Jennys
21.03.08,14:28
Pekný deň, už dlhšiu dobu uvažujem že si založím e-shop kde by bol predaj výživových doplnkov, teda doplnkov stravy ako napríklad: doplnky na chudnutie, rast pŕs... (ale starostlivo vyberané nie hocičo) chcem sa spýtať či mi neviete niekto poradiť či musím mať na to nejaké špeciálne osvedčenie, povolenie alebo niečo podobné. Nejde pravdaže o predaj liečiv len doplnkov stravy ktoré liekmi nie sú, tak myslím, že by to nemal byť problém, ale nikdy som sa o niečo podobné nezaujímala a neviem čo je za tým, tak preto potrebujem poradiť. Prípadne aj odkaz na zákon, ktorý sa k tomu vzťahuje. Živnostenský list mám malo by to byť len ako predaj tovaru teda maloobchod, ak sa nemýlim, čo v živnosti aj uvedené mám. Ďakujem za každú radu.
ludo_centrum
23.03.08,16:03
doplnky výživy môžeš predávať. Je však dôležité, aby boli zaregistrované na ministerstve zdravotníctva ako doplnky výživy. To je ale starosť výrobcu, prípadne dovozcu do SK (zvyčajne). Ty ako predajca si môžeš urobiť zmluvu o odbere atď... ale ani nemusíš. Hlavne sa slušne slušne správaj voči zákazníkom a teda buď zdatná v podávaní informácii o produktoch. Najlepšia škola je vlastná skúsenosť s produktom (nie vždy to ide).
V tomto smere mám celkom dobrý prehľad, v prípade potreby aj ohľadne info o produktoch mi kľudne môžeš napísať. Najlepšie cez súkromnú správu.
ludo_centrum
23.03.08,18:07
dik za spravu. Neuvedomil som si, ze nemozem pisat sukromne spravy lebo nie som registrovany viac ako 5 dni (to je nejaka asi podmienka).
Napis mi teda este do sukromnej spravy adresu tvojho emajlu. Dam ti adresy na ministerstvo aj s tel. č. pripadne menami konkretnych ludi ktori to maju presne na starosti. Usetri ti to cas a urcite aj kopec penazi.
Ohladne produktov, pripadne marketingu mozem tiez. Zo skusenosti viem, ze lepsie ti poradi niekto kto ta nepozna, nez kto ta pozna :-).
Dalsie detaily len majlom, tu by to vzhľadom na pravidlá nenaslo svoje miesto, čo je pochopiteľné.
Jennys
25.03.08,09:47
Ahojky, už som napísala na súkromnú správu mail, budem rada akejkoľvek informácii či dobrej rade, preto prosím ak niekto ešte vie poradiť nech napíše, budem naozaj vďačná.:)
NITRIX
26.03.08,21:18
Dobry den, tiez by som sa rad zapojil do tejto temy. Zaujimalo by ma ako funguje taky eshop s doplnkami vyzivy...mohol by sa niekto podelit so skusenostami a poradit co a ako? Velmi pekne dakujem
Jennys
27.03.08,04:36
Ahojte, tak Ludo mi žiaľ nakoniec neporadil...ak mi bude vedieť poradiť niekto iný tak budem rada, ohľadom čohokoľvek čo sa tohto týka.
NITRIX
27.03.08,19:14
Nikto neporadi?