JSJP
22.03.08,10:16
Ahojte,

v roku 2007 mi vychádza strata z prenájmu bytu v OV. Byt vlastním ako súkromná osoba a nemám na to živnosť. Musím si uplatniť oslobodený príjem vo výške 24.900 Sk, alebo je tu možnosť si vybrať. Nakoľko pri strate by som sa poškodila, kedže sa rovnakým % krátia aj výdaje a tým pádom mi potom vycházda aj celkovo nižšia strata ako ked si toto oslobodenie neuplatním.

Dakujem za radu.
Zoltán Kovács
22.03.08,09:58
Uplatňuješ paušálne výdavky alebo skutočné?
JSJP
22.03.08,10:03
Náklady uplatnujem skutočné.
Muška
22.03.08,12:16
Uplatňuješ paušálne výdavky alebo skutočné?
žeby paušálne??? :rolleyes:....ale to by museli byť aspoň 101 % :D
Muška
22.03.08,12:21
Ahojte,

v roku 2007 mi vychádza strata z prenájmu bytu v OV. Byt vlastním ako súkromná osoba a nemám na to živnosť. Musím si uplatniť oslobodený príjem vo výške 24.900 Sk, alebo je tu možnosť si vybrať. Nakoľko pri strate by som sa poškodila, kedže sa rovnakým % krátia aj výdaje a tým pádom mi potom vycházda aj celkovo nižšia strata ako ked si toto oslobodenie neuplatním.

Dakujem za radu.
Môj názor:
si musíš uplatniť "oslobodenie"
JSJP
22.03.08,12:22
Skutočné, a preto mi vyšla strata, nakoľko som ten byt neprenajímala celý rok a ešte som platila aj za sprostredkovanie nájmu realitnej kancelárii. Len stále neviem či teda si mám oslobodiť príjem vo výške 24.900 Sk. Môj celkový príjem za rok je 92 tis. Sk a náklady mám 97 tis. Sk. Tak mi prosím poradíte? Je to povinnosť alebo možnosť si tieto príjmy oslobodiť v tejto výške, pri zisku to chápem, ale ked mi vyšla strata tak si predsa nebudem ponižovať stratu, ked si ju môžem v nasl. dan. období umoriť?