mirva
23.03.08,12:00
ahojte.Manzel ma v zivnosti murarstvo, mohla by som mu uplatnit 60%, ale ma to hacik, hoci ma vystavene faktury na stavebné prace, robil zateplovacie prace. A to tusim murarstvo nezahrna. Niekde som to citala ale nemozem to najst, ze co presne muratstvo obsahuje, ake prace. Viete mi poradit?
Lenka1979
23.03.08,11:23
Podľa prílohy č. 1 k živnost.zákonu patrí murárstvo medzi remeselné živnosti, ktoré okrem iného zahŕňa:
-OKEČ: 45.2 Budovy a inžinierske stavby-konštrukcie a práce hrubej stavby
45.3 Stavebno-inštalačné práce
45.4 Kompletizačné a dokončovacie stavebné práce

V rámci živnosti "murárstvo" sú realizované murárske, obkladačské, komínové a betonárske práce ako sú murovanie nosných a výplňových stien, priečok a klenieb z tehál, tvárnic a kameňa v rôznych väzbách, izol.prímuroviek, realizácia betónového muriva vyplňovaného kameňom, murovanie kanaliz.a vodovodných objektov, osadzovanie parap.dosák,zábradlí,schodov, rímsových dosák a podobne, vložkovanie komínov, realizácia a opravy vnútorných a vonkajších omietok, osadzovanie prefabrikovaných prekladov, schodov, zárubní, okien, výmurovky konštrukcií, betónovanie stavebných konštrukcií z jednoduchého betónu a železobetónu, vykonávanie podkladových betónov, a pod., vrátane injektáží, búrania nos. a nenosných konštrukcií, realizácia opráv, adaptácií alebo rekonštrukcií uvedených prvkov a objektov.
peyo
24.03.08,17:54
Pozeral som tu prilohu c.1 a zda sa ze vsetci ktori sa podielaju na stavbe domu su remeselnici (murar, vodar, plynar, kurenar, atd)
Len elektrikari maju smolu :( Alebo som nieco prehliadol? Mojmu svokrovi by 60% uplne vyriesilo kazdorocny problem.