martina333
20.03.08,19:26
Dobrý deň, musí sa účtovná jednotka niekde registrovať (colnica a pod.) ak nakupuje na slovensku od slovenských dodávateľov tabakové výrobky a predáva ich ďalej? Traba posielať aj nejaké hlásenia na colnicu? Ďakujem.
Excise Duty
20.03.08,20:18
Netreba, zo zákona č. 106/2004 Z. z. o spotrebnej dani z tabakových výrobkov žiadna taká povinnosť nevyplýva.
pulecz
24.07.09,14:57
Dobry den,
chcel by som cez internet kupit zo zahranicia tabak do vodnej fajky, napríklad za účelom predaja. Chcem sa touto cestou opýtať, aké vysoké budú poplatky (clo, spotrebná daň) ? Budem musieť platiť aj DPH? Ďakujem :-)
Excise Duty
26.07.09,06:21
Dobry den,
chcel by som cez internet kupit zo zahranicia tabak do vodnej fajky, napríklad za účelom predaja. Chcem sa touto cestou opýtať, aké vysoké budú poplatky (clo, spotrebná daň) ? Budem musieť platiť aj DPH? Ďakujem :-)
Zahraničie je široký pojem, iné pravidlá platia v rámci EÚ a iné pravidlá platia pri dovoze. V prvom rade teda uveď krajinu, v ktorej chceš tabak nakúpiť.
pulecz
27.07.09,21:02
Tabak chcem kúpiť z Egypta, nechať si ho poslať. Inak, musím platiť spotrebnú daň, aj kebyže to kupujem pre vlastnú spotrebu a nie za účelom predaja? Ďakujem.
Excise Duty
28.07.09,09:32
Tabak chcem kúpiť z Egypta, nechať si ho poslať. Inak, musím platiť spotrebnú daň, aj kebyže to kupujem pre vlastnú spotrebu a nie za účelom predaja? Ďakujem.
V každom prípade bude treba zaplatiť clo, spotrebnú daň a DPH.
ZEvina
28.07.09,09:45
Ak by si to chcel kúpiť za účelom predaja, musíš sa najprv zaregistrovať a dostať povolenie z CÚ, aby si to mohol doviesť.
pulecz
28.07.09,09:50
Clo a DPH nie sú až také veľké položky, no spotrebná daň ma vyjde ešte drahšie ako je cena samotného tabaku aj s dopravou.. Nie je možné sa od nej oslobodiť do určitého množstva tabaku? Ak áno, aké je to zhruba množstvo? Opakujem, chcem to vyložene pre osobnú spotrebu..Viem, že oslobodenie od cla je 50g pri pozemnej doprave a 250g tabaku pri leteckej... Ako je to so spotrebnou daňou? Ďakujem.
ZEvina
28.07.09,10:49
50 g tabaku

ZZ 378/2008 §7 písm. f
pulecz
29.08.09,12:58
A keby som chcel doviezť tabak z krajín EÚ, tak aké sú limity? Do akého množstva som oslobodený od spotrebnej dane? Ďakujem.
Excise Duty
01.09.09,08:57
A keby som chcel doviezť tabak z krajín EÚ, tak aké sú limity? Do akého množstva som oslobodený od spotrebnej dane? Ďakujem.
V rámci EÚ nedovážame a ani nevyvážame, pretože EÚ je colnou úniou, colné predpisy sa uplatňujú len pri styku s tretími štátmi a tieto predpisy definujú a upravujú dovoz a vývoz, kým v rámci EÚ len jednoducho nakupujeme alebo predávame. V rámci EÚ neexistujú žiadne limity!
Rozlišujeme len medzi tým, či je tovar určený na komerčné použitie, potom z hľadiska zdanenia platí princíp krajiny určenia, čiže sa má zdaniť v tom štáte, kde dôjde k jeho spotrebe. Ak je tovar nakúpený len na súkromné použitie, platí princíp krajiny pôvodu, resp. nadobudnutia tovaru. Tovar nakúpený v maloobchode v inom členskom štáte je už zdanený a nemožno ho preto zdaniť v krajine jeho konečnej spotreby. Podmienkou je, že takto nakúpený tovar si každý prepraví sám a smie ho použiť len pre vlastnú spotrebu, nemôže ho teda ďalej predávať. Žiadne oslobodenie od dane v tomto prípade neexistuje.
loktibrada
03.09.09,17:00
Takze ako to je s tym tabakom?

Nakupim tabak u maloobchodnika v spotrebitelskom baleni v krajine EU a chcem ho dalej predavat na Slovensku. Ake su s tym spojene dane a poplatky.
Dakujem za odpoved.
Excise Duty
03.09.09,17:40
Takze ako to je s tym tabakom?

Nakupim tabak u maloobchodnika v spotrebitelskom baleni v krajine EU a chcem ho dalej predavat na Slovensku. Ake su s tym spojene dane a poplatky.
Dakujem za odpoved.
No ak uvažuješ o takomto niečom, potom nejde o nadobudnutie tovaru na súkromné účely, preto platí princíp krajiny určenia. Treba si pozrieť ustanovenie § 29 zákona č. 106/2004 Z. z. o spotrebnej dani z tabakových výrobkov v znení neskorších predpisov. Ak máš na mysli pod tabakom cigarety, tak na to zabudni úplne, pretože ich nebudeš mať označené kontrolnou známkou.
loktibrada
03.09.09,18:52
Tabak ako tabak som mal na mysli, do vodnej fajky.
Vycital som v tom zakone 1930sk/kg tabaku. Treba k sume nakupna cena 1kg tabaku + spotrebna dan, pripocitat aj dph? tipujem,ze hej :mad:
Excise Duty
03.09.09,19:23
Tabak ako tabak som mal na mysli, do vodnej fajky.
Vycital som v tom zakone 1930sk/kg tabaku. Treba k sume nakupna cena 1kg tabaku + spotrebna dan, pripocitat aj dph? tipujem,ze hej :mad:
Citoval som zákon "v znení neskorších predpisov", takže v prílohe pripájam jeho aktuálne znenie, poriadne si ho prečítaj, inak ďaľšia debata nemá zmysel. Nie je to také jednoduché ale ani nie neprekonateľné. Ak nie si platiteľom DPH, tak DPH platiť nebudeš až kým nedosiahneš obrat pre povinnú registráciu.