janka001
21.03.08,11:35
Ahojte poraďáci, mám zopár otázok:

- môžem vŕtačku v hodnote 7.000,- SK zaúčtovať do prevádzkovej réžie a je potrebné ju zaradiť aj do pomocnej knihy drobného majetku?
- zdroj do PC môžem taktiež zaradiť do prev. réžie alebo sa to účtuje iným spôsobom ako nejaké technické zhodnotenie ? PC je zaradené v majetku.
- bloček v pokladni je vystavený na sumu 134,90 Sk, môžem ho v takejto čiastke zaúčtovať?
- v banke, daň z úrokov zaúčtujem do prevádzkovej réžie?

Ďakujem krásne za rady.

J.
Dana K.
21.03.08,10:39
Ahojte poraďáci, mám zopár otázok:

- môžem vŕtačku v hodnote 7.000,- SK zaúčtovať do prevádzkovej réžie a je potrebné ju zaradiť aj do pomocnej knihy drobného majetku?
Ak nemáš v softe členenie výdavkov OZD aj na drobný majetok, tak by som to dala do materiálu a určite treba daradiť do knihy dr.majetku

- zdroj do PC môžem taktiež zaradiť do prev. réžie alebo sa to účtuje iným spôsobom ako nejaké technické zhodnotenie ? PC je zaradené v majetku.
Ak to nie je oprava, tak to bude technické zhodnotenie.
- bloček v pokladni je vystavený na sumu 134,90 Sk, môžem ho v takejto čiastke zaúčtovať?
zaúčtuj 135,00 - určite sa zaplatilo toľko, nakoľko 10 halierov už nemáme
- v banke, daň z úrokov zaúčtujem do prevádzkovej réžie?
daň z príjmu

Ďakujem krásne za rady.

J.

odpovede v texte
janka001
21.03.08,10:45
zdroj do PC môžem taktiež zaradiť do prev. réžie alebo sa to účtuje iným spôsobom ako nejaké technické zhodnotenie ? PC je zaradené v majetku.
- nejedná sa o opravu, jeden zdroj sa pokazil, tak sa musel kúpiť druhý, ale to tech. zhodnotenie, ako to zaúčtujem?

v banke, daň z úrokov zaúčtujem do prevádzkovej réžie?
- predpokladám, že máš na mysli VOZD, ale presnejšie, do akého stĺpca?
Dana K.
21.03.08,11:00
zdroj do PC môžem taktiež zaradiť do prev. réžie alebo sa to účtuje iným spôsobom ako nejaké technické zhodnotenie ? PC je zaradené v majetku.
- nejedná sa o opravu, jeden zdroj sa pokazil, tak sa musel kúpiť druhý, ale to tech. zhodnotenie, ako to zaúčtujem?

v banke, daň z úrokov zaúčtujem do prevádzkovej réžie?
- predpokladám, že máš na mysli VOZD, ale presnejšie, do akého stĺpca?


Len sa chcem uistiť, či myslíme to isté - zdroj je tá počítačová skrinka komplet, nielen nejaká súčasť PC? Tak potom to nebude tech.zhodnotenie ale normálne nákup drobného majetku.Starý zdroj sa vyradí a nový zaradí do majetku. Ale ak sa nemýlim, malo by sa to účtovať do stĺpca nákup materiálu, nie do prevádzkovej réžie.

Daň z úrokov v banke sú výdavky NEOVPLYVŇUJÚCE základ dane - stĺpec platba dane z príjmu. Odpočítava sa to až v daňovom priznaní ako preddavok.
Lydka R
21.03.08,11:01
zdroj do PC môžem taktiež zaradiť do prev. réžie alebo sa to účtuje iným spôsobom ako nejaké technické zhodnotenie ? PC je zaradené v majetku.
- nejedná sa o opravu, jeden zdroj sa pokazil, tak sa musel kúpiť druhý, ale to tech. zhodnotenie, ako to zaúčtujem?

v banke, daň z úrokov zaúčtujem do prevádzkovej réžie?
- predpokladám, že máš na mysli VOZD, ale presnejšie, do akého stĺpca?

K prvej otázke - práveže sa jedná o opravu, predsa sa ten starý pokazil
Druhá otázka - ide o VNZD - daň z príjmu (ako ti bolo vyššie odpovedané), je to zrazená daň podľa §43 ZDP

Ale skús trošku aj polistovať na PORADE, lebo sú to otázky rozoberané už x-krát.
janka001
21.03.08,11:34
Ešte by som sa vrátila k tej vŕtačke. Určite to má byť nákup materiálu? Nie je aspoň nákup tovaru? Predsa z toho sa už ďalej nič nevyrába. Možno sa mýlim, tak sa pýtam:)
Dana K.
21.03.08,11:44
Ešte by som sa vrátila k tej vŕtačke. Určite to má byť nákup materiálu? Nie je aspoň nákup tovaru? Predsa z toho sa už ďalej nič nevyrába. Možno sa mýlim, tak sa pýtam:)

Pôvodne si sa pýtala, či je to prevádzková réžia, tak na základe toho som odpovedala, že sa to účtuje do stĺpca materiál-to preto,že to eviduješ v pomocnej evidencii. Réžia sa neeviduje nikde.

Tovar by to bol vtedy, keď to ďalej predávaš.;)
janka001
21.03.08,11:48
Ak tomu dobre rozumiem, dam to teda do 3500 na clenenie na material? Celkom nerozumiem.
Dana K.
21.03.08,11:52
Ak tomu dobre rozumiem, dam to teda do 3500 na clenenie na material? Celkom nerozumiem.

Tak teraz nerozumiem ja. Čo myslíš tým 3500?

Vŕtačka stojí 7000, ak ju ďalej nepredávaš, ale používaš, tak to zaúčtuješ ako VOZD-nákup materiálu a zárvoveň zaeviduješ v knihe drobného majetku. Ak to dáš do prevádzkovej réžie, tak to nie je až taká hrozná chyba, je to rovnako v nákladoch.
janka001
21.03.08,11:56
Tak teraz je to uz ok:) Vďaka