brutovska
20.03.08,16:36
Mám otázku- chcem začať podnikať s predajom elektroniky, ktorú budem dovážať z veľkoskladu z Maďarska. Je to vlastne nový tovar zo Západnej Európy z nadprodukcie výrobcov, z výstavných kusov alebo tovar s poškodeným obalom. - za nízke ceny. Teraz ja vlastne neviem, či to má byť bazár alebo riadny obchod - pretože mi dodávateľ určil len 14 dní záruky.
Je to proti našim zákonom ? Ako to mám doriešiť , aby to bolo v súlade so zákonom a správne ? Prosím poraďte mi -súrne .... Dakujem .Brutovská
ekopo
23.03.08,08:46
Na Tvojom mieste by som si poriadne preštudoval zákon o ochrane spotrebitela a prezrel poriadne definície, napr. čo je to tovar (§2 ods.f)
V tomto prípade by som asi postupoval tak, že tovar by bol výrazne označený ako tovar II triedy s uvedením, že sa naň nevzťahuje zákonná záručná doba. Musíš si uvedomiť, že v prípade vrátenia tento vrátený tovar už bude pre teba strata.

Prikladám aj zákon aby si ho nemusela hľadať.
brutovska
23.03.08,09:18
Ďakujem za dobrú radu, už iba toľko by som sa chcela spýtať , či neviete -
na tovar II.tr. môžem uplatniť tú 14 dňovú záručnú dobu, alebo nejaký zákon dlžku záručnej doby presne stanovuje? Ďakujem . Ildiko:)
ekopo
23.03.08,09:54
Všetky základné povinnosti sú obsiahnuté v spomenutom zákone o ochrane spotrebiteľa. čo sa týka záručných dôb, tie sú uvedené v Občianskom zákonníku vo štvrtom oddiely § 620 a všetky okolo. Treba prečítať.
brutovska
23.03.08,10:12
Dakujem ešteˇraz, veľmi ste mi pomohli. Brutovska