marianlukac
22.03.08,16:15
Chcem sa spýtat ci zákon stanovuje v akom prípade môže obchodník predávať na paragon? Mam pripad ze v bare predavaju aj tovar ktory ale nenahadzuju do registracnej pokladnice ale davaju ho na paragon. Je to v poriadku?
Dana K.
22.03.08,15:17
Chcem sa spýtat ci zákon stanovuje v akom prípade môže obchodník predávať na paragon? Mam pripad ze v bare predavaju aj tovar ktory ale nenahadzuju do registracnej pokladnice ale davaju ho na paragon. Je to v poriadku?


Paragón - ten, ktorý sa vypisuje ručne, je možné použiť v prípade,ak je registračná pokladnica pokazená. Ale v knihe pokladnice musí byť o tom záznam,že bola v servise. Inak je povinnosť všetky tržby viesť cez registračnú pokladňu.
AnikoAd
26.03.08,15:35
Davajte pozor, aby ste na bločku uviedli aj nazov a sídlo prevádzky.
mon26e
01.05.08,14:01
môžem paragón prijať do pokladne ako účtovný doklad?
AnikoAd
01.05.08,16:53
Všetko,čo je uvedené na paragone,by sa dodatočne malo nablokovat do registračnej pokladne.
Lianka
05.10.09,09:06
Všetko,čo je uvedené na paragone,by sa dodatočne malo nablokovat do registračnej pokladne.

Toto je spravny postup?
Lianka
05.10.09,09:12
Rada by som poziadala so radu:

Firma vystavila aj paragony, vo vyhlaske som sa docitala, ze vtedy treba urobit dennu uzavierku rucne. Cast dna vsak ERP fungovala, takze mam aj uzavierku z ERP. Ako som pochopila z prispevku http://www.porada.sk/600430-post10.html, denna uzavierka bude suctom rucnej a ERP uzavierky. Rozumiem tomu spravne, ze riadnu dennu uzavierku vytvorim rucne a nalepim medzi pasky dennych uzavierok a zaroven tieto suhrnne udaje zapisem do "denneho vykazu obratov"? (Podobne zrejme postupujem aj pri mesacnej.) Tuto uzavierku aj zauctujem do uctovnictva. Kam nalepim paragony?
Lianka
05.10.09,16:43
posuvam...
Lianka
06.10.09,05:06
prosim, prosim... s kasou som uz roky nerobila... :rolleyes:
Danila
06.10.09,05:20
prosim, prosim... s kasou som uz roky nerobila... :rolleyes:

http://www.szco.sk/index.php?id=20
Lianka
06.10.09,12:30
Danilka, je to viacmenej prepis Vyhlasky, ale aj tak dakujem. Ide sa do toho pustit...