RB_Wariorr
23.03.08,07:00
Aký predpis upravuje dĺžku reklamácie výrobku v prípade ,že do doby reklamácie pripadne štátny sviatok. Predajca tvrdí ,že v takomto prípade ak na relevantnú dobu pripadne deň št. sviatku tak ako v piatok a podnikateľský subjekt/predajca ma ma mysli asi servis pretože predajca ako taký mal otvorené NAY/ nemože vykonávať svoju činnosť tak sa doba rma predlžuje o dobu tohto sviatku teda o jeden deň. Ďakujem za pomoc.
cactus
23.03.08,07:37
Aký predpis upravuje dĺžku reklamácie výrobku v prípade ,že do doby reklamácie pripadne štátny sviatok. Predajca tvrdí ,že v takomto prípade ak na relevantnú dobu pripadne deň št. sviatku tak ako v piatok a podnikateľský subjekt/predajca ma ma mysli asi servis pretože predajca ako taký mal otvorené NAY/ nemože vykonávať svoju činnosť tak sa doba rma predlžuje o dobu tohto sviatku teda o jeden deň. Ďakujem za pomoc.
áno, mala som presne takýto prípad, kde 30-ty deň pripadol na sobotu a už som sa vytešovala, že žiadne oznámenie o reklácii zo strany NAY neprišlo a že budem mať nový výrobok... ale, mýlila som sa. Presne sa tá doba predĺžuje o dní sviatkov a voľna a o reklamácii ma upovedolmili v pondelok a vrátili mi akože opravený tovar, hoci nebol a musela som tvrdo bojovať, aby mi ho vymenili aspoň za iný druh..;););)
Takže sviatok sa počíta a tridsiaty deň je nasledujúci po sviatku... myslím, že som to povedala zrozumiteľne?:confused:




a ešte doplním, že volali sme aj na obchodnú inšpekciu a potvrdili tvrdenie NAY, že takto je to správne, čo ma síce veľmi sklamalo, ale zákony a predpisy sú zákony a predpisy...............

mimotemy

a ešte doplním, aby si si tú ďalšiu tému ohľadom reklamácie vymazal
VladoaKatka
23.03.08,12:45
RB_Wariorr
23.03.08,13:47
Hm no uvidim. i ked na soi mi povedali cosi ine a to ze ak ma predajca po dni sviatku otvorene tak je ich vyklad zakona viac ako zavadzajuci. tolko vyklad zakona podla pravneho oddelenia soi v trnave. tak len dufam ze v mojom pripade sa ten vyrobok do utorka do nay v tt nedostane. no itak je to zo strany predajcu viac ako chrapunstvo pretoze urcite si nik nerobi starosti s tym ci to bude vybavene v posledny den zakonom stanovenej doby.

:confused:

A ako sa mažú témy? Na zmazanie príspevku som prišiel no tému odstreliť neviem
VladoaKatka
23.03.08,19:12
Hm no uvidim. i ked na soi mi povedali cosi ine a to ze ak ma predajca po dni sviatku otvorene tak je ich vyklad zakona viac ako zavadzajuci. tolko vyklad zakona podla pravneho oddelenia soi v trnave. tak len dufam ze v mojom pripade sa ten vyrobok do utorka do nay v tt nedostane. no itak je to zo strany predajcu viac ako chrapunstvo pretoze urcite si nik nerobi starosti s tym ci to bude vybavene v posledny den zakonom stanovenej doby.

:confused:

A ako sa mažú témy? Na zmazanie príspevku som prišiel no tému odstreliť neviem

Nahlásiť - administrátorovi lepšie povedané požiadať o zmazanie danej témy.

Kliknúť na "nahlásiť" a napísať o či žiadaš.
RB_Wariorr
24.03.08,06:49
Ďakujem.
RB_Wariorr
27.03.08,17:29
Reklamacia vyriesena v POSLEDNY!!!! den . Hanba NAY. po technickej stranke sice v moj prospech no zmena ziadna.
A zákon ako taky vola po rekodifikacii nakolko podmienky sa zmenili a to hlavne v otvaracich dobach predajcov. po konzultacii so SOI aj oni v tomto zakone vidia na dnesne pomery dost rozporov.