kitky
21.03.08,10:13
POTREBNÉ PRÍSADY

3,5 dcl mlieka, 2 dcl vody, 1 dcl oleja, 2 celé vajíčka, 1 polievková lyžica kryštálového cukru , štipka soli,20 dkg hladkej múky špeciál.

POSTUP PRÍPRAVY

do múky postupne pridávame suroviny aby sa nám neurobili hrudky a poriadne vymiešame metličkou. necháme cca 15 minút odstáť. keď sa nám cesto zdá byť riedke , alebo husté upravíme ho pridaním mlieka alebo múky. pozor na múku rozmiešať v malom množstve mlieka.

prvú palacinku upečieme na oleji . pod ďaľšie už olej nedávame.naberáme malou naberačkou,
lejeme do stredu a panvicou rýchlo otáčame, aby sa palacinka pekne rozliala.cesto musí byť akurát.
tieto placinky sú výborne a niekedy sa mi ich podarí urobiť také tenké, že majú iba jednu stranu./hehe/
keď máte radi sladšie cesto, môžete dať trošku viac cukru, ale ozaj len trošku.
JankaV.
21.03.08,10:01
Zdravím Vás. Ja palacinky robím od oka podľa toho koľko ich chcem urobiť. Nemám žiadny recept na to koľko čoho mám dať. Koľko si nalejem mlieka podľa toho dám to ostatné. Ja zvyknem pridať ešte aj trocha sódy bicarbóny a nedávam olej a ani vodu.
kitky
21.03.08,14:41
Zdravím Vás. Ja palacinky robím od oka podľa toho koľko ich chcem urobiť. Nemám žiadny recept na to koľko čoho mám dať. Koľko si nalejem mlieka podľa toho dám to ostatné. Ja zvyknem pridať ešte aj trocha sódy bicarbóny a nedávam olej a ani vodu.

Prave preto som dala tento recept sem. Olej das len pod prvu palacinku, potom uz vobec nie.:)
Rozalka
21.03.08,14:47
Prave preto som dala tento recept sem. Olej das len pod prvu palacinku, potom uz vobec nie.:)
Ja si pred prvou palacinkou ohrejem dostatok oleja, zlejem do pohárika, potom pred každou palacinkou len tak veľmi jemne pierkom pretriem.
Do cesta olej a ani vodu nedávam, ba ani cukor, len štipku soli a trochu škorice (na vôňu)
JankaV.
21.03.08,15:23
Prave preto som dala tento recept sem. Olej das len pod prvu palacinku, potom uz vobec nie.:)


Jasné Kitky. No, ale zasa si myslím, že palacinky nie sú až tak náročné na prípravu. Každý asi vie z čoho sa robia a každý si pridá ešte niečo naviac. No niekto to rád zasa aj v číslach a presne dané.;)

A olejom potriem panvicu okolo keď pečiem palacinku aby sa kraje neprilepili a dala dobre otočiť.
kitky
21.03.08,15:46
Jasné Kitky. No, ale zasa si myslím, že palacinky nie sú až tak náročné na prípravu. Každý asi vie z čoho sa robia a každý si pridá ešte niečo naviac. No niekto to rád zasa aj v číslach a presne dané.;)

A olejom potriem panvicu okolo keď pečiem palacinku aby sa kraje neprilepili a dala dobre otočiť.

Sorry pisala som to na inom portali pre mlade baby, tak som to supla zaroven aj sem. Samozrejme, ze skusene gazdinky s palacinkami problem nemaju, ale chodi sem aj vela mladych, mozno sa niekomu bude hodit.
Kazda mame svoj sposob ako varime a pecieme. Ja som robila klasiku, kym som neskusila tieto. Ine by som uz nerobila.
JankaV.
21.03.08,16:08
No jasné začínajúcim gazdinkám sa recept určite zíde.
beba13
21.03.08,20:45
Palacinky sú hádam to najjednoduchšie, teda si to aspoň myslím, pretože asi 3 týždne dozadu ich skúšal robiť aj môj syn.(15r) A to ešte v živote nič neuvaril okrem praženice. Našiel recept a urobil si ich sám a na moje prekvapenie sa mu všetky do jednej podarili, mal s toho taku radosť, že ich robil i na druhý deň.
jozka56
21.03.08,20:53
Mam nad 51rokov a ešte sa mi palacinky nepodarili/no fakt/, dcera ich vie super.J:---:---:---
karol.za
21.03.08,21:04
Palacinky sú hádam to najjednoduchšie, teda si to aspoň myslím, pretože asi 3 týždne dozadu ich skúšal robiť aj môj syn.(15r) A to ešte v živote nič neuvaril okrem praženice. Našiel recept a urobil si ich sám a na moje prekvapenie sa mu všetky do jednej podarili, mal s toho taku radosť, že ich robil i na druhý deň.

dúfam že vám aj chutili
a nemohla by si napísať recept ako urobiť varenú praženicu
s pozdravom karol
:):):):):)
beba13
21.03.08,21:12
Ha-ha:---:---:---:---
jozka56
21.03.08,21:14
Karol, prazenica sa nevari, nevies??? j:)
karol.za
21.03.08,21:22
samozrejme viem,ale však chlapi občas pri varení experimentujú,tak neviem neviem,môže byť aj varená praženica
a palacinky viem piesť,lebo moja mimina-manželka to necháva na mňa aj jej sa pár krát tiež nepodarilo napiesť palacinky a tak v prípade rodinného záujmu na palacinky je moje miesto pri šporáku
s pozdravom karol
:):):):):)
jozka56
21.03.08,21:29
Karol tvoja mamina-manzelka ma z teba radost, ale ja tie palacinky naozaj neviem dobre urobit. Ani kolace neviem piect/hanba v mojom veku/,vnucka to neriesi/super/, co uz.J:---:---:D:D:D
karol.za
22.03.08,18:48
ale ja tie palacinky naozaj neviem dobre urobit. Ani kolace neviem piect/hanba v mojom veku/

však sa nič nedeje, však svet nieje postavený na tom či niekto vie robiť palacinky,alebo piesť koláče,však určite vieš robiť iné veci,ktoré by som chcel vedieť robiť aj ja a určite nie som sám
pekný večer praje karol
:):):):):)
jozka56
22.03.08,18:59
Ahoj Karol, naozaj viem robit takmer vsetky rucne prace, ale to varenie???Rada sa necham obsluzit a pekne sa podakujem.j:---:---:---Pekny vecer.A moja dcera sa rehoce, ked su palacinky, ale nevie rucne prace.Darmo generacie.
kitky
23.03.08,11:04
Mam nad 51rokov a ešte sa mi palacinky nepodarili/no fakt/, dcera ich vie super.J:---:---:---

