Netka
21.03.08,18:52
Ahojte,

prosím Vás čo sa dá robiť s príjmom, ktorý neviem identifikovať je to cca 400,- čo prišli na účet ... môžem tieto peniaze zaradiť medzi POZD ako ostatné príjmy?
Ďakujem.
VladoaKatka
21.03.08,17:59
Za prvé je to škoda zaradiť medzi POZD, pokiaľ nezistíš aké sú to príjmy.
Je to jednorázová suma alebo je to vaic príjmov, z akého účtu sú, presda na účet keď prichádzajú peniaze je tam účet - odkiaľ?
Netka
21.03.08,18:08
Účet tam je, je to platba od odberateľa ale nik netuší za čo a čo to je .... pirznám sa, že sa mi nechce nad tým špekulovať, najradšej by som to zdanila a hotovo ...
VladoaKatka
21.03.08,18:17
Ale odberaťeľ môže platiť len na základe daňového dokladu - faktúry. Nejaký dod.list asi nemáte v evidencii alebo FA v evidencii pohľadávok. Spojte sa s odberateľom, čo to je za platbu?
Dana K.
21.03.08,18:20
No aby vás potom niekto neťahal po súdoch za bezdôvodné obohatenie. Aj keď je to iba 400 Sk...
Netka
21.03.08,18:53
Ďakujem za rady, skúsim to nejako riešiť. Prajem pekný večer.
veronikasad
21.03.08,18:59
Účet tam je, je to platba od odberateľa ale nik netuší za čo a čo to je .... pirznám sa, že sa mi nechce nad tým špekulovať, najradšej by som to zdanila a hotovo ...
Zaúčtuj to cez priebežne položky r.2007 a v r.2008 vráť platiteľovi.Priebežné položky sa ti vyrovnajú.

------
Veronika
Netka
21.03.08,19:25
Nechápem .... mám to dať v banke ako preibežnú poločku výdaj a potom keď mu tie korunky vrátim tak to mám dať ako pribežnú položku príjem? A teraz mi tá suma bude figurvať aj vo výkaze majetku a záväzkov .. nevadí to?
veronikasad
21.03.08,19:31
Nechápem .... mám to dať v banke ako preibežnú poločku výdaj a potom keď mu tie korunky vrátim tak to mám dať ako pribežnú položku príjem? A teraz mi tá suma bude figurvať aj vo výkaze majetku a záväzkov .. nevadí to?
Ano, ja to tak robím a mám to na očiach, kým to nevyrovnám.
Manual
21.03.08,19:34
Ahojte,

prosím Vás čo sa dá robiť s príjmom, ktorý neviem identifikovať je to cca 400,- čo prišli na účet ... môžem tieto peniaze zaradiť medzi POZD ako ostatné príjmy?
Ďakujem.
Ak nevieš za čo je tá platba, tak by som to zaúčtoval ako PNZD mylná platba a vrátil späť na účet odkiaľ to prišlo a zaúčtoval ako VNZD.
VladoaKatka
22.03.08,10:56
Jednoznačne - PNZD a VNZD.
Priebežné položky ja považujem svoje peniaze na ceste t.j. z účtu do pokladne a naopak. Takéto omylom poukázané platby resp. 2x uhradené FA rozhodne rieším cez príjmy a výdaje neovplyvňujúce základ dane - iné príjmy a výdaje.
Zita5
22.03.08,11:10
Ahojte,

prosím Vás čo sa dá robiť s príjmom, ktorý neviem identifikovať je to cca 400,- čo prišli na účet ... môžem tieto peniaze zaradiť medzi POZD ako ostatné príjmy?
Ďakujem.

Do vyriešenia prípadu by som uvedenú sumu zaúčtovala do Knihy záväzkov /nakoľko peniaze nepatria Vám a vzniká povinnosť ich vrátiť ...čiže máte cudzie peniaze /a prijatie tejto platby účtovať ako PNZD .Pri platbe vrátenia finančnej výšky účtovať ako VNZD so spárovaním záväzku .