mlaco
21.03.08,09:28
Zdravim!

Kedy je vhodne postavat novy plot? Pred zaciatkom stavby RD, alebo po nej?

Pozemok je vramci obce, ohraniceny starym pletivom. Novy plot bude od ulice - strana o dlzke cca 17m.

(Predpokladam, ze stavebne povolenie na plot netreba, aj keby bol murovany so zakladmi).

Proti plotu ma napada to, ze mozno by sa mohol novy plot poskodit pocast stavby RD.
Pre plot ma napada to, ze tak ci tak bude treba spravit zatvaratelne dvere v plote (pristup autam na stavu), plus mohol by sa vyuzit casovy priestor pokym sa zacne so samotnou stavbou (pol rok).

Ako sa toto zvykne riesit?

(Sedliacky rozum mi hovori -- najprv stavbu, potom plot. Ved aj plyn, voda, elektrina, kanalizacia sa bude kopat. Ale na druhej strane obcas vidim ohradene parcely novym plotom a stavia sa az potom, preto ma to zaujima.).
JankaV.
21.03.08,09:49
Ahoj, no tak ja by som ho určite urobila nakoniec, aj my sme to tak urobili. Aj my sme mali staré pletivo natiahnuté, kým sme doma robili úpravy nielen na dome ale aj na dvore. Vieš, keď si predstavým len fúrik s betonom čo u nás bolo. To je fakt škoda, aby si si nový plot poškodil. A stavebné ti netreba určite.
betka
21.03.08,10:58
Stavebné povolenie na plot netreba. Treba ohlásenie, pretože ide o drobnú stavbu
durisovad
21.03.08,14:12
My sme tiez mysleli, ze oplotenie bude treba az ako posledne. Pozemok je v casti obce, kde sa stavali nove domy. Po case sa nam na pozemku zacali zbierat rozne stavebne aj komunalne odpady a tak sme pozemok ohradili a opatrili provizornou branou. Odkedy je pozemok oploteny a zamknuty, pridu nan nanajvys zajace.
jamosa
21.03.08,21:55
Závisí od výšky plotu. Ak bude myslím nad 2 m treba aj súhlas susedov.
svrbik juraj
22.03.08,12:30
ja budem ako prve na stavbe určite oplocovať. Určite by sa vam nepačilo,keby sa začali po stavbe premavat cudzi zvedavi ludia alebo cigani.Dnes,ked nie je niečo privarene alebo pribetonovane,tak vsetko zmizne.
durisovad
22.03.08,14:03
Suhlasim. Nielenze vselico zmizne, ale ponachadzate tam odpad, ktory vas dobre vytoci.
wagner
25.03.08,19:07
Pokiaľ bol na pôvodné oplotenie vydaný súhlas k drobnej stavbe - oploteniu, potom platí nasledovné:
15) Udržiavacími prácami, pri ktorých nie je potrebné ani ohlásenie (bežné udržiavacie práce), sú najmä

a) opravy fasády, opravy a výmena strešnej krytiny alebo povrchu plochých striech, výmena odkvapových žľabov a odtokových zvodov, opravy oplotenia a výmena jeho častí, ak sa tým nemení jeho trasa,

Ak ale predtým nebol vydaný súhlas k drobnej stavbe - oploteniu, je potrebné si oň požiadať na príslušnom Obecnom úrade.
Peter82
16.04.08,07:13
No najlepšie je postaviť plot až po všetkých zemných prácach, ktoré by mohli ten plot poškodiť alebo nejak znehodnotiť.