Jozka skus tieto a urobis ich.:) Prva byva vzdy problematicka, zalezi velmi na akej panvici ich robis a aku teplotu zvolis.
Ja si nemyslim, ze urobit naozaj dobre palacinky je az take jednoduche.
Tieto nemusia kazdemu chutit, pretoze su velmi tenucke, to nie su tie klasicke hrubsie na ake sme zvyknuti.
Ja by som uz ale ine nerobila.
jozka56
23.03.08,11:30
Dobre Kitky skusim ich spravit podla tojho receptu, mozno sa aj pochvalim.Pekne sviatky j:---
kitky
23.03.08,12:16
Dobre Kitky skusim ich spravit podla tojho receptu, mozno sa aj pochvalim.Pekne sviatky j:---

Dakujem aj tebe. Prilozim obrazok, ako by mali asi vyzerat.:)
damati
27.03.08,12:50
Prave preto som dala tento recept sem. Olej das len pod prvu palacinku, potom uz vobec nie.:)
Ja dávam olej do cesta a potom už tuk nepoužívam, je to vhodné aj pre dietárov.
Kazu
27.03.08,13:29
Neznášam palacinky. Bolia ma z nich nohy. :(
Základná dávka na palacinkové cesto je 3,5 l mlieka. Prvých 10 palaciniek manžel zje horúcich, potom povie, že tá jedenásta už nie je taká dobrá a začne ich natierať nutelou. Hodinu robím palacinky a tácka je stále prázdna lebo ich stačia jesť. A to robím palacinky na troch panviciaach. Preto nemám rada palacinky. :D
zuhl
27.03.08,13:52
Ja som minule robila palacinky a večer sa manžel sťažoval návšteve, že je hladný lebo som urobila len "60" palaciniek.
JaDo
27.03.08,19:48
Ja rozmýšľam, či je v rámci zdravého varenia lepšie mať 1 dcl oleja v palacinkách alebo cesto bez oleja a pred každým pečením palacinky jemne potrieť panvicu. Asi záleží na počtu ks.

V každom prípade ďakujem za recept. Vyskúšam ho a ak je taký dobrý ako píšeš, tak budem mať opäť jeden recept najmä na výnimočné príležitosti.
Keď nemáte dezert, dá sa na ten účel použiť takáto tenká palacinka napr. s jahodovým džemom preložená na 1/4 a na vrch kopeček šľahačky a poliať čokoládou.
Meggi 1
27.03.08,21:34
Ja rozmýšľam, či je v rámci zdravého varenia lepšie mať 1 dcl oleja v palacinkách alebo cesto bez oleja a pred každým pečením palacinky jemne potrieť panvicu. Asi záleží na počtu ks.

V každom prípade ďakujem za recept. Vyskúšam ho a ak je taký dobrý ako píšeš, tak budem mať opäť jeden recept najmä na výnimočné príležitosti.
Keď nemáte dezert, dá sa na ten účel použiť takáto tenká palacinka napr. s jahodovým džemom preložená na 1/4 a na vrch kopeček šľahačky a poliať čokoládou.
JaDo - potvrdzujem, že recept je fantastický ;) ale palacinky robené podľa neho sú ešte fantastickejšie.
Robím palacinky tiež podľa receptu kitky (ten istý recept mám od mamy) a iné palacinky som ešte nerobila len tieto. Pod prvú dám tiež trocha oleja a potom už do konca netreba. A môj názor je, že ten 1 dcl oleja v cestíčku zdraviu veľa škody nenarobí :confused:
JaDo
28.03.08,15:25
JaDo - potvrdzujem, že recept je fantastický ;) ale palacinky robené podľa neho sú ešte fantastickejšie.
Robím palacinky tiež podľa receptu kitky (ten istý recept mám od mamy) a iné palacinky som ešte nerobila len tieto. Pod prvú dám tiež trocha oleja a potom už do konca netreba. A môj názor je, že ten 1 dcl oleja v cestíčku zdraviu veľa škody nenarobí :confused:

V sobotu budú na obed. Napíšem ako sa podarili.:)
Meggi 1
29.03.08,17:08
V sobotu budú na obed. Napíšem ako sa podarili.:)
JaDo: podarili sa, chutili? :)
JaDo
29.03.08,19:18
Tak sa priznám k ľudovej tvorivosti.
Stále mi totiž neišiel do hlavy ten 1 dcl oleja. Ja dosť dávam pozor, aby som veľmi "nemastiľa" a tak som do palacinkového cesta dala iba 1/2 dcl oleja a čakala, ako to dopadne.
A podarilo sa. Presne podľa popisu pečenia - od druhej palacinky som už piekla iba na suchej panvičke a žiadný problém. Boli výborné a tenké!
Ešte raz ďakujem za recept (i keď som si ho mierne prispôsobila)!
Meggi 1
29.03.08,21:11
Tak sa priznám k ľudovej tvorivosti.
Stále mi totiž neišiel do hlavy ten 1 dcl oleja. Ja dosť dávam pozor, aby som veľmi "nemastiľa" a tak som do palacinkového cesta dala iba 1/2 dcl oleja a čakala, ako to dopadne.
A podarilo sa. Presne podľa popisu pečenia - od druhej palacinky som už piekla iba na suchej panvičke a žiadný problém. Boli výborné a tenké!
Ešte raz ďakujem za recept (i keď som si ho mierne prispôsobila)!
Gratulujem :)
Budúci týždeň ich budem tiež robiť. Dosiaľ som celé roky vždy dodržala predpísané množstvo oleja, ale vyskúšam teda aj ja zredukovať.
macka.35
30.03.08,19:19
skusim,ja robim cesto len z polohrubej muky,1 vajicko,stipka soli,mlieka kolko znesie a su fajne
monspa
31.03.08,06:55
Ahojte, pridávam aj ja postreh k tejto téme. Palacinky taktiež nenávidím, pretože mám doma štyroch chlapov. Ja mám trošku iný recept, ale aj tie sú výborné: 40 dkg hl. múky, 6 dkg práš. cukru, 3 vajíčka, štipka soli, liter mlieka, 1-1,5 dl oleja. Olej dávam najprv deci a skúšam piecť. Ak sa predsa len lepia, pridám ešte trošku oleja. Ale robím ich len vtedy, keď to niektorému z chlapcov príde na um, sama ich neponúkam.
maca.tt
31.03.08,16:26
Ked môžem rada pridám môj recept na palacinky ktoré sa vždy podarili-4 vajcia,80g cukru, sol ,400g hladká múka/ja dávam aj špaldovú / jedna celá minerálka 7dcl nesladená bublinková.
chlap
31.03.08,18:33
U nás doma sú palacinky moja parketa.

