Viera25
24.03.05,11:30
Prosím Vás o radu,

príjmy zo sprostredkovania živ. poistenia treba zaradiť medzi aký druh príjmov v daňovom priznaní, ak nemám túto činnosť uvedenú v živnosten.liste?
Ďakujem
jued
24.03.05,11:38
Podľa mňa by to malo byť podľa par. 6 odst. 1 písm.c) ako príjem z podnikania vykonávaného podľa osobitných predpisov
alexxandra
28.03.05,10:42
ja som si presne to iste myslela tiez a nasla som na to aj priklad v ktoromsi poradcovi. No a pani na DU mi povedala, ze to je par6, ale ods.2 pism.b, cize riadok 6 tabulky 1 z cinnosti,ktore nie su zivnostou ani podnikanim. Trebalo by pozriet zivnostensky zakon, ktore cinnosti nie su zivnostou. No, ja som v kazdom pripade podala zopar obcanom DP raz v jednom riadku a raz v druhom a urcite za to do basy nepojdem ;-)) papa
Viera25
29.03.05,07:17
ja som si presne to iste myslela tiez a nasla som na to aj priklad v ktoromsi poradcovi. No a pani na DU mi povedala, ze to je par6, ale ods.2 pism.b, cize riadok 6 tabulky 1 z cinnosti,ktore nie su zivnostou ani podnikanim. Trebalo by pozriet zivnostensky zakon, ktore cinnosti nie su zivnostou. No, ja som v kazdom pripade podala zopar obcanom DP raz v jednom riadku a raz v druhom a urcite za to do basy nepojdem ;-)) papa
Overovala som si to na DÚ-Nitra, sú to príjmy podla par.6,ods.1/c - riadok č.3
Teraz mám problém či k jednotlivým príjmom par.6ods.1/b a par6.ods1/c
v tabuľke č.1 DP mám zapísať prislúchajúce výdavky
(uplatňujem si ich percentom z príjmov), alebo len
sumár výdavkov vrátane zapl.poistného na riadok č.10.
Prosím poraďte.
Naile
29.03.05,07:50
To Viera25:
samozrejme je potrebné uviesť 25 %- né výdavky k príjmom v prislúchajúcich radkoch.
V riadku k § 6 ods. 1 písm. b) je potrebné k paušálným výdavkom pripočítať aj zaplatené povinné poistné.
V príncipe summár dolu musí zodpovedať horeuvedeným položkam v DP.
Viera25
29.03.05,08:09
Ďakujem, DP už konečne môžem odovzdať.