pverci
20.03.08,17:26
Dobrý deň,

Rád by som si nechal na kľúč založiť s.r.o v BA.

Môžte niekto odporučiť spoľahlivú osobu alebo firmu, s ktorou máte dobré skúsenosti ?

Ďakujem
ludo_centrum
22.03.08,08:36
je to dobrý nápad, ale raz som sa o to zaujímal a skoro zamdlel od ceny.
Mozno ťa výde lacnejšie kúpiť si nejakú čistú s.r.o. (ale veľký pozor pri výbere).
Alebo oslov nejakého spoľahlivého komerčného právnika v tvojom okolí (nechľadaj ďaleko, lebo potom dochádzať príde veeeeeľmi draho). Tieto služby sú spoplatnené u komerčných právnikov približne od 15-30 000,-Sk (podľa regiónu. Všetko urobia podľa dohody a právnych noriem.

Uváž si to sám.
KEJKA
23.03.08,08:50
hľadať a kúpiť inú sro? vyberať? Neodporúčam.
Za cca 2-3 týždne je možné založiť sro a naozaj max. to vyjde na 30000 Sk, skor menej.
www.trivitax.eu
cactus
23.03.08,09:00
hľadať a kúpiť inú sro? vyberať? Neodporúčam.
Za cca 2-3 týždne je možné založiť sro a naozaj max. to vyjde na 30000 Sk, skor menej.
www.trivitax.eu (http://www.trivitax.eu)

mňa založenie s.r.o. stálo cca 12 tis. Sk a trvalo to asi 10 dní
KEJKA
23.03.08,09:11
mňa založenie s.r.o. stálo cca 12 tis. Sk a trvalo to asi 10 dní
pekne...ked zvážim, že 10000 Sk dáš len za zápis do OR, velmi dobrá cena.:D
Zoltán Kovács
23.03.08,09:12
Mňa stálo založenie sro so všetkým 16,5 tisíc.
cactus
23.03.08,09:17
pekne...ked zvážim, že 10000 Sk dáš len za zápis do OR, velmi dobrá cena.:D
jednoosobová je lacnejšia
KEJKA
23.03.08,09:25
jednoosobová je lacnejšia
v čom? 10000 sú kolky pre každú sro rovnaké. Možno nižšie výdavky na právnika, neviem.
ale platíš kolky rovnako, potrebuješ kolok na LV, na každú živnosť,
musíš mať overené podpisy, plnú moc ( prípadne). Listiny dostaneš raz, tiež ich treba overiť, ak ich ideš dať do Zbierky, všetko dávaš 2x.

Ak si to robíš sám, na vlastnú prácu a výdavky, stratu času nepočítaš, vyjde ta to ako píše vyššie smith, cca 16,5 tis. Sk.
Sprostredkovateľovi dáš 5-8 tis.Sk a hneď si bližšie k 30 ako k 12tis.Sk, nemyslíš?
cactus
23.03.08,09:42
v čom? 10000 sú kolky pre každú sro rovnaké. Možno nižšie výdavky na právnika, neviem.
ale platíš kolky rovnako, potrebuješ kolok na LV, na každú živnosť,
musíš mať overené podpisy, plnú moc ( prípadne). Listiny dostaneš raz, tiež ich treba overiť, ak ich ideš dať do Zbierky, všetko dávaš 2x.

Ak si to robíš sám, na vlastnú prácu a výdavky, stratu času nepočítaš, vyjde ta to ako píše vyššie smith, cca 16,5 tis. Sk.
Sprostredkovateľovi dáš 5-8 tis.Sk a hneď si bližšie k 30 ako k 12tis.Sk, nemyslíš?
10 tis. Sk kolky
ŽL 100 Sk, jedna činnosť
overenie u notára cca 1 000 Sk
+ výdavky na benzín na OR
podotýkam, že zmluvu a všetky náležitosti som si robila sama
riccado
23.03.08,10:17
je to dobrý nápad, ale raz som sa o to zaujímal a skoro zamdlel od ceny.
Mozno ťa výde lacnejšie kúpiť si nejakú čistú s.r.o. (ale veľký pozor pri výbere).
Alebo oslov nejakého spoľahlivého komerčného právnika v tvojom okolí (nechľadaj ďaleko, lebo potom dochádzať príde veeeeeľmi draho). Tieto služby sú spoplatnené u komerčných právnikov približne od 15-30 000,-Sk (podľa regiónu. Všetko urobia podľa dohody a právnych noriem.

Uváž si to sám.

len taka malickost: komercneho pravnika na slovensku uz niekolko rokov nenajdes, tak nech ho radsej nehlada, lebo tu sro tak skoro nezalozi;)
KEJKA
23.03.08,10:30
10 tis. Sk kolky
ŽL 100 Sk, jedna činnosť
overenie u notára cca 1 000 Sk
+ výdavky na benzín na OR
podotýkam, že zmluvu a všetky náležitosti som si robila sama
plus 250 Sk na LV
inak súhlasím.
ked si to robíš vo vlastnej réžii.
Zadávateľ otázky však chcel sprostredkovateľa a vtedy sa to predražuje.
ludo_centrum
23.03.08,12:01
len taka malickost: komercneho pravnika na slovensku uz niekolko rokov nenajdes, tak nech ho radsej nehlada, lebo tu sro tak skoro nezalozi;)

Neviem odkiaľ si, ale ja poznám osobne 2 (dvoch). Stačí napísať do nejakého normálneho vyhľadávača hľadaný text a ono ti ich nájde viac než si si mohol myslieť. ;)
ludo_centrum
23.03.08,12:06
plus 250 Sk na LV
inak súhlasím.
ked si to robíš vo vlastnej réžii.
Zadávateľ otázky však chcel sprostredkovateľa a vtedy sa to predražuje.