Ja fungujem tak, že základom sú 4 dcl mlieka, 2,5 dcl smotany na varenie, 3 celé vajcia, 2 polievkové lyžice práškovúho cukru, 1 vanilkový cukor a cca. 400 g hladkej múky

rozmiešam ručným šľahačom a podľa potreby dosypem múku alebo dolejem minerálku - tak, aby bola správna hustota

pečiem na panvici tak, že pred každou palacinkou kvapnem kvapku oleja, ktorú rozotriem po panvici pierkom.

Ale tá možnosť, že 1 dcl oleja vmiešam priamo do cesta sa mi pozdáva - asi to vyskúšam.
orlica
02.04.08,21:41
palacinky mam hotove rychlo a bez velkeho umyvania riadu: Mix-fix (Tupperware) a zacnem davat do jedinej nadoby: 2 dcl mieka, 1 cele vajce, 3-5 pol. lyzice hladkej muky podla toho ci ich chcem tenucke alebo hrubsie), stipka soli + trocha cukru, ( a podla nalady a chuti pridam, co je k dispozicii - bud hrubo struhane jablcko resp. vaniklu,skoricu, resp. caj.lyz.rumu) zatvorim Mix -fix , potrepem par sekund a HOTOVO:cool: uz len lejem priamo z nadobky na rozohriatu panvicu.
Peciem ich vzdy tesne pred servirovanim (nepotrebujem nejake habarky,mixery ,naberacky a pod. )cista a rychla robotka ;)
jozka56
16.04.08,09:24
Kitky uz som vyskusala Tvoj recept na palacinky, velmi nam chutili. Urobila som ich len 18, ale na zaciatok asi dost. Vdaka za recept J:---
evitas
21.04.08,11:57
Ja sa chcem zapojiť do palacinkovania a iba poznamenať, že deco oleja kľudne môže byť. Ten čo chce veľmi zdravo jesť, nech palacinky nerobí. Nie vždy sa oplatí chcieť iba to najzdravšie. Ja som skoro vôbec nesolila a doplatila na to moja štítna žľaza. Teraz solím a je všetko OK. Minule som v TT bola s manželom na palacinkách. Dostali sme len po jednom kuse a dobre sme za ne zaplatili. Odteraz pýtam od manžela tiež dajaké sprepitné. Je to cena za dlhé státie. A sme spokojní obaja. Ahoj.
JaDo
22.04.08,19:13
Ja sa chcem zapojiť do palacinkovania a iba poznamenať, že deco oleja kľudne môže byť. Ten čo chce veľmi zdravo jesť, nech palacinky nerobí.
Nejedná sa iba o módu zdravo jesť.
Vieš, že po dosiahnutí určitej váhy je povinnosť odovzdať občianku?!:(
Radšej sa trocha obmedzujem (tuky, cukry, množstvá...) ale ide to ťažko!
Andula111
30.04.08,10:44
Kitky, včera som robila palacinky podľa tvojho receptu, len som do nich pridala 1/2 lyžičky škorice. Boli fantastické. Musela som ešte zarobiť z 2 dávok, aby sme mali aj na dnes. Manžel zahlásil, že už iné ani robiť nemám.
Veľká vďaka za super recept.
kitky
30.04.08,12:44
Jozka toto ma naozaj velmi tesi.
kitky
30.04.08,12:46
Andulka dobry napad s tou skoricou. Ano tato davka nie je velka ja tiez robim z dvoch pre mojich chlapcov.Som rada ze tvojmu chutilo.
vieroslava
30.04.08,13:08
Tiež sa pridám.
V živote sa mi nikdy palacinky nepodarili na veľký smútok mojich chlapcov, z ktorých sú dnes už dospelí muži. Až teraz po rokoch som predsa len ešte raz skúsila, tentokrát podľa receptu Kitky a sláva, podarili sa.
Takto verejne ti ďakujem. Ocenil to aspoň môj mladší syn.
kitky
30.04.08,13:34
Pozdravujem syna.Ked mas este nieco co sa ti nedari ale chalani to maju radi, kludne napis mozno budem vediet.
Fakt ma tesi ked sa nam veci daria.
vieroslava
30.04.08,13:51
No ja tomu vareniu teraz už moc neublížim, lebo z časových dôvodov sa cez týždeň stravujeme po reštauráciách, varím len cez víkend. A tie palacinky som urobila v nedeľu k obedu, lebo som robila taku hustú rybaciu polievku a k tomu sa mi hodilo také sladké, ako druhé. A presne tvoj recept mi padol do oka, tak som si povedala, že skúsim, veď ak by sa nepodarili, mala som v zálohe kupenské parené buchty. Ale napodiv a fakt prvý krát v živote, boli perfektné, vôbec sa mi ani jedna neroztrhla, ani sa nelepili, no proste bingo. Mala som radosť. A skúsim opäť, lebo už podrastajú moje vnúčence, takže budem mať zase komu robiť radosť.
Danielle369
01.05.08,08:59
robim tie palacinky a sa mi trhajú,čo mam robit??????? POMOOOOOOOOC rýchle
kitky
01.05.08,11:20
haha , kym ti niekto odpovie urcite ti aj prihoria.
Naozaj neviem, musela by som vidiet na akej panvici to robis, aku mas teplotu sporaku, aku hustotu si zarobila, atd.
Olice
01.05.08,13:25
Ja tie palacinky robím tak isto ako Kitky, len ingrediencie dávam od oka, a na miesto obyčajnej vody pridávam minerálku. Ešte sa mi nestalo, aby sa trhali, ale myslím si, že aj výber panvice na ktorej ich robíme je dôležitý.
Danielle369
02.05.08,05:43
ano bola na vine asi panvica,teflon už zničený,ale možno aj olej,ja som tam dala olivový olej
dumap
06.06.08,09:41
ja občas do palacinkového cesta pridávam trochu roztopeného masla alebo z bielkov vyšľahám sneh. a najväčšej obľube sa tešia flambované palacinky.
denisie
06.06.08,09:55
dobú chuť a vôňu v palacinkovom ceste urobí aj postrúná kôra z pomaranča, samozrejme umytá. Alebo banán...mňam:):)
Olice
06.06.08,10:00
dobú chuť a vôňu v palacinkovom ceste urobí aj postrúná kôra z pomaranča, samozrejme umytá. Alebo banán...mňam:):)
Ten banán, to tam nastúhaš celý, alebo len trošku, alebo ako...?
denisie
06.06.08,10:11
Ten banán, to tam nastúhaš celý, alebo len trošku, alebo ako...?
no nemyslim nastrúhať banán, ale rozmixovať s cestom, môže byť aj celý, ale veľa závisí od množstva cesta..ja však robím palacinky vždy od oka....
Jara
06.06.08,10:24
Ja zasa banán narežem na pásiky po dlžke, narýchlo opečiem na masle a potom zalejem troškou kvalitného koňaku a zapálim. Všetko len tak veľmi rýchlo. Banány dám na palacinky, potom dám šľahačku a posypem grankom, alebo prelejem čokoládovým topingom.
Fairy
06.06.08,11:03
Práve som čítala na internete , že :
Ak si cesto na palacinky prelejete do džbánu, môžete ho priamo nalievať na panvicu.
Aby sa cesto nelepilo, potrite panvicu pred pečením palaciniek rozkrojeným surovým zemiakom.

