stefi1
21.03.08,20:03
Ahojte prosím poradiť s cestovnými náhradami. Doteraz som nevyužívala túto možnosť. SZČO realizuje 1x týždenne služobnú cestu firemným vozidlom, trvajúcu cca 14 hodín na Slovensku. Môžem cestovné náhrady zaúčtovať aj jednorázovo za celý rok na konci roka, jednou sumou? Pod akým pohybom? Je potrebné vypisovať na každú cestu cestovný príkaz? Aká suma tvorí cestovnú náhradu? Ste zlatí, že ste si ma všimli ešte raz díky :)
veronikasad
21.03.08,19:07
Ahojte prosím poradiť s cestovnými náhradami. Doteraz som nevyužívala túto možnosť. SZČO realizuje 1x týždenne služobnú cestu firemným vozidlom, trvajúcu cca 14 hodín na Slovensku. Môžem cestovné náhrady zaúčtovať aj jednorázovo za celý rok na konci roka, jednou sumou? Pod akým pohybom? Je potrebné vypisovať na každú cestu cestovný príkaz? Aká suma tvorí cestovnú náhradu? Ste zlatí, že ste si ma všimli ešte raz díky :)
Čo znamená firemné auto - auto zaradené v majetku SZČO ? Zaújíma ťa stravné alebo náhrady za auto ?
stefi1
22.03.08,06:20
Ahoj zaujíma ma stravné pre SZČO. Vopred ďakujem.
erika_H
22.03.08,09:49
Výška stravného v SR-podľa dĺžky pracovnej cesty
nad 5 hodín do 12 hodín
má nárok na 89,- Sk

nad 12 hod až 18 hod - 135 sk

nad 18 hod - 208 sk

Pozor však,ak si uplatní na ten deň stravné,už nemá nárok na kúpu stravného-gastro lístka - buď lístok alebo diéty
martina2006
03.04.08,10:24
A ak ide o zamestnanca, ktorý je vyslaný na pracovnú cestu na
5 dní môže mu firma vyplatiť diety v sume nad 18 hod.- 208,-/na deň a odpočítať 5xstravný lístok v hodnote 80,-/deň. Alebo nesmie
mať žiadne stravné lístky ak má vyplatené diety?
jessica
03.04.08,10:32
A ak ide o zamestnanca, ktorý je vyslaný na pracovnú cestu na
5 dní môže mu firma vyplatiť diety v sume nad 18 hod.- 208,-/na deň a odpočítať 5xstravný lístok v hodnote 80,-/deň. Alebo nesmie
mať žiadne stravné lístky ak má vyplatené diety?

Ak je na služobnej ceste a má vyúčtované náhrady za stravné už nemá nárok na tie dni na stravný lístok.
popletko:-)
03.06.08,10:11
Prajem krásny deň všetkým,
som tu nováčik a chcela by som vás poprosiť o informáciu.
Ak si SZČO robí CP môže si dať do nákladov celú sumu stravného teda 89,- (resp.135,-) alebo je to ohradičené percentom? (Myslím, že pri zamestnancoch platí 55% zamestnávateľ a 45% zamestnanec - ale to sem nechcem pliesť len ma to mýli)
Ako to je pri SZČO?
Ďakujem
Tweety
03.06.08,10:15
Prajem krásny deň všetkým,
som tu nováčik a chcela by som vás poprosiť o informáciu.
Ak si SZČO robí CP môže si dať do nákladov celú sumu stravného teda 89,- (resp.135,-) alebo je to ohradičené percentom? (Myslím, že pri zamestnancoch platí 55% zamestnávateľ a 45% zamestnanec - ale to sem nechcem pliesť len ma to mýli)
Ako to je pri SZČO?
Ďakujem
Pletieš si diéty-stravné pri PC, so stravným za odpracov. deň. Ak bol SZČO na PC, diéty závisia od dlžky trvania PC. Ak je to stravné za odpracov. deň- naň potrebuješ mať doklad, to môže byť 89.- od 1.6.08 98.- Sk/deň.
popletko:-)
03.06.08,10:18
Pletieš si diéty-stravné pri PC, so stravným za odpracov. deň. Ak bol SZČO na PC, diéty závisia od dlžky trvania PC. Ak je to stravné za odpracov. deň- naň potrebuješ mať doklad, to môže byť 89.- od 1.6.08 98.- Sk/deň.

Mala som na mysli diéty, tie čo sa uvádzajú do cestovného príkazu tak ako hovoríš na základe trvania pracovnej cesty.
Môže si dať SZČO celú sumu diéty do nákladov?
Ďakujem.
Tweety
03.06.08,10:20
Mala som na mysli diéty, tie čo sa uvádzajú do cestovného príkazu tak ako hovoríš na základe trvania pracovnej cesty.
Môže si dať SZČO celú sumu diéty do nákladov?
Ďakujem.
Viď prísp. vyššie.:)