nikitaf1
21.03.08,14:05
Dobry den,

potrebovala by som poradit. V penaznom denniku pri uzavierkovych operaciach som zaradila a odpisala majetok. Ale aj zaradenie, aj odpis mi hodilo do VNZD. Podla mna to nie je spravne, ale neviem to ani opravit nakolko to program (money) potiahne sam... neviem si s tým rady.
Poradí mi niekto?
IVEB
21.03.08,13:09
Nerozumiem tomu zaradila a aj odpísala. V JÚ nákup odpisovaného majetku v deň nákupu je VNZD a pri uzávierkových operáciách odpis je VOZD.
nikitaf1
21.03.08,13:15
Nakupili sme ho fakturou ktora mi nevstupila do penazneho dennika nakolko som ju este nezaplatila. Vyplnila som si kartu majetku a som ho zaradila. To mi potiahlo do uzavierkovych operacii ako VNZD, takze toto je celkom ok. Nastavila som si danove odpisy a ked som si v programe dala ze zauctovat danovy odpis, tak mi to potiahlo opat do VNZD. To je nejaka blbost a neviem si to programovo opravit... program mam Money
Timka1
21.03.08,13:17
V Money môžeš zaradiť majetok dvoma spôsobmi a to: cez došlú faktúru alebo cez kartu majetku. Ak máš zaúčtovanie urobené , čo predpokladám, v faktúre, netreba robiť v karte majetku. V karte majetku v záložke pohyby netreba zaškrtnúť poličko účtovanie a tým pádom sa nezaúčtuje. V daňových odpisoch máš tiež políčko zaúčtovanie a tam si treba vybrať správny pohyb účtovania, na základe ktorého sa odpis zaúčtuje do peňažného denníka. Napr. výdaj réžia - čo je VOZD. Tento odpis sa ti prejaví v uzavierkových úpravach, ktoré sa dajú kedykoľvek zmazať a môžeš znovu urobiť odpis.
nikitaf1
21.03.08,13:30
timka1 velmi pekne ti dakujem. tam som mala chybu v tych nastaveniach pri odpise. Este raz velky dik
Timka1
21.03.08,13:46
Som rada, že sa to podarilo.
dvojča
25.03.08,12:11
Potrebujem súrne poradiť,prosím. Živnostník kúpil v apríli koňa za 39tis. a v auguste za 40tis., ktoré sa odpisujú 6 rokov. Práve som sa dočítala, že prednostné sú účtovné odpisy, ktoré sú považované za daňové. Čiže podľa správnosti by som si mala dať do VOZD na konci roka za prvého koňa odpis za celý rok 6500,- alebo len za 9 mesiacov 4878,-(39000/72*9mesiacov)? Rozdiel 1622,- Sk by bol potom nedaňový? Skúste mi to prosím vysvetliť. Program Alfa mi do peňažného denníka potiahol ako VOZD celých 6500,-. Veľmi pekne ďakujem!!!!!
zuhl
25.03.08,12:13
V JÚ sa nerozdeľujú daňové a účtovné odpisy. Takže odpis celých 6.500.
dvojča
25.03.08,12:18
zuhl, ani nevieš, ako mi tvoja odpoveď pomohla, veľmi pekne ďakujem. Jednoducho ste všetci super. Krásny deň