erzibet
25.03.05,00:05
pracovala som u dvoch zamestnávateľov, u jedného som podpísala vyhlásenie... u žiadneho som nepodala žiadosť o ročné zúčtovanie. Ako mám teraz postupovať v snahe o vrátenie zaplatených preddavkov? Sama podať DP? Na ktorý DÚ, keď som pracovala v inom meste ako je miesto môjho bydliska? ďakujem veľmi pekne
luba3
25.03.05,06:13
Prosím ,poraďte mi.Včera mi poslala kamarátka-SZČO,platca DPH,čo má novin.stánok a maloobch.predajňu 2 peňaž.denníky,aby som jej urobila DP B.Má stratu 185.000 Sk a chce daňový bonus na 2 deti,lebo žije sama.Dá sa to,žeby nejaký prenájom ako súkr.osoba? Musí byť DZ 37110 Sk podľa §6,či môže niečo aj predať § 8?
halibut
25.03.05,08:13
podla mna musi vykazat zaklad dane z podnikania aspon symbolicku korunu inak narok na danovy bonus straca
evina
25.03.05,08:24
pracovala som u dvoch zamestnávateľov, u jedného som podpísala vyhlásenie... u žiadneho som nepodala žiadosť o ročné zúčtovanie. Ako mám teraz postupovať v snahe o vrátenie zaplatených preddavkov? Sama podať DP? Na ktorý DÚ, keď som pracovala v inom meste ako je miesto môjho bydliska? ďakujem veľmi pekne
DP musíš podať sama a podľa mňa v mieste tvojho trvalého bydliska. Jedná sa DP typu A
luba3
25.03.05,11:26
Môj syn podával tiež DP A na DU podľa trvalého pobytu,má 18 rokov a brigádoval v lete v Datarte,stiahli mu daň 802 Sk a celú mu aj vrátia,povedali na DU,keď to odovzdával.