Mona Lisa
22.03.08,11:21
Ahojte,
kedže nemám ešte veľké skúsenosti s programom POHODA, chcela by som Vás poprosiť, či už niekto tlačil cez Pohodu tlač.zostavu -CENOVKY.
Chcela by som vedieť či sa da niekde nastaviť tlač cenoviek v takom množstve aký je stav zásob. Inak povedané aby som si nemusela ja napočítavať sama koľko potrebujem cenoviek na ten ktorý tovar. Napr. mám na sklade z nejakého tovaru 15ks tak mi program zoberie na vedomie toto množstvo a aj tak vytlačí 15ks na ten kód tovaru.
Vďaka.
Pidgey
23.03.08,23:41
myslim ze to tak nebude fungovat- a osobne si myslim ze to ani nie je najstastnejsie riesenie.
my sami tlacime cenovky, a predstava ze na jednom papieri by som mal napr 3 druhy cenoviek, a davat pozor ktoru kam mam nalepit, prip, po case asi nikomu presne nesedia skladove zasoby na 100%,pokial si naozaj nevedie presnu evidenciu a nema cca iba par kusov na sklade ( som chcel povedat ze v evidencii budete mat napr 20 ks veci A, nebude napr prijaty posledny tovar, a realne budete mat na sklade napr 50ks...a budu vam chybat stitky).dalsie co moze byt problem je pri roznych formatoch stitkov.Mam upravenu zostavu stitkov, kde na jednej strane je 40 stitkov,ale musim to tlacit na 2x - 1x36, potom otocim papier a dotlacim 4-to koli nevhodnemu rozlozeniu stitkov.Inak to mam zle posunute na stitku.....
Ale, aj tak som nikde nenasiel moznost ze by sa dalo takto tlacit to mnozstvo, ktore je v evidencii
Mona Lisa
25.03.08,12:57
To ale potom znamená, že ak chcem dať na tovar napr.: koberce cenovky musím si ručne napočítať koľko budem potrebovať na koberec 2m*3m , 1,8m*0,6m atď.
No to ale potom riadne predĺži moju prácu.
Pidgey
25.03.08,15:03
no, neviem ci dobre rozmiem.Vam sa meni na kazdom tovare cena? T.j, kazdy kus co mate na sklade ma inu cenu?T.J. kazdy tovar ktory prijmete a predate ma vlastnu skladovu kartu?Inak nerozumiem. Ja si vytlacim cenu bez ohladu na mnozstvo na sklade na cely harok, a postupne to lepim, prip odlozim, ked mi pride dalsi tovar.Ked sa minu, vytlacim dalsie.Napr ma na sklade 100 ponoziek.Na harok viem vytlacit 40ks cenoviek. Tak vytlacim 3x 40 cenoviek, teda 120ks, a 20 ks cenoviek mi teda ostane nevyse a miniem ich ked mi pride dalsi tovar.Teda, chcem tym povedat ak mate velmi vela kariet, tak si bez ohladu na mnozstvo vytlacte vzdy jeden harok s danou kartou, a skor ci neskor to miniete.Alebo, ma teraz este napadlo ine riesenie. Ak teda mate vzdy dajme tomu na sklade od 1 do 10ks na danej karte, tak si vzdy vyufiltrujte vsetky karty postupne-co maju na sklade 1ks - a tie hromadne vytlacte 1x, potom si vyfiltrujte tie karty co maju 2ks a tie vytlacte 2x atd. az po max pocet na skl. karte.Cize v tomto pripade by ste to tlacili 10 krat.Zial,ale keby ste mali napr.rozmedzie od 1 do 100, tak by to bolo o cosi dlhsie... :)
Len tam potom moze byt problem s triedenim cenoviek, ktora kam patri, ked to nebude poporadi...
Mona Lisa
26.03.08,06:41
Veď práve, je to tak ako to píšete v poslednej vete. Ja si musím postupne povytláčať od 1-možno 100 a poradie sa môže naozaj pomiešať.
Myslela som, že automaticky program ťahá napr. k poslednej inventúre počet a aj toľko tlačí na cenovky.