Neskúšala som ešte, ale staré mamy mali vždy dobré rady.
Jara
06.06.08,11:39
Ja si cesto robím priamo v odmerke je asi 1,5 litrova a lejem priamo cez nalievačik odmerky na panvicu
MiťaK
06.06.08,14:30
zdravím vás a tiež vám ponuknem svoj dlhoročný recep na palacinky.Myslím si,že je výborný a ešte nikdy ma nezradil.Tu je recept: 1/2 l mlieka,2 vajcia,soľ,na hrot noža jedlej sódy,20 g praškového cukru,220 g hladkej múky.
jarosenka
06.06.08,18:15
Ahojte, pripájam aj ja svoj recept, v podstate len svoju úpravu - namiesto mlieka dávam do palacinkového cesta acidko. Úplne super sú s acidkom vanilkovým. Len pozor pri pečení (smažení), lebo sú krehučké. Dobrú chuť.:)
trisestri
08.06.08,06:55
neviem či ste skušali aj flambovane palacinky,tie su naročnejšie http://mojerecepty.sk/flambovane-palacinky-suzette-francuzska-specialita.html
ajacik
14.06.08,06:20
a nemá niekto recept na slané palacinky, myslím tým na tie náplne.
tie by som si dala.
inak ja tiež robím palacinky od oka - a vždy sú dobré a už sa mi ani prvá netrhá. To sa mi pravidelne stávalo, ked neboli ešte teflonove panvice. Ale teraz už nie. O to lepšie :)
jazzy
16.06.08,10:04
Palacinky robím od oka, vždy pridám aj cca. 1 dcl minerálky alebo sódy, palacinky sú jemnejšie. Pečiem ich zásadne len na masle.
Slané palacinky:
1. španátové - zmrazený špenát rozmrazím, pridám maslovú zápražku, trocha mlieka, soľ, č.korenie, pretlačený cesnak - plnka musí byť hustejšia. Plním palacinky, ukladám do vymasteného pekáča alebo zapekacej misy, posypem strúhaným syrom a zapečiem
2. syrové - zmiešam hociaký tavený syr s trochou kyslej smotany, osolím, okorením, príp. pridám nasekanú šunku - moje dcéry to majú radšej ako s lekvárom
ajacik
16.06.08,12:02
mňam, mňam. Zajtra si veru urobím tie syrové. Aj tie špenátové vyzerajú dobre, ale nemôžem cesnak (lebo kojím 5-týždňové bábätko).
A teraz ma napadlo - to by išlo aj s bryndzou, že? No vyskúšam a dám vedieť.

ďakujem za inšpiráciu :)
jazzy
16.06.08,12:22
Určite budú dobré aj s bryndzou. A ten cesnak môžeš kľudne vynechať
Marína
16.06.08,12:22
Alenka, našla som recept na bryndzové palacinky (http://www.recepty.cz/recept.asp?id_receptu=JNKRNPEMK3&id_kategorie=JNLMJMN5).
lucy200
03.07.08,11:59
No asi spravím tie palacinky v nedeľu ak tak opisujete, že sú jednoduché a veľmi chutné.
ivana184
03.07.08,12:29
Super sú aj slané palacinky, namiesto cukru pridáme trošku soli, upečieme a naplníme napr. kuracím mäsom osmaženým na cibuľke, alebo naplníme šunkou, syrom, restovanou pečeňou a polejeme nejakým dresingom, napr. super je kyslá smotana s cesnakom na šunkovo-syrové palacinky, na kuraciu náplň je vhodná bešamelova omáčka, alebo nivová omáčka, jednoducho možností a kombinácii je až až, stačí len vyskúšať.
Alenkaaa
04.07.08,15:30
Ahojte, mám jeden fajn tip na palacinky....určite to poznáte, ale kto nie ten nech vyskúša...

Jednoducho miesto mlieka dávam minerálku, sódu, či ako to kto nazýva....

A nepripaľujú sa vôbec
Meggi 1
05.07.08,11:00
Ahojte, mám jeden fajn tip na palacinky....určite to poznáte, ale kto nie ten nech vyskúša...

Jednoducho miesto mlieka dávam minerálku, sódu, či ako to kto nazýva....

