dalilada
20.03.08,10:33
Rada by som sa opýtala:

Na ktorom riadku v DP DPH sa ocitne suma i platcu DPH v SR za prepravu uskutočnenú medzi členskými štátmi EU platcom DPH V SR pre platcu DPH v Rakúsku. Je mi jasné, že ide o prenos... podľa § 16, len neviem kde to patrí a príp. ktorá DPH sa použije v MRP pri vystavovaní faktúry.:confused:
Ďakujem krásne za odpovšeď
dalilada
20.03.08,10:08
Posúvam dopredu. Strašne mi to súri. Prosíííím.
dalilada
20.03.08,12:14
Rada by som sa opýtala:

Na ktorom riadku v DP DPH sa ocitne suma i platcu DPH v SR za prepravu uskutočnenú medzi členskými štátmi EU platcom DPH V SR pre platcu DPH v Rakúsku. Je mi jasné, že ide o prenos... podľa § 16, len neviem kde to patrí a príp. ktorá DPH sa použije v MRP pri vystavovaní faktúry.:confused:
Ďakujem krásne za odpovšeď

Viem, ze nikto nemá teraz cas, ale .... POMOÓOOC
Milan Benka
20.03.08,12:24
Rada by som sa opýtala:

Na ktorom riadku v DP DPH sa ocitne suma i platcu DPH v SR za prepravu uskutočnenú medzi členskými štátmi EU platcom DPH V SR pre platcu DPH v Rakúsku. Je mi jasné, že ide o prenos... podľa § 16, len neviem kde to patrí a príp. ktorá DPH sa použije v MRP pri vystavovaní faktúry.:confused:
Ďakujem krásne za odpovšeď

Daňová povinnosť r 9,10 ( bolo by dobré si preštudovať §69 )
odpočet dane r. 19.
dalilada
20.03.08,13:16
Takže rovnako ako pri §43, však?
dalilada
20.03.08,13:37
Daňová povinnosť r 9,10 ( bolo by dobré si preštudovať §69 )
odpočet dane r. 19.
Este sa predsa spytam, aj ked som to uz dala do inej temy. Vidim v profile, ze tiez robis v MRP, aky typ DPH dat do faktury tak, aby mi zauctovalo spravne?
Milan Benka
21.03.08,09:05
Citát:
""" Pôvodca textu príspevku: dalilada http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost.gif (http://www.porada.sk/77424-dph-priznanie-a-prenos-16-a-post684689.html#post684689)
Rada by som sa opýtala:

Na ktorom riadku v DP DPH sa ocitne suma i platcu DPH v SR za prepravu uskutočnenú medzi členskými štátmi EU platcom DPH V SR pre platcu DPH v Rakúsku. Je mi jasné, že ide o prenos... podľa § 16, len neviem kde to patrí a príp. ktorá DPH sa použije v MRP pri vystavovaní faktúry.:confused:
Ďakujem krásne za odpoveď.

Odpoveď:
Daňová povinnosť r 9,10 ( bolo by dobré si preštudovať §69 )
odpočet dane r. 19. """"

Nejak mi to nesedí.

Ak správne chápem, prepravu medzi čl štátmi ste poskytli vy platiteľovi v inom čl štáte. Toto plnenie je oslobodené podľa § 46.

V DP to bude v r. 15 a v súčtovom r.13.

V MRP WIN použijete kód DPH 14.

Prepáčte, že som Vás uviedol svojím predchádzajúcim príspevkom do omylu.
dalilada
23.03.08,17:19
Ďakujem krásne.