robomil1
21.03.08,20:19
Potreboval by som pomoc so zauctovaním :

Dostal som dotáciu od Úradu práce 88756Sk ako ju zaúčtovať??

príjem ovpl. základ dane ??

a este jedna otazocka, musim odovodnit kazdy pohyb na BÚ podnikatelskom, priklad, od Sestry som dostal peniaze a poslala mi to na účet ako to zaevidovať (neslo o prijem z podnikania)
Dana K.
21.03.08,19:22
Potreboval by som pomoc so zauctovaním :

Dostal som dotáciu od Úradu práce 88756Sk ako ju zaúčtovať??

príjem ovpl. základ dane ??

a este jedna otazocka, musim odovodnit kazdy pohyb na BÚ podnikatelskom, priklad, od Sestry som dostal peniaze a poslala mi to na účet ako to zaevidovať (neslo o prijem z podnikania)


Ohľadom dotácií je tu dosť veľa príspevkov,skúste si dať do vyhľadávača slovo dotácia a máte o čítanie postarané.

Pohyby evidovať treba všetky, aby sedel zostatok na BÚ s účtovníctvom, dáte to ako príjem neovplyvňujúci základ dane.
Melnick
21.03.08,19:29
Celková dotácia ...príjem ........... PNZD
Prečerpaná časť v danom roku sa preúčtuje na ...POZD
ekopo
21.03.08,19:30
veronikasad
21.03.08,19:30
Potreboval by som pomoc so zauctovaním :

Dostal som dotáciu od Úradu práce 88756Sk ako ju zaúčtovať??

príjem ovpl. základ dane ??

a este jedna otazocka, musim odovodnit kazdy pohyb na BÚ podnikatelskom, priklad, od Sestry som dostal peniaze a poslala mi to na účet ako to zaevidovať (neslo o prijem z podnikania)
Súhrn tém nájdeš tu :
http://www.porada.sk/t74205-suhrn-tem-na-otazky-dotacie-z-up-esf-a-ich-uctovanie.html?highlight=%FA%E8tovanie+dot%E1cie

Vzľadom na krátkosť času do termínu na podanie daň. priznania, doporučujem spracovanie účtovníctva a daň. priznania zveriť kvalifikovanej účtovníčke.

--------
Veronika
Melnick
21.03.08,19:33
Potreboval by som pomoc so zauctovaním :

Dostal som dotáciu od Úradu práce 88756Sk ako ju zaúčtovať??

príjem ovpl. základ dane ??

a este jedna otazocka, musim odovodnit kazdy pohyb na BÚ podnikatelskom, priklad, od Sestry som dostal peniaze a poslala mi to na účet ako to zaevidovať (neslo o prijem z podnikania)
Musíš ..... zostatok ku 31. 12. Ti musí "sadnúť" ten príjem dáš ako PNZD .
Nemusíš ...:) sa ale s účtovníctvom trápiť sám , ale môžeš využiť služby skúseného účtovníka.:)
ekopo
21.03.08,19:33
príjem dotácie: PNZD
splátku účelu použitia : VOZD (pri kúpe IM nad 30.0 tis. VNZD následne odpisy)
Na konci účtovného obdobia preúčtovanie cez ID z PNZD do POZD do výšky VOZD.
Súvzťažne zápisy do pomocnej evidencie záväzkov a pohľadávok.
ekopo
21.03.08,19:37
Vzľadom na krátkosť času do termínu na podanie daň. priznania, doporučujem spracovanie účtovníctva a daň. priznania zveriť kvalifikovanej účtovníčke resp účtovníkovi :).

--------
Veronika
dodatok: keď ich nájdeš........
kukučka
21.03.08,19:45
ďalšia varianta: daj celú dotáciu do príjmu a použi paušálne výdavky a netreba ti ani viesť účtovníctvo a ani účtovníčku ;)
robomil1
21.03.08,19:46
Práve to ze najst uctovnika je dost tazke,
sice je v mojom okoli dost uctovnikov len vacsina je dost nenazrana..

podnikanie mam sice od 1.11 TAKZ MAM CCA 20 FAKTUR DOKOPY.
robomil1
21.03.08,19:47
zacal som si to nahadzovat do alfy uvidim ze ako dospejem s tym zajtra ak sa nedostanem nikam tak skusim oslovit paructovnikov
Dana K.
21.03.08,19:48
Práve to ze najst uctovnika je dost tazke,
sice je v mojom okoli dost uctovnikov len vacsina je dost nenazrana..

podnikanie mam sice od 1.11 TAKZ MAM CCA 20 FAKTUR DOKOPY.


mimotemy No týmto výrokom si si tu teda veľmi nešplhol...
veronikasad
21.03.08,19:49
Práve to ze najst uctovnika je dost tazke,
sice je v mojom okoli dost uctovnikov len vacsina je dost nenazrana..

podnikanie mam sice od 1.11 TAKZ MAM CCA 20 FAKTUR DOKOPY.
Tak to si teraz urazil asi viacerých účtovníkov - takto sa o ich práci vyjadriť týždeň pred termínom ...

--------
Veronika
Melnick
21.03.08,19:53
A možnože pár podľa Teba takých " nenažrancov " Ti práve teraz radí za Vatikánsku menu .:) Resp. ani za tú nie .
ekopo
21.03.08,20:12
Stačí pri príspevku č. 10 stlačiť červené tlačitko. Už som to urobil.
robomil1
21.03.08,20:15
nemyslel som tym ze chcu za to nehorazne peniaze ale to ze Vám povie to ze ak to chcete mat urobenetak to bude cca 10 litrov
Dana K.
21.03.08,20:17
nemyslel som tym ze chcu za to nehorazne peniaze ale to ze Vám povie to ze ak to chcete mat urobenetak to bude cca 10 litrov


tak potom prečo sú nenažranci, keď za to nechcú nehorázne peniaze?:)
Melnick
21.03.08,20:19
mimotemy OK robomil1:) určite si nás nechcel naštvať ,niekedy slová vyznejú horšie ,ako boli myslené :) ale prosím ...pošuškaj mi do uška odkiaľ si ....sťahujem sa do vášho kraja.:D
Dana K.
21.03.08,20:35
mimotemy OK robomil1:) určite si nás nechcel naštvať ,niekedy slová vyznejú horšie ,ako boli myslené :) ale prosím ...pošuškaj mi do uška odkiaľ si ....sťahujem sa do vášho kraja.:D


Možno je to suma aj s veľkonočným príplatkom :D