batorek
21.03.08,08:22
Prosím o potvrdenie mojej vízie. Rozvedený podnikateľ ktorý platí na dieťa a manželka nepoberá daňový bonus, môže si na dieťa otec uplatniť DB. Do DP poklad je rozhodnutie o rozvode. Možná že zákon to nedovoluje, otec splňa podmienky o príjme. Díky
abel
21.03.08,07:24
Ale spĺňa aj podmienku, že žije s dieťaťom v domácnosti? Ak nie, nemá nárok na bonus.
A taký poklad ;) ako je rozhodnutie o rozvode, sa už do daňového vôbec neprikladá.
abel
21.03.08,08:21
Prosím o potvrdenie mojej vízie. Rozvedený podnikateľ ktorý platí na dieťa a manželka nepoberá daňový bonus, môže si na dieťa otec uplatniť DB. Do DP poklad je rozhodnutie o rozvode. Možná že zákon to nedovoluje, otec splňa podmienky o príjme. Díky
Potom nie je o čom rozmýšľať.
batorek
21.03.08,10:59
Teraz žijú spolu ako druh a družka aj s dieťaťom. Akým dokladom to podložím že žijú v spoločnej domácnosti.?
abel
21.03.08,11:24
Fairy
21.03.08,11:44
Mala som podobný prípad a vraj nemôže otec poberať daňový bonus, lebo matke sú deti zverené na rozhodnutí zo súdu. Aspoň tak mi to povedala daňováčka. Obráť sa radšej na daňový úrad a popýtaj sa.
abel
21.03.08,13:10
Mala som podobný prípad a vraj nemôže otec poberať daňový bonus, lebo matke sú deti zverené na rozhodnutí zo súdu. Aspoň tak mi to povedala daňováčka. Obráť sa radšej na daňový úrad a popýtaj sa.
Tak toto by ma skutočne zaujímalo, z akého dôvodu by nemal nárok na bonus. Nikde v zákone som nenašla podmienku, že ak je dieťa súdom zverené do výchovy matke, otec nemá nárok na bonus.
Podmienky na získanie bonusu:
- musí ísť o nezaopatrené dieťa
- je to vlastné prípadne osvojené dieťa, dieťa manžela alebo manželky atď.
- žijú v spoločnej domácnosti
- otec spĺňa podmienky dosiahnutia príjmu
- druhý rodič si bonus neuplatnil
Ja to vidím tak, že "daňováčka" bola mimoriadne aktívna.
Minulý rok som mala podobný problém, pretože na daňovom úrade si zamenili pojem zdaniteľný príjem s čiastkovým základom dane a odmietli slobodnej mamičke vyplatiť bonus. Predvolali ju opraviť daňové priznanie!!! a len pri náhodnom stretnutí v obchode mi povedala, že som jej to zle vyplnila a bonus nedostala. Tak som teda zašla za príslušnou správkyňou dane, tá chúďa nevedela, o čom hovorím, išli sme za vedúcou a tá ma presviedčala, že nemám pravdu. Trvala som na svojom, tak povedala, že zavolá metodičke do B.B. Po troch dňoch som sa bola spýtať, či to už doriešili, a namiesto ospravedlnenia mi povedala, že dobre, tak jej to teda vyplatia, veď štátny rozpočet nestojí na nejakých 5000.- korunách. Samozrejme, matka dieťaťa znovu musela ísť podpísať opravu opraveného DP.
Lekon
25.03.08,15:04
Prosím ak sa dieťa narodilo 10.11.2007, je nárok na bonus iba za december alebo aj november? Ďakujem.
Lekon
25.03.08,15:47
Prosím poraďte mi, potrebujem to vyplniť v DP, vďaka.
zuhl
25.03.08,15:58
Aj november.
Lekon
25.03.08,16:06
Aj november.
