grušina
22.03.08,16:08
Dobrý deň,
prosím o radu, ak si SZCO uplatni paušál.výdavky, musí zahrnúť do ZD aj dotáciu, ktorú dostal, teda navýši si príjem o celú dotáciu.
Ako sa mu počítajú 40% výdavky?
Bude to 40% z celého ZD /teda aj s dotáciou/ alebo 40% zo ZD bez dotácie/
SZCO z dotácie neminul ani korunu.
A čo v prípade, ak by minul z dotácie nejakú čiastku, môže si v takomto prípade uplatniť paušál výdavky a do ZD zahrnie len tú časť čo minul?

Vopred ďakujem za rady a názory.
Dana K.
22.03.08,15:13
O dotáciach je tu dosť veľa kvalitných príspevkov, dajte si do vyhľadávača slovo dotácia. Je to tu zodpovedané veľa krát, stačí pohľadať ;)
Dana K.
22.03.08,15:15
grušina
22.03.08,17:09
ďakujem za odpoved,
už mi je to jasné ak postupujem v JU,ale pri paušál.výdavkoch, stále neviem, či sa to zahrna do príjmov podla §6 k čomu si uplatnim aj pauš.výdavky, alebo sa celá zahrna len do zákl.dane.
kamila60
22.03.08,17:15
Celá dotácia sa zahrnie do príjmov ovplyvňujúcich ZD, paušálne výdavky sa uplatnia na celý prijem vrátane dotácie. To, koľko si z nej minula a kedy, už nič neovplyvní.
dvojča
22.03.08,17:49
Môžem sa zapojiť? Práve som prerábala DP daňovníkovi, ktorý dostal príspevok z ÚPSVR na začatie podnikania, uplatňoval si paušálne výdavky a ja som mu dala do príjmu len takú čiastku, akú čerpal. Len náhodou som sa dnes dočítala, že pri paušáli musí dať celú čiastku. Ja som ju však dala do celkového príjmu zo živnosti, čiže spolu s ostatnými príjmami na základe faktúr, kde som následne vypočítala paušálne výdavky. No nie som si istá, či som dobre urobila, pretože ma pletie r. 40 DP, položka zvyšujúca základ dane. No podľa mňa výška príspevku nemôže tam ísť, pretože paušál počítam z celkového príjmu aj s dotáciou a to mám predsa uvedené len v tabuľke VI.r.2, príjem zo živnosti. Myslím správne? alebo musí ísť poskytnutý príspevok predsa len na r. 40 DP? veľká vďaka!!!!
Zita5
22.03.08,17:59
Môžem sa zapojiť? Práve som prerábala DP daňovníkovi, ktorý dostal príspevok z ÚPSVR na začatie podnikania, uplatňoval si paušálne výdavky a ja som mu dala do príjmu len takú čiastku, akú čerpal. Len náhodou som sa dnes dočítala, že pri paušáli musí dať celú čiastku. Ja som ju však dala do celkového príjmu zo živnosti, čiže spolu s ostatnými príjmami na základe faktúr, kde som následne vypočítala paušálne výdavky. No nie som si istá, či som dobre urobila, pretože ma pletie r. 40 DP, položka zvyšujúca základ dane. No podľa mňa výška príspevku nemôže tam ísť, pretože paušál počítam z celkového príjmu aj s dotáciou a to mám predsa uvedené len v tabuľke VI.r.2, príjem zo živnosti. Myslím správne? alebo musí ísť poskytnutý príspevok predsa len na r. 40 DP? veľká vďaka!!!!

Dotáciu ste zahrnuli správne , v celkovej výške prijatej dotácie do príjmov celkom a z toho počítate 40% paušálne výdavky .