A nepripaľujú sa vôbec
Dobrý tip, vďaka. :)
Dnes som ich vyskúšala, bez mlieka, čisto z minerálky, sú perfektné. A naozaj sa nepripaľujú. Overené :)
Aspoň takto vás všetkých z nich ponúknem ;)
lucy200
06.07.08,20:47
Dobrý tip, vďaka. :)
Dnes som ich vyskúšala, bez mlieka, čisto z minerálky, sú perfektné. A naozaj sa nepripaľujú. Overené :)
Aspoň takto vás všetkých z nich ponúknem ;)
Ďakujeme za foto vyzerajú mňam :-) ..aj ja som dnes robila palacinky ale s mliekom a boli mňami naozaj super recept a jednoduchý VRELA VĎAKA .....
a ešte niečo ak dávate minerálku tak olej pod to nedávate keď pečiete??
Meggi 1
06.07.08,21:04
Ďakujeme za foto vyzerajú mňam :-) ..aj ja som dnes robila palacinky ale s mliekom a boli mňami naozaj super recept a jednoduchý VRELA VĎAKA .....
a ešte niečo ak dávate minerálku tak olej pod to nedávate keď pečiete??
Ja robím palacinky podľa receptu, do ktorých sa pridáva olej priamo do cesta. Tentoraz som to zmenila len v tom, že namiesto mlieka som dala minerálku.
Pred vypekaním dám trocha oleja na panvicu hneď na začiatku a potom pri ostatných už netreba, vôbec sa nepripaľujú.
lucy200
07.07.08,09:03
Ja robím palacinky podľa receptu, do ktorých sa pridáva olej priamo do cesta. Tentoraz som to zmenila len v tom, že namiesto mlieka som dala minerálku.
Pred vypekaním dám trocha oleja na panvicu hneď na začiatku a potom pri ostatných už netreba, vôbec sa nepripaľujú.
No parada ďakujem pekne skúsim nabudúce stou mineralkou ešte...rada expertimentujem a skúšam nové veci :-) ..
Tweety
07.07.08,09:04
No parada ďakujem pekne skúsim nabudúce stou mineralkou ešte...rada expertimentujem a skúšam nové veci :-) ..
Ak pridáš minerálku budú krehké, také chrumkavučké, mňam.
lucy200
07.07.08,10:22
Ak pridáš minerálku budú krehké, také chrumkavučké, mňam.
teraz čo som robila v nedelu boli take jemnulinke mňami :-)/s mliekom som robila/ tak skusim stou mineralkou keďže ja Tweenty hovorí že su mňam :)
KvetkaK
07.07.08,10:33
A tá minerálka, s bublinkami či bez, alebo je to jedno?:)
Tweety
07.07.08,10:36
A tá minerálka, s bublinkami či bez, alebo je to jedno?:)
Používame len málo sýtenú, takže dávam jedine tú.
KvetkaK
07.07.08,10:38
Používame len málo sýtenú, takže dávam jedine tú.
Veď ani my nemávame doma sýtenú, preto ma to zaujímalo či na tom záleži.
Tweety ďakujem. ;)
Tweety
07.07.08,10:40
Veď ani my nemávame doma sýtenú, preto ma to zaujímalo či na tom záleži.
Tweety ďakujem. ;)
Chce to trošku bubliniek, palacinky sú potom také nadýchané, tiež sem tam bublinkové, skús, neoľutuješ.:)
Meggi 1
07.07.08,11:24
Chce to trošku bubliniek, palacinky sú potom také nadýchané, tiež sem tam bublinkové, skús, neoľutuješ.:)
Úplne súhlasím s tým, čo napísala Tweety. S nesýtenou alebo jemne sýtenou minerálkou som ešte síce nerobila - ja som použila sýtenú. Ale boli aj so sýtenou naozaj mňam! :D Oplatí sa vyskúšať.
rizko
20.07.08,15:02
Určite vyskúšam tieto palacinky
Gapo
20.07.08,15:20
Niekedy dostanem chuť na palacinky a vtedy mi je jedno či máme mlieko a či nie. Zoberiem tri, štyri polievkové lyžice múky, jedno hladká či polohrubá, metličkou rozšľahám s vodou na riedku kašu, štipku soli dám tiež. Kým sa zohreje panvica nechám odležať a na troche oleja začnem robiť palacinky, vyjdu mi tak štyri päť kúskov a to mi stačí. Nepoznáte že to nie je robené s vajcom a mliekom.;)


Mam nad 51rokov a ešte sa mi palacinky nepodarili/no fakt/, dcera ich vie super.J:---:---:---
Kazu
20.07.08,18:36
Neviem či to tu už niekto spomínal, keď sa palacinky na panvici trhajú je dobré pridať do cesta 1 - 2 lyžice vanilkového pudingu

Vysvetlenie pre tie, ktoré sú dobré v iných zručnostiach :D:D:D Nie uvarený ale prášok :---
jozka56
20.07.08,19:13
No a čo, ale kitky mi dala recept, ktorý som zvládla. Veď asi nemusím vedieť všetko, stále sa učím. j:---:D Možno som v iných zručnostiach dobrá.
jozka56
20.07.08,19:18
Vidíš Kazu a mám problém, čo to je lyžice vanilkového pudingu/ ako prášok/, lebo ja neviem. Učím sa. Rezne pre Tvojich chalanov viem. j:D
Kazu
21.07.08,06:43
Vidíš Kazu a mám problém, čo to je lyžice vanilkového pudingu/ ako prášok/, lebo ja neviem. Učím sa. Rezne pre Tvojich chalanov viem. j:D

Dobehla si ma, teraz mám problém ja :D :D Čččo to nevieeeš?? Ale však to nevadí, keď vieš šnicle, tak to vieš vlastne všetko :D:D:D
Elemaris
23.07.08,14:10
300 ml mlieka, 120 g hladkej múky, lyžica oleja a jedno vajce. ŽIADEN CUKOR :) Plnka (či už slaná alebo sladká) to spraví,

Panvicu (teflónku) mi stačí vymazať len na začiatku a potom asi po 7 ďalších palacinkách...
layla
25.07.08,10:04
ahojte! chcem sa spytat, ci nemate recept na take hrubsie palacinky - americke, ktore sa jedia s javorovym sirupom. dakujem
Kazu
25.07.08,16:52
ahojte! chcem sa spytat, ci nemate recept na take hrubsie palacinky - americke, ktore sa jedia s javorovym sirupom. dakujem

Ešte som ich nikdy nejedla, ale nie sú to náhodou lievance?
Maruška54
25.07.08,17:03
Ešte som ich nikdy nejedla, ale nie sú to náhodou lievance?
Je to niečo podobné, ja som ich jedla v Kanade. Volajú to penkejk/píš ako počuješ/. Nedávajú kvasnice a namiesto mlieka dávajú cmar.
kitky
25.07.08,17:05
ahojte! chcem sa spytat, ci nemate recept na take hrubsie palacinky - americke, ktore sa jedia s javorovym sirupom. dakujem


Nasla som toto:
Americké palacinky

• 3 veľké vajíčka
• 120g múky
• 1 ČL prášku do pečiva
• 150ml mlieka

Oddeliť žĺtky od bielok, z bielok vyšľahať sneh (ale úplne tuhý, až sa robia kopčeky!) V inej mise žĺtky zmiešať s múkou, práškom do pečiva a mliekom a vymiešať do hladka takou tou habarkou. Zmiešať cesto so snehom, zohriať teflónovú panvicu (bez oleja) a robiť malé okrúhle palacinky. Majú byť hrubé, nie ako naše a super sú keď sa do cesta pridajú napríklad čokoládové vločky, čučoriedky (známe blueberry pancakes) alebo aj kolieska banánu. Palacinku po chvíľke otočiť (mali by mať zlatú farbu) a keď je hotová, potrieť masielkom a poliať javorovým sirupom...