Vďaka.
vladenka29
25.03.08,18:11
Nikde som nenašla prípad ako mám ja ohľadom daňového bonusu. Žena si uplatnila v práci daň. bonus, ale keďže väčšinu roka bola PNS tak bonus jej bol vyplatený len za jeden mesiac 10.07. Môže si na zvyšné mesiace 01-09 a 12.07 uplatniť daň. bonus jej manžel-SZĆO? Dokladá nejaké potvrdenie?
vladenka29
25.03.08,18:25
Nikde som nenašla prípad ako mám ja ohľadom daňového bonusu. Žena si uplatnila v práci daň. bonus, ale keďže väčšinu roka bola PNS tak bonus jej bol vyplatený len za jeden mesiac 10.07. Môže si na zvyšné mesiace 01-09 a 12.07 uplatniť daň. bonus jej manžel-SZĆO? Dokladá nejaké potvrdenie?


Prosím, pomôže mi niekto?
Beatrice
26.03.08,08:47
Prosím Vás poraďte mi. Máme zamestnanca v prac. pomere od Novembra 2007. Za tie dva mesiace si u nás nárokoval daňový bonus na 1 dieťa v sume 1 110,- Sk. Podpísal mi vyhlásenie, rodné listy detí mi doniesol. Až teraz keď mu ideme robiť ročné zučt. dane nám oznámil, že jeho manželka poberala ten daňový bonus. Medzitým nám aj DÚ už poslal na účet ten vyžiadaný daňový bonus.
Ako sa teraz ďalej postupuje, zučtuje správne.
Ďakujem
Fairy
26.03.08,11:12
Tak toto by ma skutočne zaujímalo, z akého dôvodu by nemal nárok na bonus. Nikde v zákone som nenašla podmienku, že ak je dieťa súdom zverené do výchovy matke, otec nemá nárok na bonus.
Podmienky na získanie bonusu:
- musí ísť o nezaopatrené dieťa
- je to vlastné prípadne osvojené dieťa, dieťa manžela alebo manželky atď.
- žijú v spoločnej domácnosti
- otec spĺňa podmienky dosiahnutia príjmu
- druhý rodič si bonus neuplatnil
Ja to vidím tak, že "daňováčka" bola mimoriadne aktívna.
Minulý rok som mala podobný problém, pretože na daňovom úrade si zamenili pojem zdaniteľný príjem s čiastkovým základom dane a odmietli slobodnej mamičke vyplatiť bonus. Predvolali ju opraviť daňové priznanie!!! a len pri náhodnom stretnutí v obchode mi povedala, že som jej to zle vyplnila a bonus nedostala. Tak som teda zašla za príslušnou správkyňou dane, tá chúďa nevedela, o čom hovorím, išli sme za vedúcou a tá ma presviedčala, že nemám pravdu. Trvala som na svojom, tak povedala, že zavolá metodičke do B.B. Po troch dňoch som sa bola spýtať, či to už doriešili, a namiesto ospravedlnenia mi povedala, že dobre, tak jej to teda vyplatia, veď štátny rozpočet nestojí na nejakých 5000.- korunách. Samozrejme, matka dieťaťa znovu musela ísť podpísať opravu opraveného DP.
Volala som vtedy p. Mistríkovej z Daňového úradu. Daňový bonus berie ten, kto poberá výživné. Museli by úradnou cestou nejak vydokladovať svoje spolužitie a (ak som správne pochopila) aj zrušiť výživné. Ako som už predtým písala - lepšie je sa informovať na daňovom úrade. Dôveruj, ale preveruj.
veronikasad
26.03.08,11:20
Nikde som nenašla prípad ako mám ja ohľadom daňového bonusu. Žena si uplatnila v práci daň. bonus, ale keďže väčšinu roka bola PNS tak bonus jej bol vyplatený len za jeden mesiac 10.07. Môže si na zvyšné mesiace 01-09 a 12.07 uplatniť daň. bonus jej manžel-SZĆO? Dokladá nejaké potvrdenie?
Manžel - živnostník si môže uplatniť doplatenie DB ak jeho príjem z podnikania v roku 2007 dosiahol min. 6-násobok min. mzdy a vykázal kladný základ dane.
K DP prikladá rodné listy detí a potvrdenie o návšteve školy, ak dieťa ukončilo pov.školskú dochádzku