SMartina
20.03.08,20:02
Ahojte. Potrebujem poradiť.
V roku 2007 SZČO mal prerušenú živnosť, fungovala len 2 dni v roku. Keď som podávala DP za rok 2006 vysporiadala som v DP v r. 40 a 41 pohľadávky a záväzky. Teraz keď som si dala vytlačiť len prázdne DP za rok 2007 a Výkaz majetku a záväzkov, tak mi program vytlačil Za bežné účtovné obdobie tie isté hodnoty ako boli v predchádzajúcom období. Tak teraz neviem, či som to mala vysporiadať aj nejako účtovne interným dokladom. Teraz by som tam mala mať samé nuly. Správne??? Je to robené v ALFE. Ďakujem. :)
SMartina
20.03.08,23:06
Alebo skúsim jednoduchšie: Ak má aj naďalej prerušenú živnosť, nemaml žiadný príjem ani výdaj, tak Výkaz majetku a záväzkov by mal byť nulový tento rok, a mali by tam byť čísla len za predchádzajúce obdobie. Správne??????
Zita5
21.03.08,04:48
ALFA načítava záväzky a pohľadávky z ich evidencie , nakoľko ich preniesla z roku 2006 do roku 2007 . Tým že ste v roku 2006 upravili ZD v DP cez riadok 40 a 41 , je to v poriadku .
Ale ak by ste chceli to mať v evidencii v poriadok , tak tieto záznamy môžete doplniť ručne a to spôsobom :

1/ Buď zaznamenáte čiastku a dátum skutočnej úhrady , tým sa zosatky vynulujú.
2/ Alebo zadať sumu ako uhradenú a do poznámky napísať ,vysporiadané v DP r.40-41 .
Týmto sa Vám záväzky a pohľadávky dostanú na nulu.
3/ Alebo ignorovať s tým , že Výkazy budete ručne upravovať a prenesené údaje odpočítavať, v tomto prípade by ste museli stále mať na zreteli rok 2006.

Samozrejeme , že je na Vás , ako s týmito evidenciami poradíte , pretože v konečnom dôsledku , aj tak musia byť vyrovnané .A tu sa bavíme , len o úprave , aby ich neprenášalo .

Niečo budete musieť spraviť , nakoľko ak to necháte v takom stave , v akom to je , tak tieto zostatky z roku 2006 Vám bude ALFA naďalej prenášať .

Súhlasím s tým že za rok 2007 vo Vašom prípade , Výkazy majú byť nulové. Avšak , ak nebudete robiť DP , tak nebudete zostavovať ani Výkazy .
SMartina
21.03.08,09:10
Ďakujem.