A este video ako ich robi Nigella:)
http://www.youtube.com/watch?v=F-8yHZS4ZC4
adi11
25.07.08,17:11
Ja som robila tento týždeň také placky, zemiaky uvarené s vajíčkom a výb. múkou, a teraz ma napadlo, že mali chuť ako palacinky, možno sú to tie kanadské. Tento recept som počula od Gizy Oňovej v telke, môžu sa jesť nasladko ako palacinky alebo naslano. Tie zemiaky v nich nebolo vôbec cítiť, a mlieko tam netreba.
adi11
25.07.08,17:13
Ja som robila tento týždeň také placky, zemiaky uvarené s vajíčkom a výb. múkou, a teraz ma napadlo, že mali chuť ako palacinky, možno sú to tie kanadské. Tento recept som počula od Gizy Oňovej v telke, môžu sa jesť nasladko ako palacinky alebo naslano. Tie zemiaky v nich nebolo vôbec cítiť, a mlieko tam netreba.
a ešte som zabudla, že neboli také masné a ťažké ako keď robím palacinky, a tiež som robila na oleji
Maruška54
25.07.08,17:14
Ja som robila tento týždeň také placky, zemiaky uvarené s vajíčkom a výb. múkou, a teraz ma napadlo, že mali chuť ako palacinky, možno sú to tie kanadské. Tento recept som počula od Gizy Oňovej v telke, môžu sa jesť nasladko ako palacinky alebo naslano. Tie zemiaky v nich nebolo vôbec cítiť, a mlieko tam netreba.
Kanadské sú ako tie americké, len zarábané s cmarom. Jedli sme ich poliate javorovým sirupom, k tomu jahody a opraženú slaninku.
Kazu
25.07.08,17:21
Kanadské sú ako tie americké, len zarábané s cmarom. Jedli sme ich poliate javorovým sirupom, k tomu jahody a opraženú slaninku.
Tie palacinky, javorový sirup a jahody, to chápem. Ale tú slaninu ste prosím ťa jedli k čomu? Snáď len nie k tomu??:eek:
Maruška54
25.07.08,17:24
Áno k tomu, aj my sme sa divili, ale ochutnali sme a dalo sa to zjesť. Nechceli sme im pokaziť radosť, lebo u nich sa to tak je.
Kazu
26.07.08,13:20
Áno k tomu, aj my sme sa divili, ale ochutnali sme a dalo sa to zjesť. Nechceli sme im pokaziť radosť, lebo u nich sa to tak je.

A tento kulinársky skvost u vás nevyvolal riedky prípad s hustým behaním? :---
VladoaKatka
26.07.08,13:24
A tento kulinársky skvost u vás nevyvolal riedky prípad s hustým behaním? :---
... to nemá chybu :eek::D:eek: alebo :---:):---
Maruška54
26.07.08,13:28
Kupodivu nie, aj keď opečená slanina je najlepšia s chlebom, nebolo to zlé. A okrem toho slaninu opekal ujo, lebo nikto druhý ju tak dobre neopečie, tak sme chválili a on bol hneď o 5 cm vyšší.
Kazu
26.07.08,13:46
No, presvedčili ste ma :---
S mojou menšou polovičkou sme sami doma, tak idem skúšať tie americké. Budú síce bez javorového sirupu ale prisahám, že aj bez tej slaniny.:D Dám k nim džem. Tak pááá, idem sa ralizovať. :D
Rozalka
26.07.08,14:05
No, presvedčili ste ma :---
S mojou menšou polovičkou sme sami doma, tak idem skúšať tie americké. Budú síce bez javorového sirupu ale prisahám, že aj bez tej slaniny.:D Dám k nim džem. Tak pááá, idem sa ralizovať. :D

Zuzi, niet nad naše dobré slovenské palacinky.


Kanadské sú ako tie americké, len zarábané s cmarom. Jedli sme ich poliate javorovým sirupom, k tomu jahody a opraženú slaninku.
Maruška, nehnevaj sa, keď som si prečítala "javorový sirup", až ma tak striaslo... bolo to dačo prííííííííšerne sladkééééééééééééé, bŕŕŕŕŕŕŕŕ.
Maruška54
26.07.08,14:50
Zuzi, niet nad naše dobré slovenské palacinky.


Maruška, nehnevaj sa, keď som si prečítala "javorový sirup", až ma tak striaslo... bolo to dačo prííííííííšerne sladkééééééééééééé, bŕŕŕŕŕŕŕŕ.
Tá slanina to stiahla
Kazu
26.07.08,16:30
Po dôkladnej úvahe som urobila predsa len tie naše. Môj manžel je v otázke palaciniek veľmi konzervatívny a nechcela som riskovať, že mi ich ofrfle :--- A nakoniec som opekala aj tú slaninu. Ale pridala som k tomu volské oká, papriku, cibuľku a paradajky - k takému výdatnejšiemu olovrantu. On si to môže dovoliť :D Ja si môžem dovoliť akurát tú paradajku :---
Rozalka
26.07.08,17:56
Tá slanina to stiahla
Aspoň, že tak, ale úprimne, tá slanina by stačila aj bez toho javorového sirupu, no nie?!
osky
10.11.08,19:35
ja som nikdy nevedela odhadnut mnozstvo a tak mi mama vyrobila presny recept a dokonca bez vazenia:

3 dcl mlieka
1PL cukru
1 KL oleja
6,5 PL muky
za stamperlik bublinkovej mineralky
1 vajce
mozeme pridat kusot postruhaneho jablcka--na jemnucko-palacinky su vlacnejsie.
stipka soli

cesto na hladko vymiesat.

na pecenie je dolezite mat kvalitnu panvicu.

panvicu potriem pierkom olejom a lejem cesto od stredu a rozlievam otacanim panvice na tenko.ked spodna vrstva zacne vyhadzovat prve bublinky a strati sa aj posledny priznak tekutiny,obratim.Peciem mierne,nie pri zeravej platni.


musim ale povedat,ze sa mi paci napad potriet panvicu len 1.raz a potom uz vobec nemastit.
asi pridam trosku viac oleja do cesta a potom uz nebudem mastit-vyskusam to:D
osky
10.11.08,19:38
a ak chcete celkom setrit vajickom koli cholesterolu a pod.,funguje aj recept:

1/2l mlieka
9 lyzic muky
1 vajce
-ostatne ingrediencie ako v mojom predoslom prispevku.
OKAA
11.11.08,10:30
Moje palacinky sú klasické-slovenské,len niekedy dám do cesta trocha kakaa.Sú potom kakaové a tiež výborné.......A na ne tiež džem-alebo nutelu.
iris12345
12.11.08,10:04
ked date muku celozrnnu psenicnu hladku a nedate tam cukor, budete mat zdrave palacinky a mozu ich aj diabetici
velvet
24.11.08,13:55
Pre tých čo nemôžu mlieko a vajíčka:

1 liter sójového mlieka - neobsahuje laktózu, cholesterol ani mliečne bielkoviny
300 g hladkej múky
2dcl oleja
1 kypriaci prášok
vanilkový cukor - nemusí byť

všetko zmiešať - ak je to príliš riedke dosypať trochu múky, ak husté doliať minerálkou...oleja je tam dosť, ale to kvôli tomu aby sa nelepili, lebo panvica sa potrie iba studená, a potom už vôbec
sú na nerozoznanie od tých "normálnych" :)
vema
26.11.08,11:35
ja som nikdy nevedela odhadnut mnozstvo a tak mi mama vyrobila presny recept a dokonca bez vazenia:

