Magda
20.03.08,13:17
Prajem Vám pekný deň, SZČO si v mesiaci apríl kúpila PC za 29 900,-Sk, tlačiareň za 4500,- Sk, ale v decembri si zakúpila na leasing notebook za 56049,- Sk v rátane DPH. Otázka znie nôžu sa uznať obidva počítače?
PC za 29 900,- Sk sa zapíše do karty krátkodobého majetku a dá sa hneď do spotreby tak isto aj tlačiareň a PC z hodnotou 56 049,- Sk sa bude odpisovať v odpisovej skupiny č.1 . Je to správny postup, prosím poradiť, čakám na odpoveď. Ďakujem
Zoltán Kovács
20.03.08,12:19
Prajem Vám pekný deň, SZČO si v mesiaci apríl kúpila PC za 29 900,-Sk, tlačiareň za 4500,- Sk, ale v decembri si zakúpila na leasing notebook za 56049,- Sk v rátane DPH. Otázka znie nôžu sa uznať obidva počítače?
PC za 29 900,- Sk sa zapíše do karty krátkodobého majetku a dá sa hneď do spotreby tak isto aj tlačiareň a PC z hodnotou 56 049,- Sk sa bude odpisovať v odpisovej skupiny č.1 . Je to správny postup, prosím poradiť, čakám na odpoveď. Ďakujem

Tá tlačiareň je multifunkčná, alebo čiste tlačiareň? Ak iba tlačiareň, tak treba to prirátať k cene PC, nakoľko je to technický celok. Tlačiareň bez PC nefunguje.
Magda
20.03.08,12:28
Potom to znamená, že aj ten prvý počítač pôjde do odpisovej skupiny č.1 a bude sa odpisovať? Ale ja som chcela vedieť či môže mať dva počítače. Jeden vo firme a druhý netebbok? Ďakujem za radu.
Zoltán Kovács
20.03.08,12:28
Potom to znamená, že aj ten prvý počítač pôjde do odpisovej skupiny č.1 a bude sa odpisovať? Ale ja som chcela vedieť či môže mať dva počítače. Jeden vo firme a druhý netebbok? Ďakujem za radu.

Môže mať.
Zita5
20.03.08,12:30
Potom to znamená, že aj ten prvý počítač pôjde do odpisovej skupiny č.1 a bude sa odpisovať? Ale ja som chcela vedieť či môže mať dva počítače. Jeden vo firme a druhý netebbok? Ďakujem za radu.

To všetko záleží od predmetu činnosti SZČO , či je s chopný vôbec to obhájiť . Či jeho činnosť je taká , že preukáže nutnosť využitia PC a NTB .
Magda
20.03.08,12:33
Jeho činnosť je "Sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľnej živnosti" a Činnosť ekonomických poradcov.
Zoltán Kovács
20.03.08,12:39
Jeho činnosť je "Sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľnej živnosti" a Činnosť ekonomických poradcov.

Obhájiteľné. PC má v kancli, a s NB chodí ku klientom.
mimča
24.03.08,16:46
Tiež sa chcem poradiť - či je správny môj postup..
k podnikateľskej činnosti bol zakúpený notebook - k nemu licencia na vedenie účtovníctva na jeden PC.. tento notebook by mal slúžiť ako prac. prostriedok v kancelárii príp. u klientov... no na domáce PC bola dokúpená nesieťová verzia programu na vedenie účtovníctva ak ju chcem plnohodnotne uplatniť do výdavkov (aj po ďalšie roky čo sa týka výdavkov na ročné aktualizácie a pod) je potrebné "vložiť" do podnikania domáce PC trebárs s nulovou hodnotou? resp. sú obhájiteľné výdavky na druhé PC kedďže notebook je "mobilný" - teda prenosný? myslím že áno.. len sa chcem uistiť..