hydroplan
20.03.08,08:28
Prosím Vás!kam mám zadávať bankové výpisy? rovno do denníka? lebo nemám osobitne bankové účty v program????pomoc dakujem
mysimis
20.03.08,07:36
Ak účtuješ v PÚ tak rovno do účtovného denníka ak v JÚ tak do peňažného denníka.
martina2006
20.03.08,07:36
Uhrady prijatých a vydaných faktúr účtuješ priamo v prijatých
a vydaných fakturách ako úhradu faktúr a dávaš zapisovať aj
do denníka. Ostatné úhrady ako napri. výbery z účtu, vklady,
poplatky banke priamo do denníka. Ide o podvojné alebo jednoduché
účtovníctvo? Postup je rovnaký u obidvoch.
hydroplan
20.03.08,07:49
ide o podvojné!!ale napríklad zadám úhradu faktúry to je OK. ale potom budem ešte zadávať bankové výpisy a potom ešte raz zadať úhrady? veď už raz sú zaúčtované? alebo ako to robiť?
hydroplan
20.03.08,07:50
ešte otázka!mám výpisy z celého roka!!neviem ako to stihnem!!na jednom výpise mám napr. 20 položiek a teraz každú zvlášť zaúčtujem? dakujem
mysimis
20.03.08,08:03
áno, každú položku na bú musíš zaúčtovať podľa dátumu. OdporúčaM Ti urobiť si predkontácie, tak to ide oveľa rýchlejšie.
lenkak
20.03.08,19:11
ty sa nastavíš vo faktúrach priamo na faktúru, ktorú chceš uhradiť. Klikneš na uhradiť, dáš ju zaradiť aj do denníka, dáš predkontáciu a viac krát už účtovať nemusíš.
timejka200
25.03.08,11:46
a čo ak v jeden dátum mám viacero výberov??môžem to zaúčtovať do jedného zápisu??a tam to rozpíšem???díky
hanelie
25.03.08,12:41
každý vzlášť
suvaha
25.03.08,16:02
je to chyba ak som pri uhradach zauctovala uhradu faktury priamo v penaznom denniku a este zvlast v knihe faktur??
zuhl
25.03.08,16:10
Veď úhrady sa robia cez PD.
suvaha
25.03.08,16:13
ty sa nastavíš vo faktúrach priamo na faktúru, ktorú chceš uhradiť. Klikneš na uhradiť, dáš ju zaradiť aj do denníka, dáš predkontáciu a viac krát už účtovať nemusíš.

ja som nedala zaradit aj do penazneho dennika ale len do zoznamu uhrad.
suvaha
25.03.08,16:37
moze to tak byt alebo to musi byt vzdy uhradene tym sposobom ze uhrada prebehne cez knihu faktur / uhradit/ zapisat do penazneho dennika?
Zoltán Kovács
25.03.08,17:16
je to chyba ak som pri uhradach zauctovala uhradu faktury priamo v penaznom denniku a este zvlast v knihe faktur??

Nie je, len si skomplikovala svoju robotu.
suvaha
25.03.08,17:24
no to uz viem.bohuzial. dakujem smith ze si si vsimol moj prispevok, si skvely ze mi radis a moc si to vazim.

a ked uctujem uhradu v penaznom denniku na zaklade vypisu tak vzdy cela suma bez dph, t. j. nikdy nerozpisujem? co davam ako typ dph pri vypisoch ? mam tam vzdy dat neovplyvnujuce dph? bo pri fakturach davam typ ktory si to vyzaduje..
Zoltán Kovács
25.03.08,17:27
no to uz viem.bohuzial. dakujem smith ze si si vsimol moj prispevok, si skvely ze mi radis a moc si to vazim.

a ked uctujem uhradu v penaznom denniku na zaklade vypisu tak vzdy cela suma bez dph, t. j. nikdy nerozpisujem? co davam ako typ dph pri vypisoch ? mam tam vzdy dat neovplyvnujuce dph? bo pri fakturach davam typ ktory si to vyzaduje..

Pri účtovaní úhrady odberateľských fa je to typ 19, a pri dodávateľských 39.
suvaha
25.03.08,17:31
takze davam typ dph aj pri uhradach cez vypis? ked som to tak spravila tak mi v zozname dph dokladov zaratalo dph dvakrat / aj z faktury aj z uhrady.

alebo teda nerozpisujem dph pri uhradach len dam typ dph?
Zoltán Kovács
25.03.08,17:33
takze davam typ dph aj pri uhradach cez vypis? ked som to tak spravila tak mi v zozname dph dokladov zaratalo dph dvakrat / aj z faktury aj z uhrady.

alebo teda nerozpisujem dph pri uhradach len dam typ dph?

Ale veď typ 19 a 39 nevstupuje do DPH priznania predsa.
Petra29
25.03.08,17:34
takze davam typ dph aj pri uhradach cez vypis? ked som to tak spravila tak mi v zozname dph dokladov zaratalo dph dvakrat / aj z faktury aj z uhrady.

alebo teda nerozpisujem dph pri uhradach len dam typ dph?
Ak zadávaš úhradu cez faktúry - automaticky program nastaví 39,19, aby nebola zarátaná 2krát, preto, ak si ju zadala priamo do denníka, nerozpisuj dph /pri PU/ rozpisuj /pri JU/, zadaj 39 alebo 19 /dph zoberie program z faktúr/
Zoltán Kovács
25.03.08,17:36
Ak zadávaš úhradu cez faktúry - automaticky program nastaví 39,19, aby nebola zarátaná 2krát, peto, ak si ju zadala priamo do denníka, nerozpisuj dph, len zadaj 39 alebo 19 /dph zoberie program z faktúr/


Práveže treba rozpísať, inak celá suma vstúpi do zdaniteľných príjmov, resp. výdavkov aj s DPH.
suvaha
25.03.08,17:38
Ale veď typ 19 a 39 nevstupuje do DPH priznania predsa.

mas pravdu pomylila som si to.

este sa mi neukazuje v zozname dph dokladov samozdanenie. fakturu som si zapisala s dph typ 49, ale pri dph dokladoch mi ju tam vobec nenacita.

kde by mohol byt problem?
Petra29
25.03.08,17:40
Práveže treba rozpísať, inak celá suma vstúpi do zdaniteľných príjmov, resp. výdavkov aj s DPH.
Opravujem, písala som o PU
suvaha
25.03.08,17:51
ok .takze vsetko rozpisujem a davam neovplyvnujuce..

a co s tym samozdanenim..ono mi to zaratalo do celkovych prijmov aj vydavkov ale nevidiet tu dan osobitne..

ak som si uplatnila tiez DPH pri registracii zauctovala som to do penazneho dennika ako nepenaznu operacii -minusovym znamienkom v kolonke material s typom 62. je to dobre ak to je v zozname dph dokladov minusom?