného poistenia...a ešte i do základu pre výpočet preddavku dane zo záv. činnosti..
nesca
20.03.08,07:12
Nuž neviem či ťa sklamem,ale je to s kostolným poriadkom.Príspevky zamestnávateľa na DDS vstupujú do obidvoch základov.
Olgica
20.03.08,07:23
Je to OK, akurát dôchodkové poistenie by nemalo byť rozdelené na starobné 4% a invalidné 3%? a mala by tam byť cena práce, a vyčlenené koľko za teba platí organizácia.
nesca
20.03.08,07:42
Malo by byť.Už som sa stretla s týmto typom pásky,neviem aký program to robí alebo to záleží od človeka za klávesnicou.Tam dokonca mali príspevok zam-ľa na DDs odčítaný z nezdaniteľnej čiastky, čo dosť miatlo.
wildo
20.03.08,09:00
No ľavú stranu som neskúmala, ale pravá je Ok
Zrážky: 1887,- =odvody su Ok
792,- =daň Ok
spolu 2679 - 132(preplatok z RZ) = 2547
čo sa ti nepozdávalo?

To mi je zvláštne, že mi toľko strhli nikdy som tomu nevenoval pozornosť, lebo viem že mi niekto vravel že odvody za zamestnanca platí zamestnávateľ tak ako to je?
wildo
20.03.08,09:04
To mi je zvláštne, že mi toľko strhli nikdy som tomu nevenoval pozornosť, lebo viem že mi niekto vravel že odvody za zamestnanca platí zamestnávateľ tak ako to je?

ešte sa chcem spýtať prečo mi zamestnávateľ napísal že mam odpracované 17 dní keď som robil aj soboty a nedele to by malo byť asi + 4 dni?
nesca
20.03.08,09:15
Čo sa týka prvej otázky-:). Veľmi to komentovať nebudem-odvody si platiš ty aj zam-ľ.
A k druhej-neviem sa v nej(myslím páske) veľmi vyznať: čo sú to za čísla v tom prvom stĺpci? hodiny?O ktorý mesiac sa jedná,koľko si odpracoval,hodinová alebo mesačná mzda,mal si 15hod dovolenky?Chce to viac informácií.
Zoltán Kovács
20.03.08,09:58
To mi je zvláštne, že mi toľko strhli nikdy som tomu nevenoval pozornosť, lebo viem že mi niekto vravel že odvody za zamestnanca platí zamestnávateľ tak ako to je?

Čo sa týka odvodov: ako zamestnanec si povinný z hrubej mzdy odvádzať do SP 9,4% z hrubej mzdy a do ZP 4% z hrubej mzdy. Zamestnávateľ ďalej za teba platí do SP ďalších 25,2% z hrubej mzdy a do ZP 10% z hrubej mzdy. Podľa správnosti na výplatnej páske aj tieto odvody by mali byť uvedené. Takže zamestnávateľ okrem tvojej hrubej mzdy ešte vyplatí 35,2% hrubej mzdy štátu, ktoré ty samozrejme nevidíš. Celková cena práce (toľko zamestnávateľa vyjde tvoja práce) je tvoja hrubá mzda + 35,2% tvojej hrubej mzdy.


ešte sa chcem spýtať prečo mi zamestnávateľ napísal že mam odpracované 17 dní keď som robil aj soboty a nedele to by malo byť asi + 4 dni?

Nadčasy máš uvedené ako 19 hodín s príšlušnými zvýhodneniami.
wildo
20.03.08,10:46
Čo sa týka prvej otázky-:). Veľmi to komentovať nebudem-odvody si platiš ty aj zam-ľ.
A k druhej-neviem sa v nej(myslím páske) veľmi vyznať: čo sú to za čísla v tom prvom stĺpci? hodiny?O ktorý mesiac sa jedná,koľko si odpracoval,hodinová alebo mesačná mzda,mal si 15hod dovolenky?Chce to viac informácií.

Časova mzda v nadčase je uvedena 19, pritom som mal 4 dni keď rataju pracovny čas od 6:00 do 14:00hod tak by to malo byt 32hod, príplatok za nadčad za sobotu 2x 16 hod + 35%, 2 x 16 hod nedela + 50%, dovolenku som mal 2 dni.,
Poradte kam sa mam obratiť aby bola preskumaná moja mzda za mesiac február?

Ďakujem
nesca
20.03.08,11:20
No pravdu povediac už som z toho jeleň(bolí ma hlava a káva nepomáha).Február mal 21 prac.dní,ty máš odrobených 17+2dni(ale 15 hod! dovolenky)Tie dva chýbajúce dni sú kde? V nadčasoch, podľa teba ,odrobených 32 hod-2xsobota+2xnedeľa -tak? A čo sú to ostatné náhrady?.Inak najlepšie bude,ak bez hanby a strachu pojdeš za tou osobou,ktorá robila výplatu a dáš si to vysvetliť,lebo mi tu sa tu len dohadujeme.Možno o tom ani nevie a spravila nechtiac chybu,stáva sa.
Jana Motyčková
20.03.08,11:24
Ak ti nie je niečo jasné vo VP, predovšetkým sa obráť na mzdovú účtovníčku.
wildo
20.03.08,11:26
No pravdu povediac už som z toho jeleň(bolí ma hlava a káva nepomáha).Február mal 21 prac.dní,ty máš odrobených 17+2dni(ale 15 hod! dovolenky)Tie dva chýbajúce dni sú kde? V nadčasoch, podľa teba ,odrobených 32 hod-2xsobota+2xnedeľa -tak? A čo sú to ostatné náhrady?.Inak najlepšie bude,ak bez hanby a strachu pojdeš za tou osobou,ktorá robila výplatu a dáš si to vysvetliť,lebo mi tu sa tu len dohadujeme.Možno o tom ani nevie a spravila nechtiac chybu,stáva sa.

Bol som za tou paňou čo mi robí vyplatu povedala mi že je všetko v poriadku, a ona má toľko roboty že mi to nemá čas vysvetľovať.
Preto sa pytam kam sa mam alebo na koho ovratiť aby sa to prešetrilo, však tu ide o okrádanie zamestnancov.
nesca
20.03.08,11:38
Tak za ňou choď ešte raz, nech ti to pekne vysvetlí a čas si nájde,lebo si na ňu čas nájde šéf. Ak je s ním "jedna ruka" , tak si nájde čas pre Inšpektorát práce. Možno má plnú hlavu koláčov a fašírok, ale to by jej nemalo brániť v myslení.Viem si predstaviť, že si nahnevaný a nervózny, ale najschodnejšie je to riešiť najprv pri zdroji problému-mzdárke.Možno dostala nejaké pokyny od šéfa a všetko ti nevyplatili,bez toho aby ti to oznámili.Textové a grafické riešenie tej pásky je na môj vkus dosť blbé, ale v konečnom dôsledku to môže byť dobré,Ja robím v Ifosofte a to je iné kafe