sammy19
21.03.08,19:14
Chcela by som vás poprosiť o radu. Chystáme sa renovovať fasádu (bez zateplenia) - plocha fasády cca 250m2 + plocha fasády pod mozaikovou omietkou - plocha cca 65m2. Firma, ktorú sme oslovili, nám povedala predbežnú cenu okolo 350 000,-Sk. Keďže nemáme absolútne prehľad, chcem sa spýtať, čo si o výške tej sumy myslíte. Je primeraná?
Vďaka za názory!
AndrejG
21.03.08,18:46
No za 315m2 to nieje tak vela. Samozrejme da sa to aj lacnejsie, najst si partiu na pracu a material si objednat sam. Mne to vychadza dokopy na nejakych 700/m2 aj s finalnou farbou, ked zaplatim iba za pracu a material objednam sam. Zateplujem 13cm eps. Takze na vas rozmer by to bolo 220tis. + lesenie, dajme tomu 15tis., takze nech to zaokruhlim hore na 240tis. Minimalne viete na aku cenu ich mozete stlacit, aj ked pochybujem, ze tak nizko budu chciet ist.
Composite
22.03.08,10:16
region?
Tak, tak materiál a všetko potrebné si treba doviezť a murári, nech berú len za robotu.
Ale si treba zohnať, nejakú partu živnostníkov, ktorí majú dobré preferencie a bude to ešte lacnejšie ;)
misomiso
22.03.08,10:21
Ja by som si na vasom mieste porovnal cenu fasady bez zateplenia a so zateplenim. Uvidite, ze rozdiel nebude skoro ziaden.
sammy19
22.03.08,11:11
Vďaka za reakcie.
My sme z Trenčianskeho kraja a chceli by sme, aby to všetko spravila stavebná firma. A tá cena je kalkulovaná na materiál z Baumitu.
AndrejG
22.03.08,14:02
Jaaaaj, pardon, ja som si vobec nevsimol, ze to planujete bez zateplenia. No ako vidite, moja cena je nizsia aj so zateplenim...:)
padro
22.03.08,14:18
:eek: mne sa to zda strasne vela, aj ked firmy si zvyknu zapytat asi by som to riesil inak, ale aj tak to je vela nie:confused:
AndrejG
22.03.08,18:18
Jasne, ze je to vela, za omietku sa berie 100-200Sk/m2 a farba vychadza podla odtiena tiez 100-200/m2, nech by sme to dali na 400/m2, tak pri 315m2 by to bolo 126tis.
220870
23.03.08,11:28
Z toho čo ste napísali nieje celkom jasné v akom stave sa momentálne nachádza vaša fasáda, a aká bude konečná povrchová úprava. Minulý rok na jeseň sme robili niečo podobné základ bol brizolit a konečná omietka bola ( JUB-ka zatrhávaná 2mm)v BN a vyšlo to viac ako o polovicu menej.
Composite
23.03.08,11:39
tak v TN kraji je to premerštená cena.
Ako myslíte, že skúsená parta je horšia ako stavebná firma? OMYL!
V stavebnej firme, väčšinou (nehovorím, že vždy a všetci), robia fušeri. Nie všetko spravia ako majú, keď niečo nevychádza, tak to zakryjú,...

Parta robí sama na seba, čiže berú menšie peniaze a musia robiť poriadne, aby si ich ľudia volali,.... najlepšia reklama je poriadne odvedená robota a spojný zákazník, ktorý to rozhlási ďalej,...

v TN kraji sa dá zohnať m2 fasády bez materiálu od 150 sk (bez problémov)
220870
23.03.08,11:39
No za 315m2 to nieje tak vela. Samozrejme da sa to aj lacnejsie, najst si partiu na pracu a material si objednat sam. Mne to vychadza dokopy na nejakych 700/m2 aj s finalnou farbou, ked zaplatim iba za pracu a material objednam sam. Zateplujem 13cm eps. Takze na vas rozmer by to bolo 220tis. + lesenie, dajme tomu 15tis., takze nech to zaokruhlim hore na 240tis. Minimalne viete na aku cenu ich mozete stlacit, aj ked pochybujem, ze tak nizko budu chciet ist.


Ako firma ten material ( väčšinou)dokážem zohnať lacnejšie, ako jedntlivý stavitelia.
AndrejG
23.03.08,15:29
Ako firma ten material ( väčšinou)dokážem zohnať lacnejšie, ako jedntlivý stavitelia.

