lila7
21.03.08,05:52
Ahojte,

prosím Vás o pomoc. Ak si uplatňujem paušálne výdavky, výkaz o PaV, MaZ neprikladám k DP. Ale Výpis z DP je povinnosťou odovzdať do príslušnej pobočky sociálnej poisťovne? Ako je to v prípade, ak je prerušená živnosť v priebehu minulého roka?

Ak som načala sociálnu poisťovňu, ako je to v prípade ročného zúčtovania zdravotného poistenia? (ten istý prípad - paušál + v priebehu roku prerušenie živnosti)

Veľmi pekne ďakujem.
lila7
21.03.08,06:04
Prosím Vás, mohol by niekto reagovať? Určite mnohí z Vás niekedy využili paušál. Ďakujem.
Zita5
21.03.08,06:34
Pri použití paušálnych výdavkov Výpis z DP za rok 2007 odovzdávate do Sociálnej poisťovne .
lila7
21.03.08,07:02
Veľmi pekne ďakujem. :) Iba som sa chcela utvrdiť, že je potrebné to odovzdať na sociálku, t.j. bez ohľadu na spôsob a preukazovanie výdavkov SZČO.
abel
21.03.08,07:21
Sociálnu poisťovňu nemá prečo zaujímať spôsob preukazovania našich výdavkov. Dôležité je, či ste prekročili alebo neprekročili obrat, potrebný na platenie odvodov, a ak ste ho prekročili, tak potom vymeriavací základ a počet mesiacov.
lila7
21.03.08,08:07
Abel, ďakujem za odpoveď. Iba pre vysvetlenie: som nováčik, a preto mám niekedy pocit, že nad jednoduchými vecami rozmýšľam dookola tak dlho, že samu seba zneistím :confused:, a tak si to dám radšej potvrdiť Vami skúsenejšími.
abel
21.03.08,08:19
Abel, ďakujem za odpoveď. Iba pre vysvetlenie: som nováčik, a preto mám niekedy pocit, že nad jednoduchými vecami rozmýšľam dookola tak dlho, že samu seba zneistím :confused:, a tak si to dám radšej potvrdiť Vami skúsenejšími.
Z vlastných skúseností garantujem, že toto sa ani rokmi nezmení :D.