zoubiri
21.03.08,18:04
Prosím Vás, nemohli by ste mi niekto poradiť čo robiť v mojej situácií.
Mám sprostredkovateľskú agentúru a sprostredkujem prácu za úhradu V Anglicku.
Zmluvu mám zostavenú tak, že uchádzači mi musia zaplatiť poplatok do 30 dní. Jeden z uchádzačov nezaplatil poplatok a chce ukončiť prac. pomer, tak musí zaplatiť aj pokutu. Sprostredkovanie je 10 000 SK a pokuta 6.500 Sk.
Ako môžem od neho dostať peniaze?
Mám naňho podať trestné oznámenie, alebo mu to mám strhnúť s platu, na čo nárok nemám?
Prosím poradte. Ďakujem
Melnick
21.03.08,17:44
Píšeš ,že máš s uchádzačom podpísanú zmluvu . Táto by mala chrániť obidve strany pred nekalými praktikami.:) Nie vždy čítam sťažnosti z opačného "brehu".
Väčšinou bývajú podvedení uchádzači.
Postupuj podľa zmluvy a predovšetkým v súlade so zákonom.
zoubiri
21.03.08,17:53
No ja som totiž taká dobrá agentúra, ktorá zachraňuje aj ľudí ked ich agentúra oklame v Anglicku. Lebo aj ja som si už svoje prežila.
Snažím sa im pomáhať zo všetkým, no niektorí ľudia to len využijú a nezaplatia.
Ďakujem veľmi pekne za radu.Dúfam že nájdem dajaké východisko
Melnick
21.03.08,18:06
zoubiri
21.03.08,18:31
Ďakujem Ti veľmi pekne :D
rickman
22.03.08,16:57
Pokial som tomu porozumel dobre, tak je to pre mna jednoznacne podnikatelsky napad desatrocia!

Ty si taka dobra agentura, ktora zabezpeci pracu ludom, ktorych zle agentury podvedu. Neuveritelne. To nevymyslis, to je zivot :).

A este k tomu oklamu aj teba. To nevymyslis, to je SLOVAK!! :D

Urcite v medziach zakona - ved si predsa dobra agentura. Skontaktuj sa s nejakym notarom alebo najlepsie pravnikom, nech to vybavi. Po prvej upomienke zaslanej JUDr. XY bude ten dotycny velmi rychlo presvedceny a peniaze budes mat doma skor, nez si pomyslis ;).
Skoda, ze v zmluve nemas aj klauzulu, ze v pripade, ze budes nutena siahnut po pravnej pomoci, tak ti tu pravnu pomoc aj niekto zaplati. To by bolo ine caffeee :P.
zoubiri
23.03.08,17:07
Dakujem velmi pekne za radu. Uz som sa skontaktovala s právnikom a ideme jednat. :D Bude to síce trvať dlho, lebo dotičná osoba je mimo SR, ale dúfam že to nakoniec dobre dopadne.Totiž som na trhu iba rok, tak sa ešte učím z vlastných chýb, čo už,nechcem ľuďom klamať a miesto toho oni oklamú mňa, ľuďom sa veriť v dnešnej dobe nedá.
Ďakujem
PERSON SLOVAKIA
27.03.08,06:14
Ja mám agenturu na sprostredkovanie práce už 8 rokov a mohla by som napísať román o tom ako som doplatila na niektorých ľudí, ktorým som prácu sprostredkovala. Mám v sebe zakódované "pomáhať ľudom" veď sú bez práce. Pustila som strašne veľa ľudí do zahraničia bez poplatku, zmluvne, sa mi zaviazali, že po odpracovaní 1 mesiaca za túto službu zaplatia a potom som márne čakala.ˇAž po rokoch ma život naučil, že sprostredkovanie práce je taký istý produkt, ako keď si kúpia v obchode topánky. No nech skúsia sa dohodnúť z predavačkou, že im príde za topánky zaplatiť z prvej výplaty.
Ak Vás zaujimajú moje skusenosti a rady velmi rada pomozem.
Inak sprostredkovanie práce je velmi tvrdý chlebík.....Maja
Daniela37
27.03.08,07:46
Ahojte, ako vidím mám sa načo tešiť. Ja v tejto brandži práve začínam. ADZ mám povolenú a na SZÚ len čakám.
Pekný deň Vám všetkým prajem.
Daniela
zoubiri
31.03.08,08:51
tak to ti prajem veľa šťastia a dobré nervy.
Začiatky nie sú samozrejme ľahké, ale časom sa človek do toho dostane.
Daniela37
01.04.08,07:16
Zoubiri dakujem ,to štastie určite budem potrebovat a nervy tiež. Dufam ze sa mi to rozbehne .
Pekny deň prajem vsetkym na porade.
Daniela