To je jasne, ale 99% firiem si tu zlavu necha, o to ide. Mne dokonca vela firiem nacenilo material za cenu bez dph, kde cennikova je taka ista uz s dph. Takze chceli 20% nad cennikovu cenu, z tej este dostanu 30-40% zlavu.
atramka
23.03.08,21:48
Z toho čo ste napísali nieje celkom jasné v akom stave sa momentálne nachádza vaša fasáda, a aká bude konečná povrchová úprava. Minulý rok na jeseň sme robili niečo podobné základ bol brizolit a konečná omietka bola ( JUB-ka zatrhávaná 2mm)v BN a vyšlo to viac ako o polovicu menej.
...zaujala ma tvoja odpoveď, mám podobný problém: na dome je brizolit z r. 1967, aj má prasklinu-chceme tam dať niečo, aby sa prasklina nezväčšovala a nejakú omietku potom fasádu natrieť. Budú sa robiť 2 strany domu bez zateplenia. Môžeš mi prosím poradiť? Je to súrne, ponúkla sa firma, ktorá to chce hneď urobiť, ja si to chcem preto trochu ujasniť, hlavne ma zaujíma, i stačí na brizolit niečo nahodiť(čo by to malo byť), potom zrejme sieťka na spevnenie, nejaká zmes a farebný náter. Aká môže byť cena za m/2.?? Prosím poradíš aký náter je vhodný?
AxelC
23.03.08,22:11
Pytat si vyse 1000 korun za meter fasady bez zateplenia je trufalost najhrubsieho zrna.
Firmu, ktora by sa ma takymto sposobom pokusila OKRADNUT, by som hnal co najdalej od mojich penazi.
Zlodej proste ostane zlodejom bez ohladu na to, kolko % zlavy by mi ponukli...
misano1
23.03.08,22:26
:eek::eek::eek: sreaaaaaaaaaasne vela to je
Composite
24.03.08,12:04
Ako firma ten material ( väčšinou)dokážem zohnať lacnejšie, ako jedntlivý stavitelia.

Ano, ale si ju nechajú + navýšia ;), dokonca, niektorí pri exkluzivnej stavbe, s ktorou sa neskôr môžu pochváliť zarábajú len na zľave na materiály.
padro
24.03.08,18:34
tiez by ma zaujimalo ako riesit fasadu na existujuci brizolit, ked su tam uz miestami nejake tie praskliny, staci dat len sietku a to lepidlo ci ako sa to vola tak ako pri zateplovani, proste to iste akurat bez polystirenu :confused: ... a nakoniec fasadu?
atramka
24.03.08,20:11
mám podobný problém: na dome je brizolit z r. 1967, aj má prasklinu-chceme tam dať niečo, aby sa prasklina nezväčšovala a nejakú omietku potom fasádu natrieť. Budú sa robiť 2 strany domu bez zateplenia, ja si to chcem preto trochu ujasniť, hlavne ma zaujíma, či stačí na brizolit niečo nahodiť(čo by to malo byť), potom zrejme sieťka na spevnenie, nejaká zmes a farebný náter. Aká môže byť cena za m/2?

Zrejme budú výrobky z firmy Primalex, aké s tým máte skúsenosti???? Aká je primeraná cena za m2 pri horeuvádzaných prácach???
Poradí mi niekto????
duves
25.03.08,05:57
Brizolit si pametam. Podla mna to treba obuchat dolu a dat novu vonkajsiu omietku. Ale nech sa vyjadria odbornici, ci na brizolit davat dalsiu vrstvu.
padro
25.03.08,06:08
Brizolit si pametam. Podla mna to treba obuchat dolu a dat novu vonkajsiu omietku. Ale nech sa vyjadria odbornici, ci na brizolit davat dalsiu vrstvu.
no to by bolo asi najlepsie riesenie, ale dost roboty, to uz tam radsej nalepit polystyren, ale myslim ze to ide aj bez toho. :confused: kde ste odbornici:)
dusan 77
23.05.11,16:38
upresni ako renovovat fasadu ,ak brizolit potom cenna 7e m2 ,bez lesenia a materialu ,lepidlo cca 4,5e /5-7m2/fasada 5e m2
dusan 77
23.05.11,16:41
brizolit prebrusit ,presietkovat a moze sa tahat fasada
220870
23.05.11,17:01
brizolit prebrusit ,presietkovat a moze sa tahat fasada
Brizolit ,prebrúsiť ,umyť,napenetrovať, vyrovnať,môže sa aj presieťkovať ale pokiaľ nie sú thliny tak je to zbytočné,napenetrovať a až potom fasádu(silión albo silikát).