3 dcl mlieka
1PL cukru
1 KL oleja
6,5 PL muky
za stamperlik bublinkovej mineralky
1 vajce
mozeme pridat kusot postruhaneho jablcka--na jemnucko-palacinky su vlacnejsie.
stipka soli

cesto na hladko vymiesat.

na pecenie je dolezite mat kvalitnu panvicu.

panvicu potriem pierkom olejom a lejem cesto od stredu a rozlievam otacanim panvice na tenko.ked spodna vrstva zacne vyhadzovat prve bublinky a strati sa aj posledny priznak tekutiny,obratim.Peciem mierne,nie pri zeravej platni.


musim ale povedat,ze sa mi paci napad potriet panvicu len 1.raz a potom uz vobec nemastit.
asi pridam trosku viac oleja do cesta a potom uz nebudem mastit-vyskusam to:DPalacinky sa mi osvedčili, sú dobré, piekla som ich na chalupe, kde nemám vážku. Aj jabĺčko v nich je výborné. Ja ďakujem.
pasuliatko
26.11.08,16:53
My doma robíme normalne cesto a namiesto mlieka dáme bublinkovú minerálku alebo dáme 1/2 mlieka a 1/2 minerálny..pol na pol. sú vzdušnejšie,vláčnejšie a nam doma viac chutia
osky
04.03.09,13:36
ja som nikdy nevedela odhadnut mnozstvo a tak mi mama vyrobila presny recept a dokonca bez vazenia:

3 dcl mlieka
1PL cukru
1 KL oleja
6,5 PL muky
za stamperlik bublinkovej mineralky
1 vajce
mozeme pridat kusot postruhaneho jablcka--na jemnucko-palacinky su vlacnejsie.
stipka soli

cesto na hladko vymiesat.

na pecenie je dolezite mat kvalitnu panvicu.

panvicu potriem pierkom olejom a lejem cesto od stredu a rozlievam otacanim panvice na tenko.ked spodna vrstva zacne vyhadzovat prve bublinky a strati sa aj posledny priznak tekutiny,obratim.Peciem mierne,nie pri zeravej platni.


musim ale povedat,ze sa mi paci napad potriet panvicu len 1.raz a potom uz vobec nemastit.
asi pridam trosku viac oleja do cesta a potom uz nebudem mastit-vyskusam to:D

tak dnes som znova robila tieto palacinky,ale pridala som aj jeden maly ,dobre uvareny zemiak/najprv som ho rozpucila vidlickou a k nemu som pridavala ostatne zlozky/ a aj pol kavovej lyzicky masla

palacinky boli uplne vlacne,tak jemne,ze bolo treba davat pozor ne roztrhanie,ale chut-jedna basen!!!
janka marenistakova
11.12.09,12:02
môj recept - polovica minerálky + polovica mlieka, vajce, štipka soli, 1 van. cukor, 3-4 nastrúhané jablká, štipka škorice, trochu oleja do cesta a sódy bikarbóny , múka akú práve mám v kuchyni a zamiešam tam aj ovsené vločky / obyčajné alebo prichutené/, palacinky nemajú chybu a sú aj zdravšie - natrieť ľubovoľne , lekvár , tvaroh, Granko alebo len tak
FugAn
11.12.09,12:31
2 hrnčeky mlieka, 2 vajcia, 1 a 1/2 hrnčeka hladkej múky, lyžica praškového (kryštál) cukru, štipka soli, 2 jablká, škorica.

v 1 hrnček mlieka rozhabarkovať vajcia, pridať soľ, cukor, múku, potom pomaly dolievať 2. hrnček mlieka. Nakoniec postrúhať očistené jablká pomiešať so škoricou a vmiešať do cesta. Upiecť palacinky, natrieť lekvárom, návrh šlahačka a granko a dobrú chuť.
osky
30.06.11,18:14
kedze sezona malin vrcholi,vyskusajte toto.
vsetci,ktorych som tym ponukla,sa pooblizovali az za usami.

urobte si palacinky podla svojho odskusaneho receptu.
potrite tenucko malinovym dzemom,
potom len spodnu polovicu palacinky naplnte dobrym smotanovym hustejsim jogurtom s vanilkovou prichutou
a nato naukladajte po celej polovici cerstve maliny.
prekryt vrchnou-nenaplnenou polovicou a potom este raz prelozit-vznikne nam taky trojuholnik.

zarobime si kakao,trochu cukru a len tolko mlieka,aby sa nam to dalo vymiesat na tekutu,hladku ale hustu polevu.

