zuzanka222
20.03.08,10:01
Dobrý deń,potrebovala by som poradiť,a to od niekoho komu sa podarilo uhradiť FP dvakrát a to a to ešte tak,že pri oprave prvej som uviedla pri pri druhej nesprávny kod banky,to znamená ,že pladba išla na sprábny účet ale kód banky nebol správny..Teda z banky mi odišladvakrát pladba,ako to zaúčtovať v denníku,?
Petra29
20.03.08,09:34
Dobrý deń,potrebovala by som poradiť,a to od niekoho komu sa podarilo uhradiť FP dvakrát a to a to ešte tak,že pri oprave prvej som uviedla pri pri druhej nesprávny kod banky,to znamená ,že pladba išla na sprábny účet ale kód banky nebol správny..Teda z banky mi odišladvakrát pladba,ako to zaúčtovať v denníku,?
Raz ako VOZD, druhý krát ako VNZD.
Zita5
20.03.08,09:35
Neviem čoho sa síce platba týkala , ale z Vašej strany treba posúdiť či sa jedná o výdavok ovplyvňujúci ZD pre podnikateľské účely . Ak áno , tak jednu platbu treba zaúčtovať do VOZD podľa príslušného členenia a druhú platbu t.j. duplicitnú zaúčtovať ako výdavok neovplyvňujúci ZD s tým , že by ste mali účtovať aj v pohľadávkach , nakoľko uvedenú duplicitnú platbu budete nárokovať voči nesprávnemu príjemcovi .

Ak som teda správne pochopila , tak takto by som postupovala ja .
zuzanka222
25.03.08,09:07
Dobrý deň,ďakujem za odpovede na moju otázku,/ ZITA5,PETRA29/,k môjmu dotazu ešte jeden dodatok,po vykonanej dupl.úhrade,som volala do banky,a pracovníčka mi povedala,že tá platba mi bude vrátená,pretože sa menili zač.čísla účtov bánk takže taký účet neekz.a aj keby nie ,tak podľa zákona /neviem akého/má ten ,kto obdrží platbu,ktorá mu nepatrí musí ju vrátiť do 7 dní/.Neviete o tom niečo,?