popoka34
21.03.08,16:18
Dobrý večer...do ktorého riadku Daňového priznania typu B sa zapisujú úroky pripísané na bankovom účte /príjem/ a do ktorého daň z uvedených úrokov. Jedná sa o SZČO, ktorá má príjmy len zo živnosti. Ďakujem
ekopo
21.03.08,15:44
Prijaté úroky sú súčasťou príjmov podľa § 6 to znamená že idú do tabulky č. 1 riadok 2 stlpec 1. Daň z úroku ide na riadok 98.
popoka34
21.03.08,15:50
Prijaté úroky sú súčasťou príjmov podľa § 6 to znamená že idú do tabulky č. 1 riadok 2 stlpec 1. Daň z úroku ide na riadok 98.
Ďakujem..:-)
abel
21.03.08,16:10
Ja by som za takú rýchlu odpoveď skúsila kliknúť na tú "tlačicu" oceňujem u ekopa :D
zoe
23.03.09,11:46
Ahojte,

moje uroky na bankovom ucte su uz zdanene, bolo mi povedane v banke. Ale tato dan na vypise z BU konkretne nie je uvedena. Je tam len polozka kreditne uroky. Musim ich uviest medzi prijmami aj tak? Radsej ich dvakrat zdanit, ako ani raz?
Dakujem
Mickya
23.03.09,11:54
Ahojte,

moje uroky na bankovom ucte su uz zdanene, bolo mi povedane v banke. Ale tato dan na vypise z BU konkretne nie je uvedena. Je tam len polozka kreditne uroky. Musim ich uviest medzi prijmami aj tak? Radsej ich dvakrat zdanit, ako ani raz?
Dakujem
uroky na bankovom ucte su povazovane vlastne ako prijem zo zivnosti, cize treba ich uviest do prijmov.
ešte doplním... ak by šlo o zamestnanca, sú zrazené zrážkovou daňou a berú sa ako vysporiadané
zoe
23.03.09,12:07
Ide o uroky na podnikatelskom ucte SZCO. V banke pani tvrdila, ze su zdanene, ale konkretne dan na bankovom vypise nie je uvedena, je tam len kreditny urok. Priratam ich teda k prijmom a vypocitam si z celkovych prijmov 40% vydavky?
dakovala.. :)
Tweety
23.03.09,12:11
Ide o uroky na podnikatelskom ucte SZCO. V banke pani tvrdila, ze su zdanene, ale konkretne dan na bankovom vypise nie je uvedena, je tam len kreditny urok. Priratam ich teda k prijmom a vypocitam si z celkovych prijmov 40% vydavky?
dakovala.. :)
Správne.
evina
31.01.10,18:34
Prijaté úroky sú súčasťou príjmov podľa § 6 to znamená že idú do tabulky č. 1 riadok 2 stlpec 1. Daň z úroku ide na riadok 98.
Doplním pre rok 2009 je to riadok 99 /daň z úrokov/