No a ja na takéto služby používam komerčných právnikov. Stálo ma to asi tak necelých 20 000 v tej dobe a nemal som žiadnu starosť a všetko bolo podľa noriem, práva atď a hlavne bez stresov a čakania neviem kade.
riccado
23.03.08,12:35
Neviem odkiaľ si, ale ja poznám osobne 2 (dvoch). Stačí napísať do nejakého normálneho vyhľadávača hľadaný text a ono ti ich nájde viac než si si mohol myslieť. ;)

neviem, odkial si ty, ale nakolko zakon c. 129/1991 Zb o komercnych pravnikoch bol 01.01.2004 zruseny a nahradeny zakonom 586/2003 Z.z. o advokacii, tak vedz, ze aj stavovska organizacia Komora komercnych pravnikov zanikla a zlucila sa so SAK. Komercni pravnici uz teda nie su, uz su len advokati...
vyhladavac je sice fajn, ale treba mat aj prehlad... ok?

a tych 2 (slovom: dvoch) asi az tak dobre nepoznas, kedze uz 4 (slovom: styri) roky nie su komercni pravnici, ale advokati...
kattyh
23.03.08,14:13
Ahoj, mam priamy kontakt na pravnicku, ktora zalozi s.r.o. za 8.000 sk, samozrejme plus povinne poplatky.
KEJKA
23.03.08,14:50
hm...to urobím aj ja............
ludo_centrum
23.03.08,15:54
neviem, odkial si ty, ale nakolko zakon c. 129/1991 Zb o komercnych pravnikoch bol 01.01.2004 zruseny a nahradeny zakonom 586/2003 Z.z. o advokacii, tak vedz, ze aj stavovska organizacia Komora komercnych pravnikov zanikla a zlucila sa so SAK. Komercni pravnici uz teda nie su, uz su len advokati...
vyhladavac je sice fajn, ale treba mat aj prehlad... ok?

a tych 2 (slovom: dvoch) asi az tak dobre nepoznas, kedze uz 4 (slovom: styri) roky nie su komercni pravnici, ale advokati...

Hmm, ty si asi jeden z tých intelektuálov, ktorí už napríklad nevolajú upratovačku "upratovačka, ale kozmetička spoločných priestorov" :-). Len v praxi je to stále ona, ktorá umýva dlážku rovnako, ako upratovačka. Odpadávam od smiechu :D a súčasne je to trápne až zúfalé.:mee: Skús premýšľať mozgom a nie zákonmi a pravidlami a príručkami... a uvidíš koľko vecí bude jednoduchších okolo teba. ;)
riccado
23.03.08,16:14
Hmm, ty si asi jeden z tých intelektuálov, ktorí už napríklad nevolajú upratovačku "upratovačka, ale kozmetička spoločných priestorov" :-). Len v praxi je to stále ona, ktorá umýva dlážku rovnako, ako upratovačka. Odpadávam od smiechu :D a súčasne je to trápne až zúfalé.:mee: Skús premýšľať mozgom a nie zákonmi a pravidlami a príručkami... a uvidíš koľko vecí bude jednoduchších okolo teba. ;)

mimotemy nechap ma v zlom, ale urazky urcite nie su namieste, preto vymazem aj svoj predchadzajuci prispevok.
je zbytocne, aby si niekoho urazal, si tu dost kratko a naco je dobre si robit nepriatelov?
medzi advokatmi a komercnymi pravnikmi bol rozdiel, nakolko komercni pravnici nemohli vykonavat obhajobu v trestnych veciach. myslim si, ze kedze nazov tohto portalu o niecom svedci, snazil som sa len presne pomenovat problematiku. aj ostatni mi potvrdia, ze nie je rovnake napr. uctovnik a napr. danovy poradca. proste je medzi nimi profesny rozdiel....
neurazaj sa a neurazaj ani druhych. neoplati sa to:---
Richard
26.03.08,13:36
Odporúčam advokáta: Anton Chromik t.č.0908764366

Bolo by vhodné napísať, či to je ešte aktuálne a tému uzavrieme, keďže je tu kopec príspevkov mimotemy
zalobaba
26.03.08,13:39
je to dobrý nápad, ale raz som sa o to zaujímal a skoro zamdlel od ceny.
Mozno ťa výde lacnejšie kúpiť si nejakú čistú s.r.o. (ale veľký pozor pri výbere).
Alebo oslov nejakého spoľahlivého komerčného právnika v tvojom okolí (nechľadaj ďaleko, lebo potom dochádzať príde veeeeeľmi draho). Tieto služby sú spoplatnené u komerčných právnikov približne od 15-30 000,-Sk (podľa regiónu. Všetko urobia podľa dohody a právnych noriem.

Uváž si to sám.

Neviem, kedy to bolo, ale komerční právnici už niekoľko rokov neexistujú......mimotemy
pverci
26.03.08,17:27
Ďakujem všetkým za reakcie, hlavne tým, čo aj niekoho doporučili. Chystám sa niekoho osloviť budúci týždeň.

P.
Hofffka
26.03.08,17:44
Ahoj, ak chceš, napíš, možme sa dohodnúť. Zakladám sro v Bratislave.
mamina h.
26.03.08,17:56
Ďakujem všetkým za reakcie, hlavne tým, čo aj niekoho doporučili. Chystám sa niekoho osloviť budúci týždeň.

P.

tiez rozmyslame dat zalozit sro (v bratislave), "pverci" prosim ta ak by ti to nevadilo, mozes mi poslat kontakty, co si dostal? vdaka

ja som nasla jednu firmu, zda sa mi az podozrivo lacna, ale neviem ci sa tu moze spomenut, moze? zaujimalo by ma, ci s nou ma niekto skusenost