vyslahat slahacku a nastreknut k palacinke.
vsetko popolievat polevou tak,aby sme na palacinke i slahacke vytvorili pasikovy vzor.dozdobit listkami medovky a mäty a niekolkymi malinami.
mnam.
rdb
01.07.11,07:16
Moje celkom ine palacinky.
Ked vam zostane z nedele polievka a uz na nu akosi nikto nema chut.
Polievku precedime. Huste odlozime. Do riedkeho vmiesame na dva decilitre polievky jedno vajce a vyslahame
Pridame tolko muky aby vzniklo palacinkove cesto.
Klasickym sposobom vyprazame trosku hrubsie palacinky.
Huste z polievky nasekame, pripadne pomelieme. naplnime do palaciniek.
Ak je malo husteho mozeme pridat syr, sunku, zbytky akehokolvek tepelne upraveneho masa, kukuricku....
Posypeme struhanym syrom a podavame s velkym zeleninovym salatom.
ela77
01.07.11,14:09
Ja robím palacinky celý život z tohoto receptu:
2 vajcia,
pol litra mlieka,
22 dg múka hladká,
malá lyžička cukor práškový,
na špic noža soda bicarbona.
Všetko spolu vyšľahať a začať piecť palacinky. Po vyskúšaní množstva náplní do nich sme zostali pri plnke: hustejší vanilkový puding, alebo hustejší vanilkový puding zmiešať s tvarohom. Plnka je stále šťavnatá a aj palacinka zostane vláčna. Kto chce môže si ku tomu teraz pridať aj čerstvé ovocie (maliny a pod.)
Kto ten recept nepozná môže skúsiť.
evaj63
01.07.11,18:11
Ja robím palacinky od oka, z mlieka, minerálky, hladkej múky,vajca, lyžice cukru, štipky soli, trošku prdopeču, pol deci oleja a hlavne nikdy nezabudnem dat¨citronovú koru. Sú jemné, vláčne a prikryté misou vydržia aj 3 dni,/aj to sa už pár krát stalo, pre vel'ké množstvo/ a chutia stále rovnako.
KATA50
02.07.11,19:36
Ja robím palacinky celý život s tohoto receptu:
2 vajcia,
pol litra mlieka,
22 dg múka hladká,
malá lyžička cukor práškový,
na špic noža soda bicarbona.
Všetko spolu vyšľahať a začať piecť palacinky. Po vyskúšaní množstva náplní do nich sme zostali pri plnke: hustejší vanilkový puding, alebo hustejší vanilkový puding zmiešať s tvarohom. Plnka je stále šťavnatá a aj palacinka zostane vláčna. Kto chce môže si ku tomu teraz pridať aj čerstvé ovocie (maliny a pod.)
Kto ten recept nepozná môže skúsiť.
Tak dnes som ich urobila z dvojitej dávky,(boli vnúčatá ) naplnila tvarohovou plnkou a poliala banánom v karamele. Boli naozaj výborné . Recept som už klonovala ďalej. :-))))
janula26
16.07.11,06:51
Tak som si preštudovala palacinkové recepty v tejto téme a musím sa pochváliť manželovým postupom. Samozrejme, všetky prísady (vajce, múka, cukor, štipka soli, mlieko) sú rovnaké, ale pridáva do cesta aj polovicu rozpusteného masla. Palacinky sú krásne jemné, poddajné a panvicu nemusí vôbec potierať olejom. A ešte sme zistili jednu vec: vyhradili sme na palacinky jednu panvicu, na ktorej nepripravujeme už nič iné. Funguje to skvele :-)))
Martin Kőrösi
27.07.11,07:28
Neprelustroval som to celé... ale musím povedať že palacinky je najlepšie robiť tak, že do receptu nepridáte cukor ;)
rdb
27.07.11,10:00
Aby som sa priznal ja sa palaciniek nebojim! Ked sa do nich pustim nezostane ani jedna!
:D
janula26
27.07.11,15:47
Tak som si preštudovala palacinkové recepty v tejto téme a musím sa pochváliť manželovým postupom. Samozrejme, všetky prísady (vajce, múka, cukor, štipka soli, mlieko) sú rovnaké, ale pridáva do cesta aj polovicu rozpusteného masla. Palacinky sú krásne jemné, poddajné a panvicu nemusí vôbec potierať olejom. A ešte sme zistili jednu vec: vyhradili sme na palacinky jednu panvicu, na ktorej nepripravujeme už nič iné. Funguje to skvele :-)))


Tak musím ešte opraviť množstvo masla na jeden liter mlieka: nie polovicu, ale 1/4 zo 125g masla. Nemôžem tu manželovi robiť zlú reklamu ;)
A ešte jedna vec, to cesto musí vyzrieť (asi 1 hodinu). Potom by malo mať takú dobrú, hladkú konzistenciu (ako redšia omáčka). Snáď už je to všetko :)
osky
28.07.11,07:13
dnes som si na ranajky urobila par palaciniek zo spaldovej celozrnnej muky a skusila som pridat trochu oleja do cesta-je to fakt prakticke ze sa nemusi potierat panvica,ale su tazsie na zaludok.
ja ked si spravim tie moje,potriem panvicu minimalne,nie su vobec mastne,ba su az suche-ale su dietne.

typ-taketo celozrnne palacinky su super vec aj pre deti na ranajky a plnim si ich syrom philadelphia s prichutou milka alebo teraz je na trhu uz aj prichut med.jedno balenie v rakusku stoji 1,09eur.
tu medovu jedavam aj s chlebom a dam si na to niekedy este dzem,je to lahsie na zaludok ako maslo a chuti skvelo.;)
osky
26.03.12,12:53
chytila ma pazravost,tak som robila taketo bez vajicka:

3 PL ryzovych vlociek namocenych v cca 150 ml vody caz noc/ja som to mala uz tyzden takto v chladnicke a nemala som to kedy zjest.../
2 PL kopcovite sojovej muky
7 PL kopcovitych spaldovej celozrnnej muky s klickami
1 PL kopcovita celozrnnej raznej muky
stipka soli
cca 0,5 l mlieka

ak je treba pridame este trosku muky alebo mlieka aby sme dosiahli spravnu hustotu

palacinkaren nechame poriadne rozpalit a potrieme troskou slnecnicoveho oleja lisovaneho za studena
nalejeme cesto a pootaceme aby sa rozlialo po celej panvici
nechame upiect aked sa uz okraje oddeluju,rychlo podoberieme sirokou naberackou a otocime

tieto palacinky su take chrumkave,nie su mastne,ale su ine ako klasicke biele palacinky
skusala som najprv piect celkom bez oleja,dalo sa to ale panvica musela byt ozaj horuca a museli byt dobre pripecene,inak sa nedali podobrat a otocit-a boli prilis suche

jedla som ich s javorovym sirupom a s agavovým sirupom
Chokma
23.05.12,18:26
Ja som odkukala a zvyknem robit palacinky v takom sirupe (trosku podobny javorovemu), je este lepsi a robim ho sama: rozpustite v hlbsej panvici maslo (cca 70 g), pridate zo dve hrste krystal cukru, rozpustite ho v nom, aby sa tahal ako karamel, potom do toho sprcnete pomarancovu stavu, dzus alebo inu ovocnu z kompotu a tak. Samozrejme to bude sycat a cukor ztvrdne, ale miesanim ho znovu roztopite. Pridate amaretto - podla chuti, nechate trosku povarit a date na tichy ohen - namacate palacinky zlozene na trojuholniky, aby sa cele obalili do sirupu. Mozete sirup pouzit tiez na slahacku a tak.
osky
29.05.12,11:40
to je ale poriadna kaloricka bomba
bettylou
14.06.12,03:24
Spravím čerstvý špenát na cesnaku, hneď ako špenát zmäkne, vyberám. Potriem na palacinku posypem syrom a zapečiem.
Alebo potriem, nutelou, prípadne vanilkovým pudingom alebo miláčikom (to radšej studené)
Chokma
14.06.12,17:36
naaa sak, ked volado robi, tak si moze a potrebuje dat aj viac kalorii a osladit si zivot :)
Chokma
14.06.12,18:00
super, zrovna mam cerstvy spenat a rozmyslala som, co s nim...
ZEvina
26.06.12,07:11
priznám sa, nečítala som to celé, tak možno, že už to tu je. Moje vnučky majú veľmi radi palacinky. Niekedy im robievam aj palacinkový "zákusok" (ako to volá prostredná vnučka): starší rohlík rozkrojím na štyri časti a obalím v palacinkovom cestíčku, do ktorého som nastrúhala na jemno jedno jablko, vypražím a posypem práškovým cukrom, alebo natriem jahodovým džemom.