Monika C.
23.03.08,05:17
Pekné ránko poradáci. Potrebovala by som od Vás na rýchlo radu. Dostala som občianske združenie a riaditeľ chce viesť podvojné účtovníctvo je to jeho želanie. Mám OZ kde vediem JÚ. Tie základné veci ovládam ale nemám skúsenosti s PÚ len v podnikateľskej sfére. Preto Vás prosím aj ked som preštudovala veľa vecí z porady neviem si rady. Sme ako nezisková organizácia nakoľko v žiadnom prípade nebudeme robiť podnikateľské aktivity. Robíme v oblasti vzdelávanie a výskumu a vývoja pre VÚC, ministerstvo hosp. atd. Neviem ako sa účtuje v tomto prípade : poradíte mi prosím nemám už čas ani zakúpiť knižku ani veľmi preštudovať nakoľko chcú odovzdať daňové priznanie aj ked nemusíme. Takže musím natom pracovať. Potrebujme vlastne poradiť ako zaúčtujem tieto veci :
vklad predsedu máme to uvedené v stanovách len neviem na aký účet.
faktúry vystavené na základe objednávky o výskume :
na strane nákladov : faktúry za služby, poštovné, cestovné atd.
úroky v banke, daň z úrokov atd. Potrebovala by som presné účty na ktoré účty to ide a hlavne aké výkazy odovzdám na DÚ: V JÚ viem , že je to výkaz NO úč1-01 bielé ako je to v PÚ. Prosím Vás viete mi na rýchlo poradiť, po daňovom zakúpim aj knižky aj to preštudujem viac len momentálne ma veľmi tlačí čas. Ďakujem Vám za pomoc.
Monika C.
23.03.08,08:46
Poradáci neviete mi pomôcť prosím.
.lena.
24.03.08,13:29
Pozri si na portáli drsr vzory tlačív - účtovné výkazy. Ak som dobre pozerala mala by si podať Súvahu Uč. NUJ 1-01 a výsledovku Uč. NUJ 2-01. Tieto tlačivá asi bežne nedostať ale môžeš si ich vytlačiť alebo vyplniť na nete. Niekedy som robila obč.združenie ale je to už asi 8 rokov a vtedy sa ešte účtovali náklady na 4xx, odvtedy sa to zmenilo tak ti bohužiaľ neviem pomôcť. Ale účtovú osnovu nájdeš v poradcovi alebo asi aj tu na porade. :)
victoria
24.03.08,14:23
v teme danove priznanie neziskovej organizacie v poslednych prispevkoch v teme neziskove organizacie som v skratke opisala uctovanie v podvojnom uctovnictve pre neziskovky aj s cislami uctov a triedami a tiez info o vykazoch, skus si to pozriet