saglucka
24.03.05,15:39
Súrne potrebujem poradiť.

Jeden pán ma poprosil o zúčtovanie dane. Mal viacej zamestnavateľov behom roka. To je všetko jednoduché len jeden zádrhel v tom je! V mesiacoch jún - august pracoval u jedného, ktorý mu mzdu za tieto mesiace nevyplatil preto aj odyšiel. Nemá žiadne potvrdenie o zúčtovaní dane, nemá ani výplatné pásky, daň ani odvody nie sú zaplatené. Čo s tým?? Ako to spraviť s tými 3 mesiacmi???
Veľmi pekne ďakujem.
luebchenko
24.03.05,14:44
Myslíš že mal viac zamestnávateľov, nie? Daj mu do zúčtovania len to, na čo má potvrdenie, nebude predsa daň priznávať za niečo čo nezarobil!!! Napíš skutočné mesiace v ktorých aj zarobil (podľa potvrdení), nezdaniteľnú čiastku celú - nárok má, a basta :D
saglucka
24.03.05,14:49
Aha ďakujem. A nebudú problémy s tým že 3 mesiace nič nemá, ani na úrade práce nebol ani nič??? Má priložiť aj niečo ohladom toho zamestnania, ja neviem zmluvu, výpoved alebo vobec nič?
DanielaSL
24.03.05,14:55
Aha ďakujem. A nebudú problémy s tým že 3 mesiace nič nemá, ani na úrade práce nebol ani nič??? Má priložiť aj niečo ohladom toho zamestnania, ja neviem zmluvu, výpoved alebo vobec nič?
Ja niekedy prikladám ich čestné prehlásenie, že nemali tie mesiace žiaden príjem.
A niekde to aj na DÚ vyžadujú.
sway
24.03.05,15:01
Ja niekedy prikladám ich čestné prehlásenie, že nemali tie mesiace žiaden príjem.
A niekde to aj na DÚ vyžadujú.
presne tak to má byť - ja súhlasím!!
saglucka
24.03.05,15:13
Čiže len čestné prehlásenie že nemal príjem stačí. Netreba tam nič písať že bol zamestnaný len nedostal za tie tri mesiace zaplatené!?
saglucka
24.03.05,15:14
Ďakujem Vám :)
DanielaSL
24.03.05,15:37
Čiže len čestné prehlásenie že nemal príjem stačí. Netreba tam nič písať že bol zamestnaný len nedostal za tie tri mesiace zaplatené!?
Stačí len to čestné prehlásenie.
brm
26.03.05,08:31
Aha ďakujem. A nebudú problémy s tým že 3 mesiace nič nemá, ani na úrade práce nebol ani nič??? Má priložiť aj niečo ohladom toho zamestnania, ja neviem zmluvu, výpoved alebo vobec nič?za tie tri mesiace bol prihlásený do sociálky a na zdravotku? ak nie, nech si aspoň zdravotku doplatí...
Hlinkovx
26.03.05,11:59
A čo s chlopom...ktorý bol do júla na úrade práce...a od augusta začal podnikať na základe živnostenského oprávnenie SZČO /ale do konca roka nemal žiadne výdavky a ani príjmy - jedine zdravotné poistenie si zaplatil/ Od 1.1.2005 prerušil živnosť.. a od 2.1.2005 je zamestnaný u nás v SRO...
Musí si tiež robiť nejaké daňové..aj keď vlastne žiadny príjem nemal??
Ako je to s daňovým bonusom na dieťa v tomto prípade ?
Zuzka
26.03.05,12:54
Silvia, on podľa mňa musí podať daň. priznanie za rok. 2004, pretože mal živnosť. Ak bol v edený na úrade práce do júla, tak priloží fotokópiu potvrdenia, že bol evidovaný ako nezamesntaný a podá daň. priznanie s čestným prehlásením, že nemal žiadne príjmy. Čo sa týka daň. bónusu, podľa mňa nemá nárok naň, pretože by musel mal príjem rovnajúci sa minimálne 6 násobku min. mzdy. Takže iba podá daň. priznanie.
Hlinkovx
26.03.05,13:00
ZUZKA..ďakujem...
Marta V
26.03.05,20:19
Karkulka
Podľa mna si nemusí platiť ani zdravotné poistenie, ved zamestnávateľ mu nevyplatil mzdu a on u neho pracoval. To znamená že bol zdravotne poistený a zdravotná poistovňa si bude nedoplatok vymáhať od zamestnávatela a nie od pracovníka. A k daňovému priznaniu nech napíše čestné prehlásenie, ze za tie mesiace bol zamestnaný v XY organizácii a že mu nevyplatili mzdu, z toho dôvodu nemá priložené potvrdenie.
DanielaSL
26.03.05,20:48
Karkulka
Podľa mna si nemusí platiť ani zdravotné poistenie, ved zamestnávateľ mu nevyplatil mzdu a on u neho pracoval. To znamená že bol zdravotne poistený a zdravotná poistovňa si bude nedoplatok vymáhať od zamestnávatela a nie od pracovníka. A k daňovému priznaniu nech napíše čestné prehlásenie, ze za tie mesiace bol zamestnaný v XY organizácii a že mu nevyplatili mzdu, z toho dôvodu nemá priložené potvrdenie.
Áno , s týmto názorom aj ja súhlasím.
brm
26.03.05,21:51
Karkulka
Podľa mna si nemusí platiť ani zdravotné poistenie, ved zamestnávateľ mu nevyplatil mzdu a on u neho pracoval. To znamená že bol zdravotne poistený a zdravotná poistovňa si bude nedoplatok vymáhať od zamestnávatela a nie od pracovníka. A k daňovému priznaniu nech napíše čestné prehlásenie, ze za tie mesiace bol zamestnaný v XY organizácii a že mu nevyplatili mzdu, z toho dôvodu nemá priložené potvrdenie.ja som sa pýtala, či bol za tie tri mesiace poistený-ak nie je odvedená ani daň ani poisté, kde je napísané, že ho vôbec dakde prihlásili? čo ak je medzitým z toho všetkého dohoda? mal vôbec pracovnú zmuvu? ak áno, vtedy je to na zamestnávateľovi, ak ju nemá...sorry, ale potom budú džubkať pracovníka